بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR با نرم افزار متلب

 • شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵
 • بازدید 1,748 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (215 امتیاز از 44 رای)
  Loading...

matlab cbir 15531 1 تصویر

پروژه بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR با MATLAB

در این پست پروژه ببازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR با متلب را آماده کرده ایم که یک پروژه مناسب در زمینه بینایی ماشین ، پردازش تصویر و هوش مصنوعی است. در ادامه به معرفی این سیستم پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه قرار داده شده است. فیلم اجرایی پروژه به صورت آنلاین نیز قابل مشاهده است.

بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR :

بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR یا Content based image retrieval کاربرد بینایی ماشین در مساله بازیابی تصویر می باشد، یعنی مساله جستجو برای تصویر دیجیتال در پایگاه داده گسترده. تکنیک های بازیابی تصویر در بسیاری از برنامه های کاربردی پردازش تصویر مورد استفاده قرار می گیرند.

سیستم های بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR با جستجو و پرسش بر اساس مقایسه کار می کنند. تکنیک های کلی برای بازیابی تصویر، رنگ، بافت و شکل هستند که این تکنیک ها به منظور به دست آوردن یک تصویر از پایگاه داده های تصاویر، به کار گرفته می شوند.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از عملکرد این پروژه بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR با متلب در ادامه مطلب.

اطلاعات متنی در رابطه با تصاویر به سادگی با استفاده از تکنولوژی هایی که امروزه در اختیار داریم، قابل جستجو هستند، اما در این میان به انسان هایی نیاز می باشد که خود؛ همه ی تصاویر پایگاه داده را توصیف نمایند.

این موضوع در پایگاه داده‌ های گسترده و یا تصاویری که به طور اتوماتیک تولید می ‌شوند، نظیر تصاویر دوربین های نظارتی، غیر ممکن می باشد. همینطور، احتمال دارد در تصاویری که از کلمات هم ‌معنی در توضیحات آنها به کار رفته است نیز در جستجو یا یافت نشوند.

سیستم بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR از نظر کاربران، دربر دارنده ای موضوعی می باشد که به آن بازیابی معنایی گفته می شود. به طور مثال کاربر درخواست می کند که “تصاویر گل ها را پیدا کن” انجام چنین عملیات بی ‌انتهایی برای کامپیوتر ها بسیار مشکل می باشد. با این وجود سیستم های ‌های CBIR امروزی از ویژگی ‌های سطح پایین‌ تر مانند رنگ، باف و شکل بهره می برند. از این رو بعضی از سامانه‌ ها از ویژگی‌ های سطح بالاتر بسیار عمومی همچون صورت ‌ها استفاده می کنند.

تصاویری از خروجی این پروژه بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR :

تصویر خروجی ۱:

matlab cbir 15531 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

matlab cbir 15531 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

matlab cbir 15531 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

matlab cbir 15531 5 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  نگار محمودوند شنبه , 3 مهر

  سلام من قبل از خریدم می خواستم بدونم سورس این پروژرو هم تو سایت دارید به همراه پروژه لازم داشتم .

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیشنبه , 3 مهر

   بله بعد از خرید به همراه سورس کد تحویل داده میشه

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  samaneh پنجشنبه , 26 فروردین

  سلام.این منبعش یک مقاله هست که کدشو زدین؟

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab