ارزیابی مکانیزم های امنیتی در پروتکل RAOLSR در شبکه مش بیسیم با NS2

 • سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵
 • بازدید 691 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (143 امتیاز از 29 رای)
  Loading...

ns2 raolsr 15242 1 تصویر

ارزیابی مکانیزم های امنیتی در پروتکل RAOLSR در شبکه مش بیسیم با NS2

شبیه سازی مقاله Performance Evaluation of Security Mechanisms in RAOLSR protocol for Wireless Mesh Networks

در این پست پروژه شبیه سازی ارزیابی مکانیزم های امنیتی در پروتکل RAOLSR در شبکه Mesh را با NS2 به همراه داکیومنت با عنوان مقاله Performance Evaluation of Security Mechanisms in RAOLSR protocol for Wireless Mesh Networks هرماه با ترجمه مقاله آماده کرده ایم که در ادامه به توضیحاتی در این باره پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه شبیه سازی شبکه قرار داده شده است. مقاله اصلی نیز به صورت رایگان قابل دانلود می باشد.

در پروژه ارزیابی مکانیزم های امنیتی در پروتکل RAOLSR، ما پروتکل IBE-RAOLSR و پروتکل ECDSA-RAOLSR را برای شبکه های مش بیسیم (WMNS) پیشنهاد می کنیم که منجر به ایجاد پروتکل مسیریابی امنیتی می گردد. در این پروژه ارزیابی مکانیزم های امنیتی در پروتکل RAOLSR، به منظور تامین امنیت پیام ها در پروتکل RAOLSR از الگوریتم های رمزگذاری IBE (رمزگذاری هویت) و الگوریتم ECDSA (الگوریتم امضای دیجیتال) استفاده می شود.

این مقاله، امنیت روش IBE را در شبکه مش بیسیم بر روری پروتکل RAOLSR نشان می دهد. نتایج شبیه سازی با استفاده از نرم افزار شبیه ساز NS2 نشان می دهد که IBE-RAOLSR از نظر سربار و تاخیر بهتر از ECDSA-RAOLSR می باشد.

توضیحات بیشتر، دانلود رایگان مقاله، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه ارزیابی مکانیزم های امنیتی در پروتکل RAOLSR در ادامه مطلب.

پروتکل RAOLSR:

مسیریابی پروتکل RAOLSR بر اساس پروتکل OLSR است و تنها در متریک متفاوت می باشد. این پروتکل مبتنی بر شبکه Mesh می باشد و وظیفه اصلی آن حداقل سازی سربار سیل ریزی در شبکه مش است. هر دو پیام HELLO و TC در این پروتکل مانند OLSR برای شناسایی گره های مجاور استفاده می شود. عیب این پروتکل عدم مکانیزمی مناسب برای احراز هویت گره ها می باشد. در این مقاله برای حل این عیب از دو روش رمز نگاری استفاده می کنیم که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

الگوریتم رمزنگاری ECDSA:

الگوریتم ECDSA که مخفیف Elliptic Curve Digital Signature Algorithm می باشد، یکی از الگوریتم های امضای دیجیتال است که از رمزنگاری منحنی بیضوی بهره می برد. رمزنگاری ECDSA کاربرد گسترده ای را در اینترنت داراست.

الگوریتم رمزنگاری IBE:

الگوریتم IBE مخفف Identity Based Encryption به مانند رمزنگاری ECC یک رمزنگاری کلید عمومی است. کلید عمومی متشکل از برخی اطلاعات شناسایی فردی شخص مانند شماره ملی یا ایمیل یا می باشد.

تصاویر خروجی پروژه ارزیابی مکانیزم های امنیتی در پروتکل RAOLSR:

تصویر خروجی ۱:

ns2 raolsr 15242 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

ns2 raolsr 15242 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

ns2 raolsr 15242 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

ns2 raolsr 15242 5 تصویر

تصویر خروجی ۵:

ns2 raolsr 15242 6 تصویر

تصویر خروجی ۶:

ns2 raolsr 15242 7 تصویر


فیلم آموزش تصویری نرم افزار NS2 به زبان فارسی

فیلم آموزش تصویری نرم افزار NS2 به زبان فارسی

مشاهده آموزش NS2
شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  حمید رضا جمعه , 4 تیر

  سلام ببخشید پیاده سازی این پروژه به جای شبکه مش می تونه در حسکر بیسیم هم صورت بگیره ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیجمعه , 4 تیر

   بله امکان پذیر است، درخواستتون رو در ایمیل ارسال کنید بررسی کنیم. اگه سناریو خاصی هم مد نظر دارید اون رو هم بفرستید.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  پژمام شاکری چهارشنبه , 7 مهر

  سلام دوستان سایت شما رو معرفی کردن یه پروژه دارم از این نرم افزار استفاده شده کمی ویرایش می خواد قبول می کنید متشکر؟

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab