الگوریتم زمانبندی SRT با زبان سی شارپ به همراه سورس کد

 • سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴
 • بازدید 1,387 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (108 امتیاز از 24 رای)
  Loading...

SRT تصویر

الگوریتم زمانبندی SRT با زبان سی شارپ به همراه سورس کد

در این پست الگوریتم زمانبندی SRT با زبان سی شارپ به همراه سورس کد را برای شما کاربران گرامی آماده کرده ایم که در ادامه می توانید فیلم نحوه اجرا شدن پروژه را در ادامه مشاهده کنید.

زمانبندی SRT یا Shortest Remaining Time همان کوتاهترین زمان باقیمانده است و شبیه زمانبندی SJF یا Short Job First میباشد ولی زمانبندی SRT از نوع غیر انحصاری است. در زمانبندی SRT پردازشی که احتیاج به کمترین زمان جهت تکمیل خود دارد در مرحله اول اجرا می شود. موقع انتخاب یک پردازش در واقع کارهایی که تازه به صف آماده وارد می شوند هم در نظر گرفته خواهند شد. در این وضعیت ممکن است وقت CPU از یک پردازش در حال اجرا توسط پردازش جدیدی که نیاز به زمان کمتری برای اجرا و تکمیل شدن دارد گرفته شود.

جهت مشاهده توضیحات کامل الگوریتم زمانبندی SRT با زبان سی شارپ به همراه سورس کد لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید.

در زمانبندی SRT هم مانند زمانبندی SJF احتیاج به تخمین زدن آینده داریم و احتمال بروز مشکل گرسنگی در این روش نیز وجود دارد. زمانبندی SRT در مقایسه با زمانبندی SJF زمان کل خوبی را دارد زیرا به پردازش کوتاه نسبت به پردازش بلند در حال اجرا اولویت می دهد. ولی در عوض به خاطر همین پس گرفتن های CPU و مقایسه های زمانی بیشتر، روش SRT از SJF پر هزینه تر است.

در زیر مثالی از الگوریتم زمانبندی SRT داده شده است که مسئله را واضع می کند.

فرض کنید در مرحله اول پردازش p1 در زمان ورود ۰ وارد سیستم می شود تا زمان ۱ به اندازه ۸ دقیقه از آن باقیمانده در زمان ۱ پردازش p2 وارد سیستم می شود اگر زمان پردازش p2 کمتر از پردازش p1 باشد cpu به پردازش p2 داده خواهد شد. به این ترتیب مراحل بعدی را ادامه می دهیم تا دقیقه ۴ که همه پردازش ها وارد سیستم شدند حال زمان باقیمانده همه پردازش ها را بررسی می کنیم و از هر کدام که زمان کمتری باقیمانده در ابتدا آن می تواند cpu را در اختیار بگیرد.

در این پروژه همان طور که در خروجی برنامه مشخص است ابتدا پردازش ها را به همراه زمان ورود و زمان انفجار آنها به لیست پردازش ها اضافه می کنیم سپس با زدن دکمه اجرای الگوریتم زمانبندی SRT برنامه شروع به اجرا می شود و بعد از اتما نتیجه را در قسمتی از برنامه نشان میدهد.


پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab