آموزش نحوه استفاده از دستورات CSS در HTML

 • جمعه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۴
 • بازدید 571 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (73 امتیاز از 23 رای)
  Loading...

CSS in HTML تصویر

آموزش نحوه استفاده از دستورات CSS در HTML

احتمالا اطلاع دارید که CSS در لایه دوم وب کار می کند و بدون لایه متحوا (HTML) هیچ است، از این رو، لازم است که دستورات CSS و HTML را باهم ارتباط دهیم. به سه روش می توان دستورات CSS را به یک صفحه وب (صفحات HTML) معرفی کرد که شامل روش های زیر می باشد:

.

برگه های سبک خارجی (External Style Sheet): این نوع سبک استفاده از CSS زمانی موثر است که اگر خواسته باشید یک استایل را بالای چندین صفحه HTML تطبیق کنید که با این روش تنها با تغییر دادن یک فایل استایل کلی صفحه را تغییر می کند.

.

در این سبک دستورات CSS در یک فایل مجزا با پسورند .css ذخیره شده و این فایل به تمامی صفحات HTML که می خواهید استایل بالای آن تطبیق شود لینک میدهیم. شما می توانید برای این کار از تگ Link که که جز تگ های تهی است استفاده کنید. البته باید یادآور شد که این Link باید در بین تگ Head نوشته شود.

توضیحات بیشتر در ادامه مطلب ….

.

<head>
<link rel=”Stylesheet” type=”text/css” href=”Style.css”>
</head>

نکته: در تگ Link بالا صفت rel نوع رابطه صفحه CSS را مشخص می کنید که همیشه قیمت آن برابر به Style sheet می باشد. Type نوعیت سند را که ارتباط میدهد و مشخص می کند و href هم عبارت از همان سند مجزاء css تان می باشد.

روشی دیگری نیز برای ایجاد ارتباط یک سند CSS با سند HTML می باشد و آن هم استفاده از قانون @import همراه با تگ style می باشد.

به عنوان مثال فایل Stylee.css را به صورت زیر با فایل HTML ملحق می کنیم.

<Style type=”text/css”> @import url (style.css) </style>

 

برگه های سبک داخلی (Internal Style sheet) :

این روش معمولاً وقتی استفاده میشود که خواسته باشید که هر صفحه استایل مجزاء داشته باشد.

این روش با تگ style در بین تگ Head اجرا می شود.

<head> <Style type=”text/css”> div{background :#fff; Font-size:20px; Width:180px;} </style> </head>

برگه های سبک داخلی (Internal Style sheet) :

در این حالت استایل ها تنها در یک تگ مربوط که با style آغاز شده تطبیق میگردد البته استفاده از این روش تنها در موارد خاصی میتوان استفاده کرد در غیر آن استفاده از این روش پیشنهاد نمی شود.

<p style=”background-color:”red”;color:yellow> this is a paragraph </p>

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab