آموزش نرم افزار EndNote برای مدیریت منابع در متون علمی (به صورت فیلم و PDF)

 • جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶
 • بازدید 73 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (20 امتیاز از 4 رای)
  Loading...

endnote training 21160 آموزش نرم افزار EndNote برای مدیریت منابع در متون علمی (به صورت فیلم و PDF)

آموزش نرم افزار EndNote

در این بخش آموزش نرم افزار EndNote را به زبان فارسی در قالب فیلم و PDF همراه با لینک دانلود آخرین نسخه از نرم افزار تدارک دیده ایم تا کمکی کرده باشیم به دانشجویانی که مشغول نگارش پایان نامه و مقاله خود هستند. در ادامه به معرفی نرم افزار EndNote پرداخته و صحبتی در مورد رفرنس گذاری در پایان نامه و مقاله انجام شده و در انتها نیز لینک دانلود رایگان آخرین نسخه از EndNote به همراه آموزش در قالب فایل ویدئویی و PDF قرار داده شده است که پیش نمایشی از فیلم آموزشی نیز به صورت آنلاین قابل مشاهده می باشد.

معرفی نرم افزار EndNote

نرم افزار EndNote یکی از معرفی ترین و بهترین ابزار ها برای مدیریت منابع در متون علمی در روند پژوهش می باشد که توسط شرکت Thomson Scientific به منظور سهولت کار پژوهشگران تولید و عرضه شده است. با توجه به اینکه امروزه مدیریت اطلاعات علمی برای پژوهشگران حوزه های مختلف یک دغدغه محسوب می شود، نرم افزار Endnote کمک شایانی به پژوهشگران و نویسندگان مقالات علمی و دانشجویان که بر روی پایان نامه خود کار می کنند، خواهد بود. نرم افزار EndNote یکی از ابزار هایی است که در نگارش و ویرایش متون علمی برای عقب نماندن از رقابت فعالیت های پژوهشی و دانشگاهی به صورت گسترده در سراسر دنیا بکار می رود.

دانشجویان و پژوهشگران در هر مقطعی از دوران تحصیل باشند، برای نگارش پایان نامه یا نگارش مقاله خود و ویرایش منابع، به نرم افزار اندنوت نیازمند خواهند بود. اگر دانشجویان با این نرم افزار پژوهشی آشنا باشند قارد خواهند بود تا همه ی منابع را به طور منسجم و با توجه به فرمت های نگارشی ژورنال ها و دانشگاه محل تحصیل خود تنظیم کنند.

رفرنس گذاری در پایان نامه و مقاله

تمامی دانشجویانی که به دنبال یادگیری نرم افزار EndNote هستند، مسلما درگیر پایان نامه کارشناسی یا پایان نامه کارشناسی ارشد و یا تز دکترای خود می باشند و یا قصد شروع نگارش مقاله در زمینه رشته و گرایش تحصیلی خود هستند یا اینکه قصد دارند تا مقاله ای از پایان نامه خود استخراج نمایند.

تمامی مقاله و پایان نامه هایی که تهیه می شوند، برگرفته شده از یک سری کار های علمی می باشد که سایر پژوهشگران داخلی و یا خارجی انجام داده اند. دانشجویان از یک سری از متون آن مقالات و یا پایان نامه ها استفاده می کنند تا در پایان نامه یا مقاله خود از مطالب آنها بهره مند شوند و از طریق مرجع دهی به منابع، بیان کنند که این روش ها قبلا در فلا منابع انجام شده است، یا یک سری از کار هایی را که قرار است به صورت نوآورانه و برای اولین بار در دنیا انجام بدهید، در ادامه فعالیت های عده ی از پژوهشگرانی است که قبلا آن را انجام داده اند و اکنون شما قصد دارید آن را بهبود بخشیده و تکمیل تر نمائید.

در رابطه با این بحث، پایان نامه ها می توانند در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا باشد و مقالات نیز در سطح کنفرانسی، علمی پژوهشی، ISI یا ISC باشند که از این جهت هیچ تفاوتی وجود نخواهد داشت. در بخش انتهایی تمامی این پایان نامه ها و مقالات، یک قسمت تحت عنوان رفرنس داریم. به طور معمول در یک مقاله می بایست حداقل از ۱۰ رفرنس استفاده شود، چه در انتهای متن و چه در خود متن نوشته شده، و باید به متنی که از آن اسفاده کردید ارجاع داده شود، به طور مثال این پاراگراف از یک مقاله ای بوده که فلا پژوهشگر (چه داخلی و خارجی) قبلا بر روی این موضوع بررسی هایی انجام داده است. به طور کلی یعنی شما در تحقیق خود از برخی منابع و مراجع استفاده کردید که باید به آنها استناد کنید.

با این وجود باید یکسری مراجع را در انتهای مقاله یا پایان نامه خود قرار دهید که وارد کردن این رفرنس ها به صورت دستی و یکی یکی، کاری زمان بر و پر زحمت خواهد بود که مثلا بخواید برای ۵۰ مقاله مرجع که استفاده کردید، برای هر کدام از آنها به صورت جدا نام نویسندگان مقاله، سال انتشار مقاله، عنوان مقاله، دوره چاپ مقاله، صفحات مقاله و نوع ژورنالی که مقاله مورد نظر در آن چاپ شده است را بنویسید و یا بخواهید در طول متن تحقیق خود این ارجاعات را قرار دهید، به صورت دستی وارد کردن آنها باعث ایجاد خطا های بسیاری خواهد شد و یا بعضا ممکن است که قصد داشته باشید تا در مرتب سازی رفرنس های خود تغییراتی را ایجاد کنید، در این زمان باید تمامی ۴۰ – ۵۰ مقاله رفرنس را یکی یکی ویرایش کنید که این کار باعث بوجود آمدن خطا و مشکلات زیادی خواهد شد.

اما اگر از نرم افزار نرم افزار EndNote استفاده نمائید، سریعا و به صورت مرتب و بر اساس استاندارد های لازم می توانید تمامی این کار ها را به سادگی انجام دهید.


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab