بررسی قابهای فولادی با مهاربند واگرا و همگرا در برابر فروپاشی پیش رونده

 • دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶
 • بازدید 473 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (39 امتیاز از 8 رای)
  Loading...

Structural collapse 19691 تصویر

عملکرد قابهای فولادی با مهاربند واگرا و همگرا در برابر فروپاشی پیش رونده

در این پست خدمت دوستان مقاله بررسی قابهای فولادی با مهاربند واگرا و همگرا در برابر فروپاشی پیش رونده را قرار دادیم، که در کنار فایل اصلی متن تنظیم شده در قالب فایل word به تعداد ۱۰ صفحه نیز آماده شده است، در ادامه چکیده ای از متن مقاله مورد نظر را قرار می دهیم.

خلاصه ای از بررسی قابهای فولادی با مهاربند واگرا و  همگرا در برابر فروپاشی پیش رونده:

در سازه ای که حداقل یک عضو بحرانی دارد فروپاشی پیش رونده و گسترش خرابی های زنجیر وار به صورت پیوسته به سایر عضو سازه انتقال یافته و باعث می شود که کل سازه یا بخش عظیمی از آن خراب شود.

این اتفاق وحشتناک می تواند در اثر یک حادثه غیر عادی مانند انفجار، برخورد وسایل نقلیه و یا گود برداری غیر اصولی که باعث حذف ناگهانی یک یا چند عضو بحرانی از سازه شود به وجود آید.

 اکثر سازه های موجود در حال حاضر صرفا در برابر بارهای ثقلی و جانبی طراحی می شوند.

 واقعیت این چنین است که یک سازه مقاوم در برابر زلزله لزوما نمی تواند در مقابل فروپاشی پیش رونده مقابله نماید.

پس لازم است در طراحی سازه های جدید و خاص آنها را در برابر این حادثه نیز طراحی نماییم.

توضیحات بیشتر و دانلود مقاله بررسی قاب های مهاربند واگرا و همگرا در برابر فروپاشی در ادامه مطلب.

با توجه به کاربرد فراوان قابهای مهاربندی شده برای ساختمان های کوتاه و متوسط در این مقاله مقاومت یک ساختمان هفت طبقه که در دو حالت با مهاربندهای واگرا (EBF) و همگرا (CBF) آرایش یافته است در برابر فروپاشی بررسی گردیده و عملکرد این دو نوع سیستم مهاربندی با یکدیگر مقایسه گردیده است.

 قابهای با مهاربندهای واگرا و همگرا ابتدا بر اساس آیین نامه زلزله ۲۸۰۰ ایران طراحی شده سپس مقاومت آن ها در برابر فروپاشی پیش رونده توسط ضوابط ستاد تسهیلات متحد آمریکا ( UFC ) به روش مسیر متناوب (APM) بررسی گردیده است.

برای انجام بررسی از هر دو روش دینامیکی غیر خطی و استاتیکی خطی استفاده گردیده است.

نتایج این تحلیل ها حاکی از عملکرد بهتر قابهای EBF نسبت به قابهای CBF می باشد. البته آرایش مناسب مهاربندها نیز در عملکرد قابها در برابر فروپاشی پیش رونده بسیار موثر است.

دوستان می توانند برای دریافت مقاله موردنظر به همراه متن آن در قالب فایل word از باکس دانلود اقدام نمایند.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab