ارزیابی پروتکل AODV و DSR با ترافیک صوتی GSM در آپنت

 • چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴
 • بازدید 522 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (98 امتیاز از 20 رای)
  Loading...

opnet manet gsm 14572 1 تصویر

ارزیابی پروتکل AODV و DSR با ترافیک صوتی GSM در آپنت

شبیه سازی مقاله Performance evaluation of reactive routing protocols in MANET networks using GSM based voice traffic applications

در این پست پروژه شبیه سازی ارزیابی پروتکل AODV و DSR با ترافیک صوتی GSM در OPNET را با عنوان مقاله Performance evaluation of reactive routing protocols in MANET networks using GSM based voice traffic applications آماده کردیم که در ادامه می توانید فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه را مشاهده و مقاله آن را نیز به صورت رایگان دانلود نمائید.

در تحرک مکرر گره ها و تغییرات غیر قابل پیش بینی توپولوژی شبکه که منجر به تغییرات مسیر می شود، احتمال زیان بسته ها و پارتیشن ها وجود دارد. به همین دلیل ایجاد یک مسیریابی در شبکه MANET کار چالش برانگیز است. پروتکل های مسیریابی بیشتر در چنین شبکه هایی فعال، واکنشی و ترکیبی استفاده می شوند اما یک استراتژی مسیریابی و بهترین روش برای مسیریابی در شبکه های ad hoc است که یک راه حل با مقیاس پذیری نسبتا بزرگی را برای توپولوژی شبکه فراهم می کند.

در این مقاله به بررسی عملکرد پروتکل های مسیریابی AODV و DSR در شبکه MANET با استفاده از ترافیک صدا (voice) از نوع GSM پرداخته شده که محاسبه تاخیر انتها به انتها در صدا، بار شبکه، توان عملیاتی، تعداد گره در هر مسیر، زمان کشف مسیر و ترافیک ارسال و دریافت صدا را با نرم افزار OPNET انجام شده است.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه شبیه سازی ارزیابی پروتکل AODV و DSR با ترافیک صوتی GSM در OPNET و دانلود رایگان مقاله اصلی در ادامه مطلب.

نتایج شبیه سازی نشان میدهد که پروتکل مسیریابی AODV کمترین تاخیر انتها به انتها و کمترین بار شبکه را نسبت به پروتکل DSR دارد. همچنین AODV حداکثر توان عملیاتی و ترافیک را نسبت به DSR به خود اختصاص داده است. از این رو پروتکل مسیریابی DSR، در شبکه های با مقیاس بزرگ تر، عملکرد خوبی را از خود نشان نمیدهد.

همچنین نتایج شبیه سازی نشان داد که در شبکه MANET، پروتکل مسیریابی AODV بهترین عملکرد را در شبکه ای که دارای انبوهی از گره ها است، دارد. در حالی که پروتکل DSR کیفیت سرویس بسیار ضعیفی در شبکه های پر جمعیت (گره های بیشتر) با داده های ترافیک صوتی از نوع GSM دارد.

برخی از نمودارهای به دست آمده از شبیه سازی ارزیابی پروتکل AODV و DSR با ترافیک صوتی GSM در OPNET :

تصویر خروجی ۱:

opnet manet gsm 14572 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

opnet manet gsm 14572 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

opnet manet gsm 14572 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

opnet manet gsm 14572 5 تصویر

تصویر خروجی ۵:

opnet manet gsm 14572 6 تصویر

تصویر خروجی ۶:

opnet manet gsm 14572 7 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab