آموزش مقدمه ‌ای بر بیوانفورماتیک – تحلیل داده ‌های زیستی از علی شریفی

 • چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶
 • بازدید 469 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (97 امتیاز از 21 رای)
  Loading...

bioinformatics video 20955 تصویر

فیلم آموزش مقدمه ‌ای بر بیوانفورماتیک – زیست شناسی

دانلود رایگان فیلم آموزش مقدمه ‌ای بر بیوانفورماتیک یا زیست شناسی (سلولی و مولکولی) را به زبان فارسی از علی شریفی آماده کرده ایم که این فیلم آموزشی از کلاس درس ضبط شده که شامل ۱۲ جلسه (هر جلسه دارای دو بخش نظری و عملی است) می باشد. در ادامه لینک دانلود رایگان جلسات قرار داده شده و پیش نمایشی از آموزش نیز به صورت آنلاین قابل مشاهده است.

بیوانفورماتیک (Bioinformatics) چیست ؟

با توجه به پیشرفت و گسترش روز افزون دانش و تجهیزات در علم زیست ‌شناسی (بیوانفورماتیک – Bioinformatics) به خصوص علوم سلولی و مولکولی، با افزایش حجم وسیعی از داده ‌های بدست آمده از سلول‌ ها و موجودات رو به رو هستیم. افزایش حجم بزرگی از داده‌ های تولید شده و نیاز به ذخیره سازی، بازیابی و آنالیز این داده ‌ها، باعث بوجود آمدن علم بیوانفورماتیک شده است. علم بیوانفورماتیک، یک دانش بین رشته‌ ای است که تلاش می ‌کند تا بوسیله روش ‌هایی که در علوم کامپیوتر، ریاضیات، فیزیک، شیمی و حوضه های مرتبط دیگر وجود دارد، مسایل مختلف زیست شناسی را که اغلب در سطح مولکولی می باشند حل نماید.

آموزش بیوانفورماتیک – زیست شناسی

این درس بیشتر مربوط به دانشجویان رشته علوم تجربی به خصوص رشته های مرتبط با زیست ‌شناسی می باشد که البته دانشجویان رشته کامپیوتر که علاقمند به کار بر روی مباحث زیستی و حیات هستند و دانشجویان پزشکی و همچنین دانشجویان آمار نیز می توانند از آن استفاده کنند. هدف مدرس در این فیلم آموزش بر مبنای این است که نیازمند حداقل پیش نیاز ها باشد، یعنی شما با کمی اطلاعات در زمینه بیوانفورماتیک، کامپیوتر، برنامه نویسی یا کمترین مطالب در حوضه موضوعات زیستی، می توانید مطالب ارائه شده رو درک کنید.

این درس، آموزش آمار و همچنین معرفی و بکارگیری پایگاه‌ داده‌ ها را با هدف آنالیز و استنتاج داد‌ های زیستی برای دانشجویان دکتری در رشته زیست ‌شناسی سلولی – تکوینی از دانشگاه علم و فرهنگ ارائه می دهد که در پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی توسط استاد علی شریفی زارچی تدریس شده است. این فیلم آموزشی زیست شناسی متشکل از سه بخش آمار، ابزار‌ ها و پایگاه‌ داده ها و آموزش برنامه ‌نویسی به زبان R می باشد.

زبان R به منطور انجام آنالیز های آماری، رسم نمودار ها و استنتاج پیام داده های زیستی، بسیار قوی می باشد که یک ابزار رایگان و اپن سورس با بیش از ۸۰۰ پکیج جهت انجام تحلیل های مختلف بیوانفورماتیک است (دانلود نرم افزار R). هر یک از جلسات دارای دو بخش نظری (شامل مباحث آماری و الگوریتمی) و بخش عملی (شامل برنامه نویسی R و آشنایی با پایگاه داده های بیوانفورماتیک) است.


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab