ارزیابی عملکرد پروتکل MPLS در سیستم VOIP با آپنت

 • شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵
 • بازدید 686 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (166 امتیاز از 34 رای)
  Loading...

ارزیابی عملکرد پروتکل MPLS در سیستم VOIP با آپنت

پروژه ارزیابی عملکرد پروتکل MPLS در سیستم VOIP با OPNET

در این پست پروژه شبیه سازی ارزیابی عملکرد پروتکل MPLS در سیستم VOIP با OPNET را به همراه فیلم آموزشی مرحله به مرحله فارسی آماده کرده ایم که در ادامه فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه شبکه قابل مشاهده می باشد.

پیشرفت های اخیر پروتکل های اینترنتی (Internet Protocol – IP) و استفاده روز افزورن برنامه های کاربردی از اینترنت، این شبکه را پیچیده تر کرده و نیاز به مصرف پهنای باند بیشتر را افزایش است. به کارگیری پروتکل MPLS در شبکه های IP که به تازگی اتفاق افتاده است، یک تکنیک جدید است که می تواند منجر به افزایش عملکرد شبکه IP شود. با به کارگیری MPLS، به منظور انتشار بسته های داده در شبکه، به جای اینکه از آدرس مقصد استفاده شود، می توان از برچسب استفاده نمود.

پروتکل MPLS از ویژگی های مختلف مانند تضمین کیفیت سرویس (QoS)، مهندسی ترافیک (TE) و شبکه های خصوصی مجازی (VPN) و … استفاده می کند. مهندسی ترافیک (TE) یکی ویژگی های اصلی MPLS است که باعث می شود تا یک بخش حیاتی برای کاهش ترافیک از طریق مدیریت موثر و متعادل بار منابع، در شبکه ایجاد شود.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه ارزیابی عملکرد پروتکل MPLS در سیستم VOIP با OPNET در ادامه مطلب.

از آنجا که تاخیر کمتر در شبکه، مقیاس پذیری، مکانیزم انتقال موثر، بهبود سرعت انتقال بسته و عملکرد تعیینی، از خدمات ارائه شده توسط تکنولوژی MPLS می باشد، این تکنولوژی مناسب ترین روش برای انجام برنامه های زمان واقعی (Rea-time)، مثال ویدئو کنفرانس (video Conferencing) و تلفن اینترنتی (VoIP) است.

در این مقاله اندازه گیری ماتریس عملکرد به عنوان مثال تاخیر، ناپایداری تاخیر، توان عملیاتی، زمان پاسخ صفحه و از دست دادن بسته برای انواع مختلف ترافیک (صدا، داده، ویدئو) در حال حرکت در یک شبکه متراکم برای هر دو شبکه IP معمولی و MPLS-TE مورد ارزیابی قرار گرفته شده است.

برای شبیه سازی مدل هر دو شبکه از نرم افزار OPNET استفاده شده است. هدف کلی از پروژه ارزیابی عملکرد پروتکل MPLS در سیستم VOIP ، شبیه سازی و ارزیابی شبکه برای نشان دادن مزایای استفاده از MPLS-TE برای برنامه های کاربردی چند رسانه ای می باشد.

تصاویری از خروجی پروژه ارزیابی عملکرد پروتکل MPLS در سیستم VOIP :

تصویر خروجی ۱:

ارزیابی عملکرد پروتکل MPLS در سیستم VOIP با آپنت

تصویر خروجی ۲:

ارزیابی عملکرد پروتکل MPLS در سیستم VOIP با آپنت

تصویر خروجی ۳:

ارزیابی عملکرد پروتکل MPLS در سیستم VOIP با آپنت

تصویر خروجی ۴:

ارزیابی عملکرد پروتکل MPLS در سیستم VOIP با آپنت

تصویر خروجی ۵:

ارزیابی عملکرد پروتکل MPLS در سیستم VOIP با آپنت

تصویر خروجی ۶:

ارزیابی عملکرد پروتکل MPLS در سیستم VOIP با آپنت


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  الهام دوشنبه , ۱۷ خرداد

  سلام این پروژرو از شما خرید کردم خیلی پروژه خوبیه . مونده بودم چی کار کنم ممنون از سایت خوبتون .

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  نیما شنبه , ۲۹ خرداد

  سلام من هیچ اطلاعی از آپنت ندارم ولی خیلی مشتاقم یاد بگیرم می تونین یه فیلم آموزشی برام معرفی کنین که کارایش خوب باشه ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیسه شنبه , ۱ تیر

   می تونید از فیلم آموزشی پروژه محور شبیه سازی FTP در شبکه ATM با آپنت که در لینک زیر وجود دارد استفاده کنید: http://www.noavarangermi.ir/%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%be%db%8c%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-ftp-%d8%af%d8%b1-%d8%b4%d8%a8%da%a9%d9%87-atm-%d8%a8%d8%a7-opnet/و این کتاب آموزشی آپنت: http://www.noavarangermi.ir/%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-the-practical-opnet-user-guide-for-computer-network-simulation/

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  ندا رحمانی شنبه , ۳ مهر

  سلام وقت به خیر یه سوال کوچولو داشتم سناریو این پروژرو میشه تغییر داد اگه قابل تغییره چه مدت زمان برای انجام این کار لازمه ممنون ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیجمعه , ۹ مهر

   بله 2 روزه قابل انجام است

 4. تصویر آواتار کاربر 0
  نگار حامدی شنبه , ۳ مهر

  سلام آیا برای پروتکل MPLS می تونید توضیحات هم ارائه بدید؟

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab