الگوریتم زنبور عسل برای بهبود مسیریابی چند پخشی در شبکه VANET با NS2

 • دوشنبه 22 آگوست 2016
 • بازدید 869 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (186 امتیاز از 41 رای)
  Loading...

ns2 mqbv 16348 1 تصویر

پروژه پیاده سازی الگوریتم زنبور عسل برای بهبود مسیریابی چند پخشی در VANET با NS2

پیاده سازی مقاله MQBV: multicast quality of service swarm bee routing for vehicular ad hoc networks

در این پست پروژه شبیه سازی الگوریتم زنبور عسل برای بهبود کیفیت سرویس مسیریابی چند پخشی در شبکه بین خودرویی VANET را در نرم افزار NS2 با عنوان مقاله MQBV: multicast quality of service swarm bee routing for vehicular ad hoc networks به همراه ترجمه مقاله و فیلم آموزشی فارسی (قسمتی از فیلم در ادامه صفحه به صورت آنلاین قابل مشاهده است) آماده کردیم. در ادامه به توضیحات این پروژه شبیه سازی شبکه با NS2 پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی آن فراهم شده و مقاله اصلی نیز به صورت رایگان قابل دانلود می باشد.

شبکه های بین خودرویی VANET :

شبکه های بین خودرویی VANET در سال های گذشته شاهد گسترش بسیار سریع به منظور انتقال مسیر ها بوده اند و هیمنطور از مهم ترین انواع شبکه های نسل آینده می باشند که در آن راننده ها قادر هستن تا به اطلاعات در هر نقطه و زمان، دسترسی داشته باشند. با این وجود، خودرو ها می بایست به منطور مقابله با چالش های بسازی مثل لینک های شکسته در اثر تحرک پی در پی خود و همینطور درجه محدود شده از آزادی در الگو های تحرک خود را دارا باشند.

دانلود رایگان مقاله اصلی، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه الگوریتم زنبور عسل برای بهبود کیفیت سرویس مسیریابی چند پخشی در شبکه VANET با نرم افزار NS2 در ادامه مطلب.

پروتکل MQBV چیست ؟

در مقاله حاضر، ما یک کیفیت جدید از خدمات چند پخشی (multicast) و چند پروتکل مسیریابی برای شبکه VANET را بر پایه ای الگوی ارتباطات زنبور عسل، با نام کیفیت سرویس چند پخشی زنبور عسل ازدحام مسیریابی برای این شبکه ارائه داده ایم که پروتکل MQBV نامگذاری شده است. پروتکل MQBV مسیر های قوی در میان گره منبع و همه ی اعضای گروه چند پخشی را پیدا کرده و حفظ می نماید.

بنابراین، به صورت متوسط تاخیر انتها به انتها (end-to-end) و همچنین بار سربار نرمال کاهش پیدا می کند، در حالی که در همان لحظه پهنای باند متوسط و نسبت تحویل بسته افزایش پیدا می کند. نتایج شبیه سازی با شبیه ساز NS2 گستردگی در تنظیمات VANET واقع بینانه به دست آمد که بهره وری پروتکل پیشنهادی (MQBV) را نشان می دهد.

برخی تصاویر از خروجی پروژه الگوریتم زنبور عسل برای بهبود مسیریابی چند پخشی در ونت با NS2 :

تصویر خروجی ۱:

ns2 mqbv 16348 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

ns2 mqbv 16348 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

ns2 mqbv 16348 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

ns2 mqbv 16348 5 تصویر

تصویر خروجی ۵:

ns2 mqbv 16348 6 تصویر

تصویر خروجی ۶:

ns2 mqbv 16348 7 تصویر

تصویر خروجی ۷:

ns2 mqbv 16348 8 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
فیلم آموزش تصویری نرم افزار NS2 به زبان فارسی

فیلم آموزش تصویری نرم افزار NS2 به زبان فارسی

مشاهده آموزش NS2
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  نادیا نصیری چهارشنبه , 19 اکتبر

  سلام من یه پروژه دارم با ns2 که باید پیاده سازی بشه قبلا مراجعه کرده بودم برای پیاده سازیش ولی متاسفانه فرصت برای انجام نداشتید اگه می تونین این کارو قبول کنین جزئیاتو براتون ایمیل کنم. متشکر..

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  ناصر سعیدی چهارشنبه , 2 نوامبر

  سلام این پروژرو تو شبکه ی منت هم میشه انجام داد؟

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  منیره صفارزاده شنبه , 3 دسامبر

  سلام همین پروژرو با الگوریتم های دیگه هم دارید می تونید آدرس بدید یه نگاهی بکنم ؟

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab