ارزیابی زمان انتظار مسافران در ایستگاه های مترو با ارنا

 • چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵
 • بازدید 910 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (132 امتیاز از 27 رای)
  Loading...

arena metro 15279 1 تصویر

پروژه ارزیابی زمان انتظار مسافران در ایستگاه های مترو با Arena

شبیه سازی مقاله تحلیل زمان انتظار مسافران در ایستگاه های مترو با استفاده از تکنیک شبیه سازی (متروی تهران)

در این پست پروژه ارزیابی زمان انتظار مسافران در ایستگاه های مترو با نرم افزار Arena را با عنوان مقاله تحلیل زمان انتظار مسافران در ایستگاه های مترو با استفاده از تکنیک شبیه سازی آماده کرده ایم که در ادامه به توضیحاتی در این باره پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی این پروژه مهندسی صنایع با برنامه Arena قرار داده شده است. مقاله اصلی نیز به صورت رایگان قابل دانلود است.

میانگین فاصله زمانی اعزام قطار ها از مهم ترین موضوعاتی است که بر روی زمان انتظار مسافران، کاملا تاثر گذار می باشد. به منطور ایجاد تناسب در خدمات رسانی سیستم های همگانی می بایست نرخ سرویس گیری مسافران از سیستم با نرخ ورود آنها، هماهنگی لازم را داشته باشد. در سیستم های حمل و نقل همگانی شهری، مشخص کردن زمان انتظار مسافران در ایستگاه ها، به منطور بهره مندی از خدمات ارائه شده، از اهمین بسیاری برخوردار است.

در پروژه ارزیابی زمان انتظار مسافران در ایستگاه های مترو، با توجه به شاخص های شناسایی شده اثر بخش واقعی در زمان انتظار مسافران در شبکه مترو تهران، اقدام به تحقیق های میدانی و آمار گیری از حجم مسافران ورودی، مدت زمان پیاده روی از محل ورود به ایستگاه تا سکو، مدت زمان انتظار جهت سوار شدن به قطار، مقدار فاصله بین ورود قطار ها به ایستگاه و…. از سیستم مترو شده است.

توضیحات بیشتر، دانلود رایگان مقاله، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه ارزیابی زمان انتظار مسافران در ایستگاه های مترو با Arena در ادامه مطلب.

در پروژه ارزیابی زمان انتظار مسافران در ایستگاه های مترو ابتدا مسافران به تعداد نامحدود وارد سیستم می شوند و سپس به قسمت کنترل بلیط وارد می شوند. پس از بررسی و کنترل برخی مسافران که دارای بلیط بوده اند به سمت سوار شدن به قطار رفته و آن ها که بلیط ندارند در یک قسمت دیگر در یک صف منتظر می مانند تا بلیط خود را دریافت و سپس سوار بر قطار شوند که این بخش به مدت ۵ دقیقه زمان می برد.

پس از این که مسافران سوار بر قطار شدند قطار از اولین ایستگاه که میردا اماد می باشد حرکت کرده و هر یک پس از حرکت در ایستگاه های مختلف توقف می کنند. توجه داشته باشبد که مدت زمان توقف قطار در هر ایستگاه ۳ دقیقه است.

قطار پس از حرکت در اولین ایستگاه یعنی مصلی، توقف و پس از ۳ دقیقه به مسیر خود ادامه می دهد، در ایستگاه بعد پس از توقف در ایستگاه شهید بهشتی، مسیر ها به دو قسمت تبدیل شده و هر یک از مسافران به ایستگاه های مشخص شده بعدی رفته و ادامه مسیر را انجام می دهند. به اینصورت که ۷۰ درصد آنها به ایستگاه هفت تیر و ۳۰ درصد به ایستگاه مفتح می روند.

مسافرانی که به سمت ایستگاه مفتح رفته اند پس از توقف سه دقیقه ای در هفت تیر به مسیر خود ادامه داده و در نهایت به شهر ری می رسند و پس از آن ۲۰ دقیقه در آنجا توقف کرده و سپس برخی به پایان مسیر می روند و برخی نیز به ایستگاه اول بر می گردند.

برخی دیگر از مسافران به سمت صادقیه رفته و پس از توقفی کوتاه به مقصد نهایی که بهارستان باشد، می رسند و مانند مسیر قبل، عده ای از مسافران در همان جا مانده و عده ای نیز به ایستگاه اول باز می گردند.

برخی مسافران نیز از ایستگاه دانشگاه شریف سوار شده و پس از توقف در طرشت و سپس تهران و پس از اندکی توقف به میر نهایی که کرج باشد، می رسند و همانند مسیر های قبل، افرادی که قصد بازگشت داشته در ایستگاه سوار شده و به ایستگاه اول باز می گردند.

توضیحات کامل صورت مسئله را نیز می تونید در مقاله پروژه ارزیابی زمان انتظار مسافران در ایستگاه های مترو مطالعه نمایئد.

برخی از تصاویر خروجی پروژه ارزیابی زمان انتظار مسافران در ایستگاه های مترو:

تصویر خروجی ۱:

arena metro 15279 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

arena metro 15279 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

arena metro 15279 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

arena metro 15279 5 تصویر

تصویر خروجی ۵:

arena metro 15279 6 تصویر

تصویر خروجی ۶:

arena metro 15279 7 تصویر


پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  احسان کاوشی یکشنبه , 14 آذر

  سلام دوستان من باید پروژه با برنامه arena تحویل بدم درباره کارخانه تولید تلوزیون هست دو تا بازرس باید بصورت موازی کار کنند شما می تونید این کارو قبول کنید ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمییکشنبه , 14 آذر

   بله می تونیم براتون انجام بدیم لطفا سفارش بدید تا انجام بدیم.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  مینا پور قاسمی یکشنبه , 14 آذر

  سلام وقت به خیر می خواستم یه پروژه با ارنا سفارش بدم با یه عنوان جدید دو سه هفته هم بیشتر وقت ندارم می تونم تلفنی با شما یه تماس داشته باشم امکان داره متشکر .

 3. تصویر آواتار کاربر 7
  رسول سیفی زاده شنبه , 18 دی

  سلام خسته نباشید من قبلا هم مراجعه کرده بوده واسه تهیه پروژه وقت نداشتید گفتم بعدا مزاحم میشم می خواستم پروژه سفارش بدم با مقاله قبول می کنید اگه قابل حله عنوان و بقیه جزئیاتو براتون ایمیل کنم .

 4. تصویر آواتار کاربر 0
  علی حامدی جمعه , 15 بهمن

  سلام یه سوال دارم ظرفیت صف رو چه جوری تو برنامه ارنا میشه پیدا کرد این سوال خیلی ذهنمو مشغول کرده ؟ گفتم از شما دوستان کمک بگیرم بهتره .

 5. تصویر آواتار کاربر 0
  صغری جلالی سه شنبه , 26 بهمن

  پروژه شبیه سازی آموزشگاه با نرم افزار ارنا رو تو سایت مشاهده کردم از عنوانش خوشم اومده می تونید کمی روش تغییرات اعمال بکنید از نظر شما که اشغالی نداره ؟

 6. تصویر آواتار کاربر 0
  مهران گلی زاده دوشنبه , 2 اسفند

  سلام خدمت عزیزان توضیحاتتون عالیییییییی بود تو فیلم همه چیزو به طور مفصل توضیح داده بودید متشکر.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab