انواع زمین لغزش و بررسی زمین لغزشها در منطقه اردبیل

pic land slide min تصویر

انواع زمین لغزش و بررسی زمین لغزشها در منطقه اردبیل

در این پست خدمت دوستان مطالبی تحت عنوان انواع زمین لغزش و بررسی زمین لغزشها در منطقه اردبیل در قالب فایل پاورپوینت آماده کرده ایم که امید واریم با مطالعه آن بر دانشتان بیفزاید. در ضمن قسمت هایی از مطالب را به همراه تصویر صفحات مطالب فوق به صورت اجمالی در ادامه گنجانده شده است.

تعریف زمین لغزش یا رانش زمین:

حرکت توده­های سنگی­، واریزه­ای، خاکی و یا ترکیبی از آن ها به سمت پایین یک دامنه را گویند.

زمین لغزش در چه مناطقی رخ می دهد ؟

غالبا در مناطقی که جنس لایه های فوقانی نفوذ پذیر باشد و در پایین آن لایه غیر قابل نفوذ باشد .

انواع زمین لغزش:

 • لغزش چرخشی (Rotational slide)
 • لغزش انتقالی (Translational Slide)
 • فروریزش (Fall)
 • واژگونی (Topple)
 • جریان واریزه (Debris flow)

توضیحات بیشتر و دانلود رایگان فایل انواع زمین لغزش و بررسی زمین لغزشها در منطقه اردبیل در ادامه مطلب. 

توضیح لغزش چرخشی (Rotational slide):

در این لغزش سطح گسیختگی به صورت منحنی با تقعر رو به بالاست و جابجایی لغزش تقریبا چرخشی و حول محوری موازی سطح زمین در سراسر عرض لغزش اتفاق می افتد .

لغزش انتقالی (Translational Slide):

در این نوع لغزش ،توده لغزشی در راستای یک سطح تقریبا مسطح با چرخش یا واژگونی کم ، جابجا می شود .

فروریزش (Fall):

فرو ریزش ، جابجایی ناگهانی توده هایی از مواد زمین مانند سنگ ها و تخته سنگ ها یی است که از شیب های تند و صخره ها جدا شده اند.این جدایش در راستای شکستگی ها ، درزه ها و سطوح لایه بندی رخ می دهد و حرکت آنها بصورت افتان آزادانه و پرش است .

جریان واریزه (Debris flow):

جریان واریزه نوعی از جابجایی سریع توده مواد است که شامل مجموعه ای از خاک سست و غیر چسبنده ، سنگ ، مواد آلی، هوا و آب جاری به عنوان روانه گل می باشد و به صورت ناگهانی به طرف پایین شیب جریان می یابد .

واژگونی (Topple):

شکستگی واژگونی با چرخش به جلوی یک واحد (یا واحدها) حول تعدادی نقطه در پایین آن ، تحت اثر نیروی ثقل و نیروهایی که از واحدهای مجاور وارد می شود و یا فشار آب بین منفذی که در شکافهای سنگ ها اتفاق می افتد .


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab