بهبود تحمل پذیری خطا در سیستم های چند عامله

 • جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • بازدید 290 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (30 امتیاز از 6 رای)
  Loading...

fault tolerance for multi agent systems 21918 1 تصویر

تحمل پذیری خطا در سیستم های چند عامله

در این بخش دانلود رایگان مقاله بهبود تحمل پذیری خطا در سیستم های چند عامله را به زبان فارسی آماده کردیم که توسط سیدحیدر عبودی و جاسم حزباوی نگارش و در سال ۱۳۹۳ در همایش ملی مهندسی رایانه و مدیریت فناوری اطلاعات ارائه شده است. در ادامه به چکیده و مقدمه ای از این مقاله سیستم های چند عامله پرداخته و لینک دانلود رایگان آن قرار داده شده است.

چیکده مقاله

در مقاله حاضر، تکنیک هایی به منظور ایجاد تحمل پذیری خطا در سیستم های چند عامله پیشنهاد شده است. موضوع ایجاد تحمل پذیری خطا در سیستم های چند عامله، کاری دست یافتنی اما چالش برانگیز می باشد. یک سیستم چند عامله به عنوان نمونه مهمی از سیستم های چند عامله با بهره مندی از روش های متداول تحمل پذیری خطا می تواند امکان کنار آمدن با انواع مختلفی از خطا ها را داشته باشد. ولی موضوعی که در مقاله پیش رو بر آن تاکید می شود، بکارگیری ذات چند عامله سیستم ها و اسفتاده از روش هایی می باشد که الگو گرفته از ویژگی های خاص سیستم های چند عامله می باشد.

سیستم های چند عامله

در طی چند سال گذشته، با توجه به جذابیت هایی که در زمینه هوش مصنوعی و رباتیک بوجود آمده است، تحقیقات بسیاری در این حوزه صورت گرفته است. بخش زیادی از این تحقیقات در زمینه سیستم های چند عامله می باشد که مورد توجه پژوهشگران شاخه های مختلف علوم کامپیوتر و مهندسین کنترل است. به صورت کلی اگر ذات یک وظیفه که فقط از یک موجودیت مرکزی و توانمند بر می آید، قابل تقسیم در بین چند موجودیت کوچک تر و ترجیحا هوشمند و خودمختار باشد، یک سیستم چند رباته یا در حالت کلی تر چند عامله، جایگزین بسیار مناسبی خواهد بود.

لزوم ایجاد تحمل پذیری خطا در سیستم های چند عامله

با وجود تحقیقات بسیاری که در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در رابطه با سیستم های چند عامله یا چند رباته انجام شده، باز هم در عمل و در بسیاری از کاربرد های دنیای واقعی، این تکنولوژی جایگزین روش های موجود نشده و همچنان سیستم های متمرکز با تمامی انتقاد هایی که به آنها وارد آمده، در اکثر کاربردها مشاهده می شوند. شاید دلیل عمده این امر را بتوان در آسیب پذیر بودن زیاد آنها در مقایسه با اشکال ها و خرابی های رایجی دانست که در مکانیزیم های مختلف سازنده ربات ها رخ می دهد، یا اینکه کنار نیامدن عوامل را با تغییرات فراوانی که در محیط عملیاتی پویای آنها رخ می دهد، علت این موضوع دانست.

fault tolerance for multi agent systems 21918 2 تصویر

شکل ۲

هر کدام از این موارد یا دلایل مشابه اینها، لزوم افزودن امکان تحمل پذیری خرابی به ربات ها و عامل ها و در نتیجه طراحی سیستم های چند عامله با قوام بیشتر را تقویت می کند. در صورتی که این نیازمندی ها برآورده شود، با جایگزین نمودن سیستم های چند عامله یا در حالت خاص، چند عامله به جای سیستم های متمرکز، می توان تحمل پذیری خطا را بهبود داد و در نتیجه کارایی سیستم را حتی با وجود خرابی در سیستم، در حد قابل توجهی باقی نگه داشت.

ایجاد تحمل پذیری خطا با امکان توزیع شدگی

این مقاله، به مسئله ایجاد تحمل پذیری خطا به بوسیله تکنیک های ساده، عملی و در عین حال کم هزینه، در کاربرد هایی می پردازد که امکان توزیع شدگی دارند. منظور از کاربرد هایی که قابلیت توزیع شدگی را دارند، کاربرد هایی می باشد که هدف هایی سیستم قابل تقسیم به چند زیر هدف باشد و این زیر هدف ها هر یک به از طریق موجودیت های مستقل با دانش های محدود، قابل اکتساب باشد. چنین سیستم هایی با بهره گیری از روش هایی که در این مقاله معرفی شده اند، قادر هستند تا به شکلی تغییر یابند که حتی در صورت بروز خرابی عمده برای تعداد زیادی از عناصر سیستم تا جایی که سیستم حداقل تعداد عناصر سالمی را شامل باشد، از کار باز نماند و حداقل بحرانی ترین وظایفی که در زمان طراحی برایش مشخص شده را به درستی انجام دهد.


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab