اندازه گیری گسترده در شبکه حسگر بیسیم بدن (WBAN) با متلب

 • جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵
 • بازدید 664 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (82 امتیاز از 17 رای)
  Loading...

matlab wban 18770 1 تصویر

پروژه اندازه گیری گسترده در شبکه حسگر بیسیم بدن با MATLAB

پروژه اندازه گیری گسترده در شبکه حسگر بیسیم بدن برای سیگنال های حیاتی را در این پست آماده کردیم که یک پروژه کاربردی برای شبکه های WBAN می باشد که با استفاده از نرم افزار MATLAB پیاده سازی شده که سرتاسر کدها نیز دارای کامنت گذاری می باشد. در ادامه به معرفی این پروژه شبکه و زیست پزشکی پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی پروژه قرار داده شده است.

شبکه های حسگر سطح بدن (WBAN):

شبکه های حسگر سطح بدن (Body Area Networks BANs) بکارگیری فناوری برای بسیاری از کاربرد های زیست پزشکی را فراهم می کند که متشکل از دستگاه های حسگر سطح بدن می باشند و می توانند در نظارت متحرک و مستمر بر روی بدن انسان ها به خصوص بیماران را فراهم نماید.

یک سیستم BAN از چندین واحد حسگر استفاده می ­کند که هر کدام مجهز به حسگ رهای حرکت، واحد های پردازش، و اجزای حافظه و بیسیم می باشند. هدف این سیستم این است که خوانش ­های حسگر را جمع ­آوری کرده و آنها را به اطلاعات مفید تبدیل نماید. برای اینکه یک سیستم پوشیدنی موفقیت ­آمیز باشد، باید راحت باشد و هیچ محدودیت اضافی برای حرکت ایجاد نکند.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویر خروجی از پروژه اندازه گیری گسترده در شبکه حسگر بیسیم بدن در ادامه مطلب.

هدف از توسعه شبکه BAN:

هدف اصلی از توسعه­ هرگونه BAN این است که قابلیت ­پوشش و سهولت استفاده از آن را بهبود بخشیم. این ایده عواقبی در پی دارد. اول اینکه واحد های حسگر را وادار می­ کند توسط باتری تغذیه شوند و برق خود را از باتری تامین نمایند. استفاده از یک منبع بزرگ انرژی مانع حرکت خواهد شد و بنابراین قابل ­قبول نیست. دوم اینکه نگرانی­ های مربوط به قابلیت پوشیدن، باعث می­ شوند طرح ارتباطات سیمی رد شود زیرا مجموعه ­ای سیم روی بدن طبیعی نیست و ممکن است برخی حرکات انسان را محدود نماید.

در نهایت، کاهش ضریب شکل واحد های حسگر، برای قابلیت پوشیدن بسیار مهم است. این کار را می ­توان با کاهش اندازه­ اجزای واحد حسگر مثل پردازنده، حافظه­ ها، حسگرها و باتری انجام داد. در حالی که تکنولوژی جهش گسترده ای در جهت کاهش اندازه ریزپر دازنده ها، حافظه ها، و حسگرها داشته است، ولی هنوز پیشرفت در عرصه کاهش اندازه باتری زیاد موفق نبوده است.

این نشان می دهد که در حال حاضر اندازه باتری، بر ضریب شکل واحد های حسگر قابل پوشش غلبه دارد. نیاز به کارایی زیاد باتری، باعث می شود به تکنیک های بهینه سازی و الگوریتم های پردازش سبک وزن با کارایی بالا نیاز پیدا کنیم. با این حال پردازش باید حساسیت و قابلیت اعتماد کافی در استخراج پارامتر های مربوطه را نشان دهد.

توضیحات ارائه شده در اینجا، از کتاب Wireless Body Area Networks نوشته Mehmet R. Yuce و Jamil Khan در فصل چهارم با عنوان نظارت بر حرکت شناسی زیستی با شبکه های حسگر سطح بدن (Human Bio-Kinematic Monitoring with Body Area Networks) می باشد که ترجمه این فصل با کد محصول ۱۸۷۴۴ در سایت موجود است.

تصاویر خروجی پروژه اندازه گیری گسترده در شبکه حسگر بیسیم بدن:

تصویر خروجی ۲:

matlab wban 18770 2 تصویر

تصویر خروجی ۳:

matlab wban 18770 3 تصویر

تصویر خروجی ۴:

matlab wban 18770 4 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab