لوگوی سایت نوآوران گرمی
نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو

شماره های پشتیبانی

09194751295 - 09365442247

NoavaranGermi@gmail.com

بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR با نرم افزار متلب

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (67 امتیاز از 14 رای)
Loading...

matlab cbir 15531 1 بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR با نرم افزار متلب

پروژه بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR با MATLAB

در این پست پروژه ببازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR با متلب را آماده کرده ایم که یک پروژه مناسب در زمینه بینایی ماشین ، پردازش تصویر و هوش مصنوعی است. در ادامه به معرفی این سیستم پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه قرار داده شده است. فیلم اجرایی پروژه به صورت آنلاین نیز قابل مشاهده است.

بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR :

بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR یا Content based image retrieval کاربرد بینایی ماشین در مساله بازیابی تصویر می باشد، یعنی مساله جستجو برای تصویر دیجیتال در پایگاه داده گسترده. تکنیک های بازیابی تصویر در بسیاری از برنامه های کاربردی پردازش تصویر مورد استفاده قرار می گیرند.

سیستم های بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR با جستجو و پرسش بر اساس مقایسه کار می کنند. تکنیک های کلی برای بازیابی تصویر، رنگ، بافت و شکل هستند که این تکنیک ها به منظور به دست آوردن یک تصویر از پایگاه داده های تصاویر، به کار گرفته می شوند.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از عملکرد این پروژه بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR با متلب در ادامه مطلب.

اطلاعات متنی در رابطه با تصاویر به سادگی با استفاده از تکنولوژی هایی که امروزه در اختیار داریم، قابل جستجو هستند، اما در این میان به انسان هایی نیاز می باشد که خود؛ همه ی تصاویر پایگاه داده را توصیف نمایند.

این موضوع در پایگاه داده‌ های گسترده و یا تصاویری که به طور اتوماتیک تولید می ‌شوند، نظیر تصاویر دوربین های نظارتی، غیر ممکن می باشد. همینطور، احتمال دارد در تصاویری که از کلمات هم ‌معنی در توضیحات آنها به کار رفته است نیز در جستجو یا یافت نشوند.

سیستم بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR از نظر کاربران، دربر دارنده ای موضوعی می باشد که به آن بازیابی معنایی گفته می شود. به طور مثال کاربر درخواست می کند که “تصاویر گل ها را پیدا کن” انجام چنین عملیات بی ‌انتهایی برای کامپیوتر ها بسیار مشکل می باشد. با این وجود سیستم های ‌های CBIR امروزی از ویژگی ‌های سطح پایین‌ تر مانند رنگ، باف و شکل بهره می برند. از این رو بعضی از سامانه‌ ها از ویژگی‌ های سطح بالاتر بسیار عمومی همچون صورت ‌ها استفاده می کنند.

تصاویری از خروجی این پروژه بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR :

تصویر خروجی ۱:

matlab cbir 15531 2 بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR با نرم افزار متلب

تصویر خروجی ۲:

matlab cbir 15531 3 بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR با نرم افزار متلب

تصویر خروجی ۳:

matlab cbir 15531 4 بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR با نرم افزار متلب

تصویر خروجی ۴:

matlab cbir 15531 5 بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا CBIR با نرم افزار متلب


جزئیات محصول

قیمت


30,000 تـــــومان

کــد محصــول:15531


توضــیحات:


لینک دانلود:

×

توجه: در صورت سفارش ( انجام شبیه سازی - برنامه نویسی و ...) در موضوعات بالا می توانید به صورت آنلاین با ما در تماس باشید.

×

توجه: اگر در موضوعات بالا تخصص دارید می توانید با ما همکاری کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

socket programing آموزش برنامه نویسی بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه رایگان matlab پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab پروژه کارشناسی به همراه داکیومنت

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو در باره این مطلب ثبت کنید

  • نگار محمودوند

    شنبه , ۳ مهر

    سلام من قبل از خریدم می خواستم بدونم سورس این پروژرو هم تو سایت دارید به همراه پروژه لازم داشتم .

  • نوآوران گرمی

    جمعه , ۹ مهر

    بله بعد از خرید به همراه سورس کد تحویل داده میشه