اصول و مبانی اولیه تهیه صورت وضعیت پیمانکاران

statements 19963 تصویر

اصول و مبانی اولیه تهیه صورت وضعیت پیمانکاران به صورت PDF

پست حاضر در خصوص اصول و مبانی اولیه تهیه صورت وضعیت پیمانکاران می باشد که در قالب فایل PDF و به تعداد ۹۶ صفحه تنظیم گردیده است، در ادامه می توانید با مطالعه مطالب فصل بندی و بخشی از تعاریف ارائه شده، به همراه فیلم کوتاهی از شمای جزوه که در انتهای پست قابل رویت است، با مطالب و نوع بیان آن آشنا شوید.

فصل بندی جزوه اصول و مبانی اولیه تهیه صورت وضعیت پیمانکاران:

 • فصل اول تعاریف و اصطلاحات
 • فصل دوم انواع روش های عقد قرارداد
 • فصل سوم فهرست بها و آشنایی با آن
 • فصل چهارم ضرایب مورد استفاده در قراردادها
 • فصل پنجم صورت وضعیت کارکرد و روش تهیه آن
 • فصل ششم کسورات قانونی قراردادها
 • فصل هفتم تعدیل
 • فصل هشتم معرفی نرم افزار تکسا

بیان برخی از تعاریف و اصطلاحات مربوط به امور پیمانکاری:

موافقتنامه یا قرارداد :

سندیست که مشخصات اصلی پیمان مانند طرفین قرارداد، مبلغ و مدت قرارداد در آن بیان گردیده است.

شرایط عمومی پیمان:

قوانینی است که شرایط عمومی حاکم بر یک قرارداد را مشخص می نماید.

شرایط خصوصی پیمان:

تنظیم و ارائه برخی شرایط برای تکمیل شرایط عمومی پیمان که با توجه به وضعیت و نوع پروژه تنظیم شده و هرگز مواد آن نمی تواند ناقض شرایط عمومی پیمان باشد.

کارفرما :

شخص حقوقی که یک طرف امضا کننده پیمان است و عملیات موضوع پیمان را بر اساس اسناد و مدارک آن به پیمانکار واگذار می کند.

پیمانکار:

شخص حقوقی یا حقیقی، طرف دیگر امضا کننده پیمان است که اجرای موضوع پیمان را بر اساس اسناد و مدارک پیمان به عهده می گیرد.

مدیر طرح:

شخص حقوقی که به منظور مدیریت اجرای کار در چارچوب اختیارات تعیین شده در اسناد و مدارک پیمان از طرف کارفرما به پیمانکار معرفی می شود.

مهندس مشاور:

شخص حقوقی یا حقیقی است که برای نظارت بر اجرای کار بر اساس چارچوب اختیارات تعیین شده در اسناد و مدارک، از طرف کارفرما به پیمانکار معرفی می گردد.

مهندس ناظر:

نماینده ی مقیم مهندس مشاور در کارگاه  است که بر اساس چارچوب اختیارات تعیین شده در اسناد و مدارک، به پیمانکار معرفی می شود.

سرپرست کارگاه:

شخص حقیقی دارای تخصص و تجربه لازم  است که از سوی پیمانکار به مهندس مشاور معرفی می شود و سرپرستی اجرای کار در کارگاه را بر عهده دارد.

پیمانکار جزء:

شخص حقیقی یا حقوقی با تخصص لازم در انجام کارهای اجرایی می باشد که پیمانکار برای اجرای بخشی از عملیات موضوع پیمان با او قرارداد می بندد.

کارگاه:

به محل یا محل هایی که عملیات موضوع پیمان در آنجا اجرا می گردد گفته می شود.

تجهیز کارگاه:

عملیات و تدارکاتی که به صورت موقت برای دوره اجرا عملیات پیمان انجام می گردد تا آغاز و انجام عملیات موضوع پیمان میسر و امکان پذیر گردد.

برچیدن کارگاه:

جمع آوری مصالح، تجهیزات، تأسیسات و ساختمان های موقت، خروج مصالح زائد، ماشین آلات و سایر تدارکات، تسطیح و تمیز نمودن محل های تحویلی به کارفرما.

کاربران عزیز می توانند برای دسترسی به جزوه اصول و مبانی اولیه تهیه صورت وضعیت پیمانکاران به باکس دانلود مراجعه نموده و اصل فایل مورد نظر را دریافت نمایند.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  کیوان پورحسن سه‌شنبه , 1 آگوست

  با سلام و درود. بنده در حال حاضر یک پروژه لکه گیری و ترمیم آسفالت معابر یکی از مناطق تهران را برنده شده و در حال انجام آن هستم میخواستم نحوه نوشتن صورت وضعیت و متره را از صفر تا صد به بنده در صورت امکان آموزش داده شود. در صورت امکان اگر کسی را سراغ دارید جهت همکاری در این پروژه برای انجام امور فنی و اداری معرفی نمایید ممنون

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیچهارشنبه , 2 آگوست

   مطالب گرد آوری شده در این فایل آموزشی که برای دانلود شده، می تونه در تهیه صورت وضیعت کمکتون کنه و حتما مفید خواهد بود.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab