بررسی کیفیت مواد در کارخانه با ارنا به همراه داکیومنت

arena materials in factory 20704 1 تصویر

پروژه شبیه سازی بررسی کیفیت مواد در کارخانه با Arena

پروژه شبیه سازی بررسی کیفیت مواد در کارخانه را با نرم افزار Arena همراه با داکیومنت داکیومنت آماده کردیم که در ادامه به معرفی صورت مسئله پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه مهندسی صنایع قرار داده شده است. در این سیستم که به طور فرضی شبیه سازی شده، برای یک هفته و ۱۲ ساعت کاری در یک روز در نظر گرفته شده است.

صورت مسئله پروژه بررسی کیفیت مواد در کارخانه :

فرض کنید در یک کارخانه نرخ تولید دو کالای p1 و p2 از یک توزیع نمایی با میانگین های مختلف تبعیت می کند. در این کارخانه ۳ واحد به نام های انبار داری، کنترل کیفیت و تولید وجود دارد. در واحد انبار داری مواد اولیه p1 در قالب بسته های ۳ تایی و مواد اولیه p2 در قالب بسته های ۴ تایی بسته بندی می شوند، توجه کنید که این بسته بندی جهت سهولت کار بوده و زمان تولید بوده و زمان تولید محصول نهایی لزومی ندارد از این قالب بسته بندی استفاده شود.

واحد کنترل کیفیت در پروژه بررسی کیفیت مواد در کارخانه :

در واحد کنترل کیفیت به کمک ۳ نوع دستگاه مختلف که هر یک مخصوص بررسی فاکتور های خاصی از مواد اولیه هستیند کیفیت موارد بررسی می شود. در صورت رسیدن به سطح اطمینان، مواد اولیه به بخش تولید فرستاده می شود. خروجی این بخش محصولی است که از ترکیب ۲ نوع کالای اولیه p1 و ۳ نوع کالای اولیه p2 فراهم می شود. خروجی این محصول نیز پس از بررسی کیفیت در صورت نداشتن شرایط مورد نظر، ارجاع داده می شود و در غیر اینصورت به عنوان مواد اولیه به قسمت دیگری از کارخانه فرستاده می شود. مدل این سیستم را در نرم افزار Arena شبیه سازی نمائید.

ماژول های بکار رفته در پروژه شبیه سازی بررسی کیفیت مواد در کارخانه :

 • ماژول station
 • ماژول route
 • ماژول Decide
 • ماژول proces
 • ماژول assign
 • ماژول batch

تصاویری از خروجی پروژه بررسی کیفیت مواد در کارخانه با Arena :

تصویر خروجی ۲:

arena materials in factory 20704 2 تصویر

تصویر خروجی ۳:

arena materials in factory 20704 3 تصویر

تصویر خروجی ۴:

arena materials in factory 20704 4 تصویر

تصویر خروجی ۵:

arena materials in factory 20704 5 تصویر

تصویر خروجی ۶:

 

arena materials in factory 20704 6 تصویر


پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  مجتبی اکبری جمعه , ۳ آذر

  سلام موضوع بررسی کیفیت مواد در کارخانه با رشنال رز هم قابل انجامه؟ ممنون منتظر پاسختونم.

  • تصویر آواتار کاربر 2
   رسول سیفی زادهشنبه , ۴ آذر

   بله طرح این پروژه در رشنال رز هم قابل انجام است.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  سیاوش حیدر نژاد شنبه , ۲۳ دی

  سلام من یه پروژه شبیه سازی کارخانه شیر الات با ارنا دارم توش به یه مشکلی برخورد کردم دیگه نتونستم ادامش بدم شما می تونید این پروژرو واسم کاملش کنید ؟

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab