آموزش تنظیم پارامتر ها در ETABS 2015 به صورت PDF

seting etabs3 آموزش تنظیم پارامتر ها در ETABS 2015 به صورت PDF

آموزش تنظیم پارامتر ها در ETABS 2015 به صورت PDF

در این پست مطالبی تحت عنوان آموزش تنظیم پارامتر ها در ETABS 2015 به صورت PDF از آقای دکتر حسین زاده اصل، آماده کرده ایم، و در ادامه نیز قسمتهایی از متن جزوه را به همراه فیلمی کوتاه از شمای آن را قرار داده ایم.

تنظیمات صورت گرفته در آموزش ETABS 2015 با توجه به آخرین ویرایش آیین نامه ها می باشد. از جمله استاندارد ۲۸۰۰ ویرایش چهارم، مبحث ششم، نهم و دهم.

در تعریف مصالح فولاد، مقدار Fye چیست:

در تنظیمات ایتبس علاوه بر Fy که همان تنش تسلیم فولاد است، مقدار Fye ،تنش تسلیم مورد انتظار فولاد نیز از کار بر خواسته می شود. که برای مقاطع نورد شده مقدار آن Fy *1.2 و برای تیر ورق ها Fy* 1.15 بر حسب مگا پاسکال می باشد.

نوضیحات بیشتر و دانلود رایگان جزوه آموزش تنظیم پارامتر ها در ETABS 2015 به صورت PDF در ادامه مطلب.

تعریف میلگرد ها در ETABS 2015:

در ETABS 2015 مشخصات میلگرد ها به صورت مجزا تعریف می شود. و در تعریف داده ها علاوه بر مقدار Fy مقدار Fye نیز خواسته می شود که با توجه به مبحث دهم مقدار آن برابر Fye =1.25*Fy می باشد.

تعریف خروج از مرکزیت تصادفی در ETABS 2015:

باتوجه به اینکه نیروی شلاقی حذف شده است و دیگر نیازی به اعمال نیروی زلزله به روش UBC نمی باشد. به راحتی می توان با استفاده از user coefficient نیروی زلزله را تعریف کرد.

استفاده از Section Designer برای ساخت مقاطع فولادی:

 • در سازه های فولادی ( بر خلاف سازه های بتنی ) ضخامت بال و جان تیر ها و ستونها نباید بیش از حد مجاز نازک باشد. در غیر این صورت به علت نازکی بیش از حد دچار کمانش موضعی می شوند.
 • نرم افزار ایتبس ضخامت اجزای فولادی را چک می کند ( قبلا در صورت کار به روش ASD این مورد توسط ایتبس چک نمی شد و کاربر خود وظیفه کنترل ضخامت اجزای تیر و ستون را به عهده داشت). در ضمن برای اینکه ایتبس بتواند فشردگی و یا غیر فشردگی مقطع را تشخیص دهد، بهتر است مقاطع در SD تعریف نشود که در غیر این صورت بایستی مراحل اشاره شده در جزوه را طی کنید.

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  سامان ندیمی دوشنبه , ۱۰ خرداد

  سلام ببخشید آموزش ETABS 2016 رو هم دارین ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیچهارشنبه , ۱۲ خرداد

   فعلا آموزش ایتبس 2016 رو نداریم ولی در روز های آینده حتما قرار خواهیم داد

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  حمیدرضا فرهمند شنبه , ۲۶ تیر

  سلام خواهشا اگه میشه ورژن های جدید این نرم افزار رو هم تو سایت بزارید خیلی نیاز داشتم متشکر .

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  ارسام فتحی یکشنبه , ۲۸ شهریور

  تغییر زمینه ایتبز 2015 چطوری است تغییر رنگ

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیجمعه , ۹ مهر

   لطفا توی انجمن مطرح کنید دوستان به صورت کامل براتون توضیح بدن

 4. تصویر آواتار کاربر 0
  ستایش مدیری شنبه , ۲۱ مرداد

  با سلام تعداد میلگرهای محصور در ایتبس 2015 چطور تعریف میشه آیا همان تعداد میلگردها در راستای محور هاست یا خیر؟

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab