لوگوی سایت نوآوران گرمی
نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو

شماره های پشتیبانی

09194751295 - 09365442247

NoavaranGermi@gmail.com

ارزیابی پروتکل AODV و DSR با ترافیک صوتی GSM در آپنت

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (50 امتیاز از 10 رای)
Loading...

opnet manet gsm 14572 1 ارزیابی پروتکل AODV و DSR با ترافیک صوتی GSM در آپنت

ارزیابی پروتکل AODV و DSR با ترافیک صوتی GSM در آپنت

شبیه سازی مقاله Performance evaluation of reactive routing protocols in MANET networks using GSM based voice traffic applications

در این پست پروژه شبیه سازی ارزیابی پروتکل AODV و DSR با ترافیک صوتی GSM در OPNET را با عنوان مقاله Performance evaluation of reactive routing protocols in MANET networks using GSM based voice traffic applications آماده کردیم که در ادامه می توانید فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه را مشاهده و مقاله آن را نیز به صورت رایگان دانلود نمائید.

در تحرک مکرر گره ها و تغییرات غیر قابل پیش بینی توپولوژی شبکه که منجر به تغییرات مسیر می شود، احتمال زیان بسته ها و پارتیشن ها وجود دارد. به همین دلیل ایجاد یک مسیریابی در شبکه MANET کار چالش برانگیز است. پروتکل های مسیریابی بیشتر در چنین شبکه هایی فعال، واکنشی و ترکیبی استفاده می شوند اما یک استراتژی مسیریابی و بهترین روش برای مسیریابی در شبکه های ad hoc است که یک راه حل با مقیاس پذیری نسبتا بزرگی را برای توپولوژی شبکه فراهم می کند.

در این مقاله به بررسی عملکرد پروتکل های مسیریابی AODV و DSR در شبکه MANET با استفاده از ترافیک صدا (voice) از نوع GSM پرداخته شده که محاسبه تاخیر انتها به انتها در صدا، بار شبکه، توان عملیاتی، تعداد گره در هر مسیر، زمان کشف مسیر و ترافیک ارسال و دریافت صدا را با نرم افزار OPNET انجام شده است.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه شبیه سازی ارزیابی پروتکل AODV و DSR با ترافیک صوتی GSM در OPNET و دانلود رایگان مقاله اصلی در ادامه مطلب.

نتایج شبیه سازی نشان میدهد که پروتکل مسیریابی AODV کمترین تاخیر انتها به انتها و کمترین بار شبکه را نسبت به پروتکل DSR دارد. همچنین AODV حداکثر توان عملیاتی و ترافیک را نسبت به DSR به خود اختصاص داده است. از این رو پروتکل مسیریابی DSR، در شبکه های با مقیاس بزرگ تر، عملکرد خوبی را از خود نشان نمیدهد.

همچنین نتایج شبیه سازی نشان داد که در شبکه MANET، پروتکل مسیریابی AODV بهترین عملکرد را در شبکه ای که دارای انبوهی از گره ها است، دارد. در حالی که پروتکل DSR کیفیت سرویس بسیار ضعیفی در شبکه های پر جمعیت (گره های بیشتر) با داده های ترافیک صوتی از نوع GSM دارد.

برخی از نمودارهای به دست آمده از شبیه سازی ارزیابی پروتکل AODV و DSR با ترافیک صوتی GSM در OPNET :

تصویر خروجی ۱:

opnet manet gsm 14572 2 ارزیابی پروتکل AODV و DSR با ترافیک صوتی GSM در آپنت

تصویر خروجی ۲:

opnet manet gsm 14572 3 ارزیابی پروتکل AODV و DSR با ترافیک صوتی GSM در آپنت

تصویر خروجی ۳:

opnet manet gsm 14572 4 ارزیابی پروتکل AODV و DSR با ترافیک صوتی GSM در آپنت

تصویر خروجی ۴:

opnet manet gsm 14572 5 ارزیابی پروتکل AODV و DSR با ترافیک صوتی GSM در آپنت

تصویر خروجی ۵:

opnet manet gsm 14572 6 ارزیابی پروتکل AODV و DSR با ترافیک صوتی GSM در آپنت

تصویر خروجی ۶:

opnet manet gsm 14572 7 ارزیابی پروتکل AODV و DSR با ترافیک صوتی GSM در آپنت


جزئیات محصول

قیمت


70,000 تـــــومان

کــد محصــول:14572


توضــیحات:فیلم آموزشی مرحله به مرحله و ترجمه مقاله دارد - مقاله اصلی آماده دانلود است


لینک دانلود:فایل 1

×

توجه: در صورت سفارش ( انجام شبیه سازی - برنامه نویسی و ...) در موضوعات بالا می توانید به صورت آنلاین با ما در تماس باشید.

×

توجه: اگر در موضوعات بالا تخصص دارید می توانید با ما همکاری کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

socket programing آموزش برنامه نویسی بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه رایگان matlab پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab پروژه کارشناسی به همراه داکیومنت

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو در باره این مطلب ثبت کنید