لوگوی سایت نوآوران گرمی
نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو

شماره های پشتیبانی

09194751295 - 09365442247

NoavaranGermi@gmail.com

ارزیابی عملکرد شبکه MANET با استاندارد ۸۰۲٫۱۱ در آپنت با ترجمه مقاله

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (109 امتیاز از 22 رای)
Loading...

opnet manet 802.11 16272 1 ارزیابی عملکرد شبکه MANET با استاندارد 802.11 در آپنت با ترجمه مقاله

پروژه ارزیابی عملکرد شبکه MANET با استاندارد ۸۰۲٫۱۱ در OPNET

شبیه سازی مقاله OPNET based Performance Evaluation of MANET using IEEE 802.11a/b

در این پست پروژه ارزیابی عملکرد شبکه MANET با استاندارد IEEE 802.11a/b را با نرم افزار OPNET با عنوان مقاله OPNET based Performance Evaluation of MANET using IEEE 802.11a/b به همراه ترجمه مقاله و پاورپوینت آماده کردیم که در ادامه به توضیحات این پروژه شبیه سازی شبکه پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی آن قرار داده شده است. مقاله اصلی نیز به صورت رایگان قابل دانلود است.

شبکه های MANET :

شبکه‌ های متحرک موردی (MANET) ، شبکه ‌ای از گره‌ های بی سیم متحرک می باشند که گره‌ ها را بدون کنترل متمرکز و زیر ساخت به یکدیگر متصل می ‌کند. پروتکل ‌های مسیریابی به دو دسته Proactive و Reactive تقسیم می ‌شوند. پروتکل Proactive جدول محور است. پروتکل ‌های مسیریابی فعال از الگوریتم مسیریابی حالت لینک استفاده می‌ کنند که اغلب لینک اطلاعات همسایگان خود را به ‌صورت سیل‌ آسا ارسال می‌ کنند.

پروتکل ‌های مسیریابی واکنشی و یا بر اساس تقاضا زمانی مسیر ها را ایجاد می‌ کنند که توسط میزبان منبع مورد نیاز باشد و این مسیر ها در حالی‌ک ه مورد نیاز باشند، حفظ می‌ شوند. این مقاله ارزیابی عملکرد شبکه MANET با استاندارد ۸۰۲٫۱۱a/b در OPNET ، یک ‌راه‌ حل برای بهبود عملکرد شبکه‌ های بی ‌سیم منطقه ‌ای محلی Ad hoc پیشنهاد می‌ کند.

توضیحات بیشتر، دانلود رایگان مقاله اصلی، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه ارزیابی عملکرد شبکه MANET در ادامه مطلب.

در این مقاله کارایی شبکه ‌های کوچک و بزرگ را با استفاده از دو استاندارد IEEE802.11A و IEEE802.11B بررسی می ‌کنیم و با استفاده از پارامتر های مختلف QoS ، یک نتیجه بر پایه کارایی شبکه را ترسیم می ‌کنیم. پارامتر های مختلف کیفیت سرویس نیز شامل Delay، Network Load، Throughput، Routing Traffic sent،Routing Traffic Received و Hello Traffic sent می ‌باشد.

زیر ساخت شبیه ‌سازی در پروژه ارزیابی عملکرد شبکه MANET :

در این مقاله ما کارایی شبکه MANET را با استفاده از پروتکل مسیریابی OLSR و همچنین استفاده از استاندارد های IEEE 802.11a/b WLAN را در دو سناریو مورد ارزیابی قرار دادیم. در سناریو اول از ۵۰ گره و در سناریو دوم از ۶۰ گره تلفن همراه که در هر دو سناریو از استانداردهای IEEE 802.11a و IEEE 802.11b برای شبیه ‌سازی محیط و ارزیابی عملکرد منت استفاده ‌شده است.

در مجموع با استفاده از دو استاندارد، تعداد سناریوها ۴ عدد می‌ شود. دو سناریو برای استاندارد IEEE 802.11a WLAN، یکی برای ۵۰ گره و دیگری برای ۶۰ گره و به همین ترتیب دو سناریو برای استاندارد IEEE 802.11a WLAN و دو سناریو هم برای IEEE 802.11b WLAN در نظر گرفته ‌شده است. هر کدام از این سناریو ها به مدت ۱۰۰۰ ثانیه اجرا می ‌شوند.

پس از اجرای موفقیت‌ آمیز شبیه ‌سازی، نتایج با توجه به راه‌ حل مشکل انتخاب می ‌شوند. نتایج در قالب نمودار ها جمع ‌آوری ‌شده و با داده‌ های بر روی ‌هم نمایش داده می ‌شوند. تصویر دوم محیط شبیه‌ سازی از یک سناریو حاوی ۵۰ گره تلفن همراه WLAN را نشان می ‌دهد. ما گره‌ های تلفن همراه در سناریوی ۱ و ۲ را برای کار با ۱۱ و ۱۸ مگابیت در ثانیه پیکربندی شده ‌اند. اندازه شبکه ۱۰۰۰ * ۱۰۰۰ متر است. پس ‌ازآن آدرس ‌دهی IPV4 به تمام گره اختصاص داده ‌شده است.

نتیجه گیری پروژه ارزیابی عملکرد شبکه MANET با استاندارد ۸۰۲٫۱۱ در آپنت :

در این مقاله، کارایی پروتکل مسیریابی MANET با استفاده از OPNET Modeler 14.5 تجزیه ‌و تحلیل شد.

پروتکل ‌ها با استفاده از پارامتر های یکسان با تحرک تصادفی مورد آزمایش قرار گرفتند. عملکرد IEEE 802.11a/b بر اساس پروتکل MANET با توجه به مقیاس ‌پذیری، همچنین با پارامتر های مختلف QoS تحلیل شدند. نتایج بدست آمده نشان می ‌دهد که شبکه‌ ای با ۶۰ گره دارای توان عملیاتی بالاتری در مقایسه با شبکه‌ ای با ۵۰ گره است.

این به دلیل حفظ خوشه از گره در توپولوژی با تقسیم آنها به گره‌ های متفاوت بود، مجموعه عملکرد شبکه ‌هایی با اندازه کوچک و بزرگ بر روی استاندارد های IEEE 802.11a و IEEE 802.11b و تساوی نتیجه ‌گیری بر اساس عملکرد شبکه بر اساس پارامتر های متفاوت QoS است. با توجه به نتایج عملکرد خرابی کلی شبکه در مقیاس بزرگ در پارامتر های QoS مختلف (تأخیر، بار شبکه، توان، مسیریابی ترافیک ارسال و دریافت و ترافیک ارسال Hello) می ‌باشد.

تصاویری از خروجی پروژه ارزیابی عملکرد شبکه MANET با استاندارد IEEE 802.11 a/b :

تصویر خروجی ۱:

opnet manet 802.11 16272 2 ارزیابی عملکرد شبکه MANET با استاندارد 802.11 در آپنت با ترجمه مقاله

تصویر خروجی ۲:

opnet manet 802.11 16272 3 ارزیابی عملکرد شبکه MANET با استاندارد 802.11 در آپنت با ترجمه مقاله

تصویر خروجی ۳:

opnet manet 802.11 16272 4 ارزیابی عملکرد شبکه MANET با استاندارد 802.11 در آپنت با ترجمه مقاله

تصویر خروجی ۴:

opnet manet 802.11 16272 5 ارزیابی عملکرد شبکه MANET با استاندارد 802.11 در آپنت با ترجمه مقاله

تصویر خروجی ۵:

opnet manet 802.11 16272 6 ارزیابی عملکرد شبکه MANET با استاندارد 802.11 در آپنت با ترجمه مقاله

تصویر خروجی ۶:

opnet manet 802.11 16272 7 ارزیابی عملکرد شبکه MANET با استاندارد 802.11 در آپنت با ترجمه مقاله


جزئیات محصول

قیمت


70,000 تـــــومان

کــد محصــول:16272


توضــیحات:ترجمه مقاله و پاورپوینت دارد - مقاله اصلی آماده دانلود است


لینک دانلود:فایل 1

×

توجه: در صورت سفارش ( انجام شبیه سازی - برنامه نویسی و ...) در موضوعات بالا می توانید به صورت آنلاین با ما در تماس باشید.

×

توجه: اگر در موضوعات بالا تخصص دارید می توانید با ما همکاری کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

socket programing آموزش برنامه نویسی بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه رایگان matlab پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab پروژه کارشناسی به همراه داکیومنت

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو در باره این مطلب ثبت کنید

 • رضا نعیمی

  یکشنبه , ۲۸ شهریور

  سلام من می خوام این پروژرو خرید کنم میشه بهم تخفیف بدین ممنون میشم .

 • نوآوران گرمی

  چهارشنبه , ۳۱ شهریور

  جهت اعمال تخفیف بر روی این پروژه می تونید با ایمیل و شماره تماس های داده شده در سایت در تماس باشید و هماهنگ کنید.

 • سینا فرجامی

  شنبه , ۱۳ آذر

  سلام من قبلا برای خرید این پروژه مزاحم شده بودم خیلی متشکر از پروژه خوبتون تو خیلی از مراحل کاری خیلی به دردم خورده متشکر ...

 • ژیلا اصغری

  چهارشنبه , ۲۲ دی

  سلام برای آپنت یه کتاب خوب با آخرین ورژن می خواستم فیلم آموزشی هم باشه مشکلی نیست می خوام برای تهیه اش از شما کمک بگیرم موفق باشید.

 • لیدا حمیدی

  یکشنبه , ۲۶ دی

  سلام پروژهای سایتتون حرف نداره من چند بار به سایت شما مراجعه کردم برای دنلود کتاب های آموزشی این بار برای خرید پروژه خدمت رسیدم قبلا این پروژتون مقاله نداشت درخواست داده بودم اضافه کردین از پاسخگویی سریعتون واقعا متشکرم .