بزرگنمایی تصویر بدون افت کیفیت با نرم افزار متلب

 • جمعه ۷ اسفند ۱۳۹۴
 • بازدید 1,029 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (75 امتیاز از 15 رای)
  Loading...

matlab image 14219 1 تصویر

پروژه بزرگنمایی تصویر بدون افت کیفیت در MATLAB

در این پست پروژه بزرگنمایی تصویر بدون افت کیفیت با متلب را آماده کرد ایم که یک پروژه کاربردی و مناسبی در حوضه ی پردازش تصویر می باشد. در این پروژه تصویر به طوری بزرگ تر می شود که با حفظ کیفیت تصویر، موج ها و ناهمگونی های تصویر از بین رفته و لبه ها نیز پس از بزرگنمایی شکسته نمی شوند.

همانظور که اطلاع دارید، تصاویر با کیفیت پایین یکی از مشکلات آزار دهنده و کوچک در دنیای گرافیک کامپیوتری می باشد که هر کسی به نوعی با این مشکل حتی برای یک بار هم که شده برخورد کرده است.

اگر با برنامه های ساده نمایش تصویر، روی تصاویر زوم کنید، شطرنجی شدن تصویر را در زمان بزرگنمایی متوجه می شوید و کیفیت تصویر بدست آمده بدتر می شود. یا در صورتی که اندازه تصویر را ۲ برابر کرده آن را ذخیره کنید، متوجه خواهید شد که تصویر نهایی و به دست آمده یک تصویر مات شده و بی کیفیت است.

توضیحات بیشتر، فیلم (خروجی مناسب تر را در فیلم مشاهده کنید) و تصاویری از خروجی پروژه بزرگنمایی تصویر بدون افت کیفیت در ادامه مطلب.

به طور مثال، اکثر افراد گوشی تلفن همراه دارند که بیشتر تصاویر تهیه شده با دوربین این گوشی ها کیفیت مناسبی را به جهت چاپ ندارند و یا افراد گرافیست ها که اغلب با این مشکل رو به رور می شوند که ناشی از تصاویر با کیفیت پایین برای چاپ می باشد که از سوی مشتریان ارئه می شود و یا از سطح اینترنت چنین تصاویری را بدست می آورند.

برخی از تصاویر نمونه از پروژه بزرگنمایی تصویر بدون افت کیفیت در MATLAB : (خروجی مناسب تر را در فیلم موجود در ادامه مشاهده نمائید)

تصویر خروجی ۱:

matlab image 14219 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

matlab image 14219 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

matlab image 14219 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

matlab image 14219 5 تصویر

تصویر خروجی ۵:

matlab image 14219 6 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  یگانه علوی سه شنبه , 5 مرداد

  سلام پروژه خوبیه و کیفیت تصویرش هم عالیه خسته نباشید .

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  ساناز خلیلی سه شنبه , 13 مهر

  سلام برای این پروژه از چه توابعی استفاده شده ؟

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  اسماعیل رشیدزاده چهارشنبه , 8 شهریور

  سلام وقت بخير. من می خوام بين لبه های يک تصوير درون يابی انجام بدم شما می تونيد راهنمايی کنين ؟

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab