لوگوی سایت نوآوران گرمی
نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو

شماره های پشتیبانی

09194751295 - 09365442247

NoavaranGermi@gmail.com

ارزیابی کارایی پروتکل LEACH در شبکه حسگر بیسیم با NS2

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (55 امتیاز از 14 رای)
Loading...

paper 10638 leach wsn ارزیابی کارایی پروتکل LEACH در شبکه حسگر بیسیم با NS2دانلود رایگان مقاله ارزیابی کارایی پروتکل LEACH در شبکه حسگر بیسیم با NS2

در این پست مقاله ارزیابی کارایی پروتکل LEACH در شبکه حسگر بیسیم با NS2 را به صورت رایگان برای شما کاربران عزیز آماده کرده ایم که امیدواریم مورد استفاده قرار گیرد.
در شبکه های حسگر بیسیم ، از مهم ترین مسائل قابل بحث، روش انتقال داده ها از گره های داخل شبکه به ایستگاه پایه و انتخاب بهترین مسیر جهت انتقال این داده ها است. انتخاب بهترین مسیر می تواند بر اساس فاکتورهای مختلفی نظیره: انتقال داده، سرعت در پاسخگویی و میزان تاخیر، انرژی مصرفی و … تحت تاثیر قرار بگیرد. در مقاله حاضر، یکی از پروتکل های مسیریابی مبتنی بر خوشه بندی (LEACH) در شبکه های حسگر بیسیم ، ارزیابی و در یک سناریو با شبیه ساز NS2 شبیه سازی کرده و بر اساس گرف های به دست آمده نتیجه را بیان کرده ایم.
توضیحات بیشتر و دانلود رایگان مقاله در ادامه مطلب. عنوان دقیق این مقاله ارزیابی کارایی پروتکل LEACH در شبکه های حسگر بیسیم با استفاده از نرم افزار NS2 می باشد.

مقدمه:
روشی که داده ها پرسش ها را بین ایستگاه پایه و جایی که پدیده هدف ملاحضه شده است، جا له جا می کند یک مسئله بسیار مهم برای شبکه های حسگر بیسیم است و مسیریابی خوانده می شود. از یک دیدگاه می توان مسیریابی را به ورت روش انتقال داده بین گره های حسگر در نظر گرفت و از دیدگاهی دیگر، انتقال اطلاعات بین گره های حسگر داخل شبکه و ایستگاه سپایه نهایی را می توان به عنوان مسیریابی تعریف کرد. یک روش بسیار ساده برای انجام این وظیفه آن است که هر گره حسگر، داده را به صورت مستقیم با ایستگاه پایه مبادله کند. اما به هر حال یک روش مبتنی بر تک پرشی بسیار هزینه بر است.

به این دلیل که گره های که از ایستگاه پایه دور هستند، ممکن است که ذخیره انرژیشان سریع تر تخلیه شود و بنابراین شدیدا طول عمر شبکه را محدود کنند. این موضوع خصوصا در مواردی که حسگر های بیسیم به منظور پوشش دادن یک منطقه جغرافیایی بزرگ، آرایش یافته اند و یا در مواردی که حسگر های بیسیم متحرک هستند و ممکن است که از سمت ایستگاه پایه دور شوند، مهم است.

به منظور مقابله با کمبود و نواقص های ناشی از روش تک پرشی، تبادل داده بین حسگرها و ایستگاه پایه، معمولا به وسیله روش های انتقال بسته چند پرشی و برروی شعاع ارتباطی کوچک انجام می شود. چنین روش انتقال داده ای ، منجر به صرفه جوئی مشخصی در مصرف انرژی و کاهش چشمگیری در تداخل مخابراتی بین گره های حسگری که در رقابت برای دسترسی به کانال هستند، می گردد.
توضیحات بیشتر را با دانلود مقاله ارزیابی کارایی پروتکل LEACH در شبکه حسگر بیسیم با NS2 مطالعه بفرمائید.


جزئیات دانلود

قیمت


رایـــــگان

جهت دانلود ابتدا برروی دکمه G+1 و لایک فیس بوک کلیک کرده و سایت ما را محبوب کنید سپس از لینک زیر دانلود را انجام دهید.


توضــیحات:صفحات : 6 صفحه | زبان : فارسی | فرمت : PDF | اندازه فایل: 550 کیلوبایت


لینک دانلود:فایل 1

×

توجه: در صورت سفارش ( انجام شبیه سازی - برنامه نویسی و ...) در موضوعات بالا می توانید به صورت آنلاین با ما در تماس باشید.

×

توجه: اگر در موضوعات بالا تخصص دارید می توانید با ما همکاری کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

socket programing آموزش برنامه نویسی بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه رایگان matlab پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab پروژه کارشناسی به همراه داکیومنت

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو در باره این مطلب ثبت کنید

  • محسن

    دوشنبه , ۳۰ شهریور

    مقاله ارزیابی کارایی پروتکل LEACH در شبکه حسگر بیسیم عنوان مقالتون خیلی خوبه .