پروژه الگوریتم ازدحام ذرات بهینه بر پایه آدابوست جهت تشخیص اشیا با نرم افزار MATLAB

 • دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۳
 • بازدید 1,342 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (205 امتیاز از 52 رای)
  Loading...

matlab 17 9 تصویر

پروژه الگوریتم ازدحام ذرات بهینه بر پایه آدابوست جهت تشخیص اشیا با نرم افزار MATLAB

در این پیاده سازی به رویکرد استفاده از الگوریتم ازدحام ذرات بر پایه آدابوست جهت شناسایی و تشخیص اشیا پرداخته شده است. همانطور که در مقاله ذکر گردیده، منظور از اشیا، یک بخش کلی می باشد. ما با توجه به مقاله، بخش تشخیص صورت و چهره افراد را در نظر گرفته ایم. در روش های قبلی این کار، از روش هایی مانند جستجوی جامع یا بروت فورس (Exhaustive Search / Brute Force) برای پیدا کردن مشخصه ها خوب اشیا جهت ساختار ایجاد طبقه بندی با کمک آدابوست استفاده می شد. در این مقاله با توجه به دو روش قبلی این کار، و استفاده از الگوریتم PSO، طبقه بندی، شناسایی و تشخیص صورت گرفته است.

توضیحات بیشتر و تصاویری از خروجی پروژه در ادامه مطلب …

اولین استفاده از PSO، جهت استخراج و انتخاب ویژگی های خوب است و جهت طبقه بندی معمولی، استفاده از روش ریشه تصمیم ساده (Simple Decision Stump) است. استفاده دوم از PSO جهت استخراج، انتخاب ویژگی و استخراج طبقه بندی ها به روش موازی می باشد. این دو روش به منظور وظیفه شناسایی و تشخیص اشیا در دو بخش بررسی و مقایسه می شوند: تشخیص و شناسایی رشته های ماکارونی و بخش چهره که همانطور که ذکر کردیم، ما به بخش چهره آن پرداخته ایم. زیرا دیتاست این بخش را داریم.

نتایج تجربی و شبیه سازی شده نشان می دهد که استفاده از PSO جهت انتخاب ویژگی های مستقل خوب و استفاده از آدابوست به منظور استخراج موارد طبقه بندی شده، بسیار موثرتر از انتخاب فقط مشخصه یا ویژگی ها می باشد. در این مقاله به تاکیئد بیشتر استفاده از بخش چهره شده است تا جاییکه در بخش های ابتدایی مقاله به استخراج و انتخاب ویژگی های چهره در شناسایی و تشخیص چهره ها با PSO پرداخته است و مورد به صراحتا ذکر گردیده است.

کارهای آتی در راستای این پروژه:

همانطور که مستحضر هستید، می توان از روش های مختلف دیگری نیز در راستای شناسایی و تشخیص اشیا (هر شی ای) استفاده نمود. در مقاله استفاده از PSO و Adaboost با اهداف گفته شده ذکر گردیده است و در پیاده سازی اعمال شده است. در ادامه کارهای دیگری که در رساتای این پروژه انجام شده است را درج کرده ایم که در صورت نیاز می توانید پیاده سازی آن ها را نیز خریداری بفرمایید.

روش های دیگری که ما از آنها به منظور تشخیص اشیا استفاده کرده ایم و پیاده سازی آنها را تحت متلب آماده داریم:

– استفاده از الگوریتم Genetic و شبکه عصبی MLP

– استفاده از الگوریتم Bee Colony و شبکه عصبی MLP

– استفاده از الگوریتم Ant colony و شبکه عصبی MLP

– استفاده از الگوریتم Genetic و شبکه عصبی SOM

– استفاده از الگوریتم PSO و شبکه عصبی SOM

– استفاده از الگوریتم PSO و شبکه عصبی Neocognitron

– استفاده از الگوریتم PSO و SVM و فیلتر Gabor

– استفاده از الگوریتم ICA و شبکه عصبی ART

– استفاده از الگوریتم Genetic و شبکه عصبی ART

.

 (جهت بزرگنمایی تصاویر برروی آنها کلیک نمائید)

matlab 17 1 201x300 تصویر matlab 17 2 300x253 تصویر matlab 17 3 300x253 تصویر matlab 17 4 300x300 تصویر matlab 17 5 300x267 تصویر matlab 17 6 تصویر matlab 17 7 300x99 تصویر matlab 17 8 300x77 تصویر matlab 17 9 300x267 تصویر matlab 17 10 300x110 تصویر matlab 17 11 300x236 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab