ارزیابی سرویس VOIP و ویدئو کنفرانس و انتقال فایل با صف بندی مختلف در آپنت

opnet voip queuing 18162 1 تصویر

پروژه ارزیابی سرویس VOIP و ویدئو کنفرانس و انتقال فایل در OPNET

شبیه سازی مقاله A comparative study of different queuing techniques in VOIP, video conferencing and file transfer

پروژه ارزیابی سرویس VOIP و ویدئو کنفرانس و انتقال فایل را با نرم افزار OPNET را در این پست آماده کردیم. این پروژه بر اساس مقاله مقاله A comparative study of different queuing techniques in VOIP, video conferencing and file transfer شبیه سازی شده است. پروژه حاضر به همراه فیلم آموزشی فارسی مرحله به مرحله از صفر تا صد ارائه می گردد.

در ادامه به معرفی این پروژه شبکه پرداخته و قسمتی از فیلم به همراه تصاویری از خروجی شبیه سازی قرار داده شده است. همچنین مقاله اصلی نیز به صورت رایگان قابل دانلود است.

معرفی پروژه ارزیابی سرویس VOIP و ویدئو کنفرانس و انتقال فایل:

امروزه در اینترنت تلاش می شود تا بهترین خدمات ارائه شود تا ترافیک با بیشترین سرعت ممکن پردازش شود، اما هیچ تضمینی از جدول زمانی و یا تحویل واقعی ترافیک به مقصد وجود ندارد. با تحول سریع اینترنت و زیرساخت های تجاری در طی سال های گذشته، تقاضا برای کیفیت خدمات به سرعت در حال توسعه است و مردم جهان مدرن بسیار وابسته به خدمات شبکه های مختلف مانند VOIP، ویدئو کنفرانس و انتقال فایل می باشند.

توضیحات بیشتر، دانلود رایگان مقاله اصلی، مشاهده تصاویری خروجی و قسمتی از فیلم آموزشی در ادامه مطلب.

صف بندی در سیستم مدیریت ترافیک:

صف بندی یکی از مکانیسم های بسیار حیاتی در سیستم مدیریت ترافیک است. هر روتر در شبکه باید برخی از نظم و انضباط صف را که حاکم بر چگونگی ارسال بسته از بافر می باشد را اجرا کنند. در این این مقاله، به تجزیه و تحلیل مقایسه سه سیستم صف FIFO، PQ و WFQ پرداخته می شود.

پارامتر های مورد بررسی در پروژه:

در این مقاله برخی پارامتر ها مانند ترافیک کاهش یافته، ترافیک دریافتی و تاخیر انتها به انتها در سرویس VOIP، ویدئو کنفرانس و انتقال فایل مورد ارزیابی قرار گرفته است. نتایج شبیه سازی نشان می دهد که روش WFQ دارای کیفیت بهتر از دیگر روش ها می باشد.

تصاویری از خروجی پروژه ارزیابی سرویس VOIP و ویدئو کنفرانس و انتقال فایل با OPNET:

تصویر خروجی ۱:

opnet voip queuing 18162 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

opnet voip queuing 18162 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

opnet voip queuing 18162 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

opnet voip queuing 18162 5 تصویر

تصویر خروجی ۵:

opnet voip queuing 18162 6 تصویر

تصویر خروجی ۶:

opnet voip queuing 18162 7 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab