آموزش سوئیچینگ بسته ای در شبیه ساز آپنت OPNET

soechting saf 13286 1 آموزش سوئیچینگ بسته ای در شبیه ساز آپنت OPNET

آموزش سوئیچینگ بسته ای در شبیه ساز OPNET

در این بخش از آموزش شبیه ساز OPNET آموزش سوئیچینگ بسته ای در شبیه ساز آپنت را برای شما کاربران عزیز آماده کرده ایم که امیدواریم مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد.

در این بخش از  آموزش سوئیچینگ بسته ای رفتار شبکه سوئیچینگ بسته ای را شبیه سازی خواهیم کرد. در قسمت ایجاد شبکه، از ویرایشگر بسته و لینک و از توابع هسته ای استفاده خواهیم کرد، و آمارهای مورد علاقتان را تعریف خواهید کرد. و همچنین با یادگیری آموزش سوئیچینگ بسته ای موارد زیر را یاد خواهیم گرفت این موارد عبارتند از :

 • استفاده از اصول طراحی مدل
 • با مدل های گره و پردازش ، و چگونگی استفاده از آنها در مدل شبکه ، آشنا می شوید.
 • مطالعه پارامتر آمارهای گوناگون را بایستی انجام دهید.

آموزش سوئیچینگ بسته ای به ما یاد می دهد که در شبکه ی سوئیچینگ ساده بازدهی شبکه می تواند با تاخیر انتها به انتها آزمایش شود و با ترافیک شبکه به کار برده شود. در این بخش هدف مدلسازی شبکه ساده است که چهار گره جانبی ترافیک ایجاد می کنند در حالی که یک گره هاب مرکزی ترافیک را بر روی شبکه پخش می کند.

چند چیز در طراحی وجود دارد که قبل از شروع به ساخت شبکه باید آنها را مطرح کرد.

 • توپولوژی شبکه و رسانه های ارتباطی و فیزیکی
 • توابع انواع گره ها
 • روش استفاده شده برای مدل پردازش به خاطره تعیین آدرس فرستنده نقطه به نقطه یک گره جانبی
 • نقش گره های جانبی

توضیحات بیشتر آموزش سوئیچینگ بسته ای در شبیه ساز آپنت در ادامه مطلب.

توپولوژی شبکه :

شبکه اولیه از چهار گره جانبی که به یک گره هاب توسط لینک نقطه به نقطه متصل شده می باشد. لینک های نقطه به نقطه از خطوط های ساده یک طرفه و یا دو طرفه استفاده می کند. در این نوع از لینک های دو طرفه از اتصال جفت های فرستنده و گیرنده استفاده می شود.

توابع انواع نودهای مختلف :

هدف اصلی در مدلهای شبیه سازی مخابره بسته از یک نود جانبی به دیگر نودها توسط گره هاب سوئیچینگ بسته ای می باشد. شما فرض کنید که گره هاب بسته ها شامل آدرس مقصد به صورت کاملا تصادفی از چهار لینک ورودی به چهار گره جانبی خواهند رسید. آدرس مقصد یک مقدار صحیح می باشد که مشخص می کند این یک گره جانبی مقصد است گره هاب باید شامل یک مدل پردازش باشد که ورودی بسته ها را باز گردانی می کند ،‌ آدرس مقصد را خوانده و بسته ها را به نقطه متناسب مخابره کند.

نقش مدل گره هاب :

 راحترین راه برای مشارکت بین پردازش هاب جریان بسته خروجی تعیین شده و مقدار آدرس مقصد جانبی می باشد. در بعضی مدل ها، مدل پردازش هاب می تواند یک جدول برای آدرس مقصد مخابره به جریان صورت گرفته را نگهداری کند. در این قسمت یک ارتباط مستقیم بین آدرس مقصد و جریان بسته وجود دارد. به طور ساده تر،‌ گره هاب از یک فرستنده / گیرنده نقطه به نقطه برای هر گره جانبی می باشد و یک مدل پردازش که بسته ها را از گیرنده به فرستنده پخش می کند مناسب خواهد بود.

نقش گره های جانبی :

مدل گره جانبی بسته ها را باید تولید کند، آدرس مقصد را تخصیص داده و بسته هایی را که دریافت می شود را پردازش کند. گره جانبی از یک ماژول تولید کننده برای به وجود آوردن بسته ها استفاده می کند. و از یک مدل پردازش که به وسیله کاریر برای تخصیص دادن آدرس مقصد به بسته ها استفاده کرده و به گره مخابره نقطه به نقطه می فرستد. این مدل پردازش، بسته های رسیده را از دریافت کننده می گیرد و به محض دریافت یک بسته همان مدل پردازش تاخیر انتها به انتهای بسته را مورد بررسی قرار می دهد. و مقدار آن را برای آمار سراسری (یعنی پردازش چند منظوره سیستم برای دستیابی) مشخص می کند.

ساخت مدل ها :

برای ساخت این مدل شبکه باید به موارد زیر توجه کرد

 1. قالب بسته را تعریف کرد
 2. مدل لینک را هم باید تعریف کنیم
 3. ایجاد مدل گره هاب
 4. چگونگی ساخت مدل گره جانبی
 5. چگونگی ساخت مدل شبکه

ایجاد یک قالب بسته جدید :

شما می توانید بسته های هر تعداد فیلدی که بر اندازه بسته تأثیر می گذارد را با ویرایشگر قالب بسته ایجاد نمایید. بسته های این شبکه از یک فیلد منفرد که شامل آدرس مقصد بسته است می باشد. بعد از ایجاد قالب بسته می توانید یک صفات را در تولید کننده مشخص نمایید تا بسته هایی که ایجاد می شود توسط تولید کننده قالب بندی شوند. برای ایجاد قالب بسته ابتدا برنامه را اجرا نمایید. پروژه های باز را بسته و از منوی File گزینه New… و بعد از منوی کشویی گزینه Packet Format را انتخاب نمایید. و سپس کلید OK را فشار دهید.

در ویرایشگر قالب بسته در روی کلید Create New Field از نوار ابزارات کلیک نمایید. بعد نشانگر موس را به محیط کاری برده و برای قرار دادن یک فیلد در پنجره ویرایشگر کلیک چپ کرده سپس برای پایان دادن به این کار ،‌کلیک راست نمایید.

تنظیمات صفات فیلد بسته :

برای انجام دادن تنظیمات صفات بسته در فیلد بسته کلیک راست نمایید و Edit Attributes را انتخاب کرده. صفات name را به dest_address تنظیم کنید. باید کاملا مطمئن شوید که صفت type بر روی integer تنظیم شده صفت size را به روی ۲ تنظیم کنید. این کار اندازه فیلد را به بیت تعریف می کند. برای آدرس دهی ۴ گره ،‌ دو بیت کافی می باشد صفت set at creation را بر روی unset تغییر دهید. این کار باعث می شود که بسته هنگامی که ایجاد می شود با مقدار پیش فرضی مقداردهی نشوند در روی OK کلیک نمایید تا کار به پایان برسد.

در پنجره ویرایشگر ،‌ نام بسته و اندازه فیلد آن نمایش داده شده در ادامه از منوی File گزینه Save را انتخاب کرده و قالب بسته را با نام <initials>_pksw_format ذخیره نمایید. و ویرایشگر قالب بسته را ببندید


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab