بهبود عملکرد در کانال MIMO با معادل سازی گیرنده درست ‌نمایی بیشینه (ML) در متلب

 • چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • بازدید 253 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (42 امتیاز از 9 رای)
  Loading...

improve performance mimo channel ml 21935 1 تصویر

بهبود عملکرد در کانال MIMO با متلب

در این بخش پروژه بهبود عملکرد در کانال MIMO با استفاده از معادل سازی گیرنده درست ‌نمایی بیشینه را با نرم افزار MATLAB به همراه کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا آماده کردیم که مرجع آن یک مقاله کوتاه انگلیسی است که به همراه پروژه ارائه خواهد شد. در ادامه به معرفی این پروژه الکترونیک و مهندسی مخابرات پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی آن قرار داده شده است.

معرفی پروژه

در پروژه حاضر معادل سازی گیرنده درست ‌نمایی بیشینه (Maximum Likelihood – ML) به منظور بهبود عملکرد در کانال های چند ورودی چند خروجی (multiple-input and multiple-output – MIMO) از نوع Rayleigh fading مورد استفاده قرار می گیرد.

معادل سازی MMSE و درست ‌نمایی بیشینه

طبق تصاویر و خروجی های مربوط به این پروژه، در ساختار های گیرنده می بینیم که معادل سازی MMSE با حذف تداخل متوالی با درجه مطلوب، مناسبت ترین کارایی را نشان می دهد. ما در این پروژه به یک ساختار گیرنده دیگر به نام رمزگشایی درست ‌نمایی بیشینه (Maximum Likelihood) می پردازیم که کارایی بهتری را ارائه می کند. فرض می کنیم که این کانال یک کانال چند مسیره حذف یکنواخت و مدولاسیون BPSK یا Binary Phase Shift Keying می باشد.

نتایج به دست آمده

نتایج معادل سازی درست ‌نمایی بیشینه برای سیستم MIMO دو در دو (۲*۲ MIMO) به ما در دستیابی به عملکرد بهتر کمک می کند تا یک هماهنگی نزدیکتر و مناسب تری با ترکیب حداکثر نسبت (Maximal Ratio Combining – MRC) با دو آنتن دریافت و یک آنتن ارسال داشته باشیم. در صورتی که ما یک منظومه درجه بالاتر همچون مدولاسیون ۶۴ QAM را مورد استفاده قرار دهیم، احتمال دارد تا محاسبه معادل سازی درست ‌نمایی بیشینه پیچیده تر باشد با ۶۴ QAM و دو جریان فضایی ما می بایستد کمترین مقدار ترکیب های را بیابیم. در این طرح ها احتمال دارد که به کارایی طرح هایی نظیر رمزگشایی کروی نیازمند باشیم که این امر نیز نیازمند کاهش پیچیدگی می باشد.

تصاویر خروجی پروژه بهبود عملکرد در کانال MIMO

improve performance mimo channel ml 21935 2 تصویر

improve performance mimo channel ml 21935 3 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه های آماده برق قدرت با متلب

پروژه های آماده برق قدرت با متلب

مشاهده پروژه های برق قدرت با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab