آموزش انجام پروژه راه سازی با Civil 3D به زبان فارسی

 • پنج شنبه ۴ آبان ۱۳۹۶
 • بازدید 882 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (77 امتیاز از 16 رای)
  Loading...

learning road construction project with civil 3d 21222 تصویر

آموزش انجام پروژه راه سازی با Civil 3D

فیلم آموزش انجام پروژه راه سازی با Civil 3D را به صورت رایگان و به زبان فارسی آماده کرده ایم که در ۴ ساعت و ۴۰ دقیقه در قالب ۱۴ قسمت، به طوری تهیه شده که علاوه بر دوستان دانشجو، برای مهندسان طراح راه نیز قابل استفاده و مفید باشد. در ادامه به معرفی نرم افزار Civil 3D و معرفی آموزش پیش رو پرداخته و مزیت های Civil 3D نسبت به Land همراه با لینک دانلود آموزش قرار داده شده و پیش نمایشی از این فیلم آموزشی نیز به صورت آنلاین قابل مشاهده است.

معرفی نرم افزار Civil 3D

نرم افزار Civil 3D محصول شرکت Autodesk بوده و جایگزین مناسبی برای نرم افزار Land می باشد که یکسری از ویژگی های لند را دارا بوده و یکسری از ایرادات نرم افزار لند در سویل تری دی برطرف شده است. از جمله مزایای سویل تری دی نسبت به لند می توان به داینامیک بودن آن اشاره نمود. Civil 3D نرم افزاری کاربردی در پروژه های راه سازی، محاسبه احجام عملیات خاکی و نقشه برداری می باشد. محیط Civil 3D به محیط نرم افزار اتوکد نزدیک است و افرادی که از قبل با اتوکد آشنایی دارند، کار با Civil 3D برای آنها آسان تر و سریع تر خواهد بود.

معرفی آموزش

طراحی قطعی از یک راه با توجه به آیین نامه طرح هندسی و آیین نامه روسازی ایران، هدف این فیلم آموزشی می باشد که در قسمت اول آن به کلیات طرح هندسی راه (طبقه بندی راه و سرعت طرح) پرداخته خواهد شد و طراحی قوس های افقی که متشکل از شعاع قوس و قوس های اتصال می باشند، ارائه خواهد شد. در مرحله بعدی کلیات خط پروژه و شیب طولی، طراحی قوس های قائم مثل خم ها، تعیین طول آنها و همچنین هماهنگی پلان و نیمرخ طولی مسیر ارائه شده و در آخر در رابطه با بربلندی، مقدار حداکثر بربلندی و طول تامین آن مطالبی مطرح شده و چگونگی اعمال آنها در نرم افزار Civil 3D نشان داده شده است. در قسمت دوم به ترسیم پرفایل های تیپ و تعیین نمودن مقاطع عرضی، به دست آوردن حجم عملیات خاکی و همینطور رسم منحنی بروکنر پرداخته شده است.

مزیت های نرم افزار Civil 3D نسبت به نرم افزار Land

طراحی بر اساس مدل پویا

یعنی اینکه طراحی های انجام شده در Civil 3D دارای ارتباط منطقی و پویا است، به طوری که تغییری در یک قسمت از ترسیم منجر به تغییر عارضه های مربوط به بخش تغییر یافته خواهد شد. به طور خلاصه تر، اگر طول مسیر تغییر کند، در آن صورت مقاطع طولی و عرضی نیز بر اساس تغییر صورت گرفته اصلاح می شوند.

کنترل بهینه الگوها و استانداردها

این نرم افزار یکسری الگو ها و استاندارد ها را به صورت Template برای ما معرفی می کند که ما به کمک آنها می توانیم الگو اعمال شده بر یک طراح را برای دیگر ترسیمات نیز استفاده نماییم.

امکان ارتباط با انواع فرمت ها

این نرم افزار از انواع فرمت ها نظیر DWG و DGM که فرمت سازمان نقشه برداری ایران است، فرمت های Land و SPF پشتیبانی می کند و همچنین با نرم افزاری مثل Google Earth توانایی برقراری ارتباط دارد.

قابیت تجسم و نمایش عوارض به صورت سه بعدی

این نرم افزار قدرتمند عمرانی، می تواند عوارض را به صورت سه بعدی تجسم و نشان دهد و دسترسی سریع به امکانات و ابزار های مورد نیاز را ارائه می دهد.

امکان معرفی مقاطع عرضی نمونه به نرم افزار

از دیگر مزایای نرم افزار سویل تری دی نحوه معرفی مقاطع عرضی نمونه به نرم افزار است. در لند این کار از طریق ترسیم مقطع عرضی توسط ابزار های ترسیم انجام می گرفت اما در سویل تری دی بلوک هایی از پیش ساخته شده ای وجود دارد که کاربر تنها لازم است تا خواص هر یک از این بلوک ها را تنظیم و مانند پازل در کنار یکدیگر قرار دهد.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  ehsan شنبه , ۱۶ دی

  سلام خدا قوت، لینک دانلود فعال نیست!

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیپنج شنبه , ۲۱ دی

   لینک دانلود بررسی شد مشکلی نداره، لطفا دوباره تست کنید.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  امیر دوشنبه , ۲۳ مهر

  لینک دانلود فعال نیست

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیسه شنبه , ۲۴ مهر

   لینک دانلود بررسی شد و در دسترس است، لطفا دوباره بررسی کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab