آموزش شبیه سازی شبکه یک شرکت با آپنت OPNET

 • دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴
 • بازدید 1,362 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (74 امتیاز از 16 رای)
  Loading...

amozesh opnet 11970 تصویر

آموزش شبیه سازی شبکه یک شرکت با آپنت OPNET

در این پست آموزش شبیه سازی شبکه یک شرکت با آپنت OPNET را آماده کرده ایم که یک مثال آموزشی مناسبی برای علاقمندانی که به تازگی می خواهد کار با نرم افزار آپ نت را بیاموزند، می باشد.

در این مثال شما خواهید دید که چگونه آپنت OPNET یک شبکه را ایجاد و شبیه سازی می کند و عملیات سنجش آن را انجام می دهد. در این مثال بر روی نحوه استفاده از Project Editor فوکوس کرده و چگونگی استفاده با نود و پروسس را آموزش خواهیم داد. همچنین در این مثال موارد زیر را می آزمائیم :

 • طراحی و پیاده سازی سریع یک شبکه
 • جمع آوری آمار در مورد عملکرد شبکه
 • تجزیه و تحلیل این آمار

توضیحات بیشتر و دانلود آموزش شبیه سازی شبکه یک شرکت با آپنت OPNET در ادامه مطلب.

در این مثال آموزشی آپنت ، از Project Editor برای ساخت یک توپولوژی جهت یک شبکه داخلی کوچک بهره برده و اطلاعات آماری جهت اجرای شبیه سازی و تجزیه و تحلیل نتایج جمع آوری می شود. همچنین عملیات گسترش اینترانت کوچک یک شرکت را برنامه ریزی می کنیم. در حال حاضر، این شرکت دارای یک شبکه با توپولوژی ستاره در طبقه اول ساختمان اداری است که برنامه های خود را برای اضافه کردن یک شبکه با توپولوژی ستاره در یکی دیگر از طبقات برنامه ریزی می کند. این سناریو را تا جایی که شبکه دوم منجر به خطا در شبکه اول نشود ادامه خواهیم داد.

شبکه نهایی بصورت زیر خواهد بود :

amozesh opnet 11970 تصویر

پیاده سازی :

در هنگام ایجاد مدل شبکه جدید ، برای بار اول شما باید project و scenario و جدید ایجاد کنید. یک پروژه ، یک گروه از سناریوهای مرتبط که هر کدام تشریح کننده جنبه های مختلف شبکه است. پروژه ها می توانند در سناریوهای متعدد باشند. پس یک پروژه جدید ایجاد می کنید که با استفاده از یک Wizard قابل انجام است.

گزینه ای Wizard به ما اجازه میدهد تا عملیات زیر را انجام دهیم:

 • تعریف توپولوژی اولیه از شبکه
 • تعریف مقیاس و اندازه شبکه
 • انتخاب نقشه پس زمینه برای شبکه
 • تعریف و انتخاب object palette جهت استفاده در پروژه

این ویزارد به ازای هر بار اجرای دستور New Project در اختیار شما قرار می گیرد.

توضیحات کامل را با دانلود PDF آموزش شبیه سازی شبکه یک شرکت با آپنت OPNET مطالعه بررسی نمائید.


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab