آموزش نرم افزار ABAQUS همراه با مثال به صورت PDF

 • پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴
 • بازدید 10,502 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (329 امتیاز از 73 رای)
  Loading...

abaqus 10272 تصویر

آموزش نرم افزار ABAQUS همراه با مثال به صورت PDF

باتوجه به پیشرفت علم و افزایش روز افزون نیازهای بشر در زمینه های مختلف و تلاش برای رسیدن به آن، باعث خلق مسائل متنوع و پیچده ای می شود که حوزه مکانیک و مهندسی سازه نیز از این امر مستثنی نیست.

در بیشتر موارد و در مواقع مواجهه با سازه هایی با پیچیدگی هندسی و بار های اعمالی نا منظم، بکار گیری روش های کلاسیک منجر به یافتن معادلات بسیار پیچیده متنوعی می شود که عملاٌ حل تحلیلی این مسائل را غیر ممکن می سازد.

از این روست که روش های متنوعی برای حل معادلات دیفرانسیل، حاکم بر سیستم ها ایجاد شده و امروزه از آن بطور وسیعی استفاده می شود که بسته به نوع روش عددی و المان بندی از روش های اجزاء محدود، تفاضل محدود و غیره استفاده می شود.

توضیحی کوتاه در مورد برنامه Abaqus :

برنامه ای با ابزارهای مختلف و توانمند جهت مدلسازی و تحلیل المانهای مدل شده است که با استفاده از روش های اجزاء محدود، که قابلیت مدل کردن و حل مسائل خطی تا غیر خطی پیچیده می باشد.

استفاده از این نرم افزار باتوجه به اینکه امکانات و ابزار های قابل ملاحظه ای را از نظر مدلسازی و تحلیل داده ها در اختیارکاربران قرار می دهد نسبتاٌ کار ساده ای می باشد از این لحاظ کاربر می تواند مسائل پیچیده را به آسانی مدل کند.

بطور مثال در اغلب مدلسازی ها حتی مدلهای با درجه غیر خطی بالا کاربر می بایست تنها داده های مهندسی نظیر هندسه مسئله، رفتار ماده مربوط به آن، شرایط مرزی و بارگذاری آن مسئله راتعیین کند.

توضیحات بیشتر و دانلود آموزش نرم افزار ABAQUS در ادامه مطلب.

بطور کلی هر تحلیل اجزاء محدود در نرم افزار ABAQUS شامل سه مرحله می باشد:

 • پیش پردازش
 • حل مسئله
 • پس پردازش

در همه نرم افزار های اجزاء محدود این سه مرحله اصلی استفاده می شود و تنها تفاوت آنها در نحوه انجام آن است.

مدلسازی و نسبت دادن خواص به قطعات مورد نظر:

در این امر فرایند نسبت دادن خواص مورد نظر به قطعه شامل سه مرحله است که نخست باید یک ماده تعریف شود، سپس section مناسب که به ماده مرتبط است ایجاد گردد،و در نهایت section ایجادشده به قطعه نسبت داده شود.

جهت دریافت آموزش نرم افزار ABAQUS از لینک دانلود اقدام کنید.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  mohsen پنجشنبه , 5 اسفند

  سلام فایل رو من خوندم، خیلی خوب روند رو گفته بودن.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  آرمان بهرام نژاد یکشنبه , 1 مرداد

  سلام ببخشید میخواستم ببینم آموزش در رابطه با تحلیل آنالیز ارتعاشاتی صفحه تقویت شده تحت بار انفجاری در نرم افزار آباکوس دارید ؟ جز یکی از مسایل حل شده یکی از کتاب های آموزش آباکوس هست.

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  مهدی قبادی سه شنبه , 7 شهریور

  سلام من دانشجوی ارشد عمران سازه هستم و دارم بروی پایان نامه ام کار می کنم که مدل سازی اجزا محدود است. می خواستم بدونم که با اباکوس میشه تغییر شکل های بزرگ رو مدل سازی کرد؟ یا به عبارتی قابلیت remeshing داره؟ که می تونه گزینه mesh adaptivity داشته باشه ممنون میشم از پاسختون البته این چیزی که من میکم در ورژن های قبلی اباکوس وجود نداشته و من از نرم افزاری دیگه استفاده می کنم من بروی جدا گر های لاستیکی سه بعدی کار می کنم که تغییر شکل های بزرگ رو ازش انتظار دارم اگه مثالی که دارای تغییر شکل های بزرگ باشه یا نزدیک باشه به این موضوع من بهم معرفی کنید ممنون میشم

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab