لوگوی سایت نوآوران گرمی
نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو

شماره های پشتیبانی

09194751295 - 09365442247

NoavaranGermi@gmail.com

بهبود مسیریابی در شبکه MANET به روش جدید با NS2

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (35 امتیاز از 7 رای)
Loading...

ns2 manet 14302 1 بهبود مسیریابی در شبکه MANET به روش جدید با NS2

پروژه شبیه سازی بهبود مسیریابی در شبکه MANET با NS2

در این پست پروژه شبیه سازی بهبود مسیریابی در شبکه MANET را آماده کرده ایم که در ادامه به شرح روش پیشنهادی این پروژه پرداخته و تصاویری از خروجی آن قرار داده شده است. یک فیلم کوتاه اجرای فیلم پروژه نیز در ادامه در این زمینه قابل مشاهده است. برای ارزیابی این پروژه از نسخه ۲٫۳۴ نرم افزار NS استفاده شده است. هر یک از سناریو های ایجاد شده، متشکل از مجموعه اطلاعات موقعیت تعداد مشخصی گره، در مساحت مشخصی می باشد.

برای بدست اوردن نتیجه هر شبیه سازی، پروژه با تعداد گره های مختلفی در هر سناریو شبیه سازی شده و نتیجه نهایی به ازای هر پارامتر ارزیابی و میانگین نتایج به دست آمده از تمامی شبیه سازی می باشد. هدف از این کار، افزایش قابلیت اتکای نتایج شبیه سازی بوده است.

تغییر توپولوژی، شبکه سیار و حرکت گره مسیریابی در شبکه های موردی سیار را، اغلب دشوار می کند. در حالی که باید مسیریابی بازدهی داشته باشد. مسیریابی باید به طوری باشد که سربار کنترلی کمی داشته باشد. پروتکل های مبتنی بر تقاضا، مسیریابی را به محض دریافت تقاضا ایجاد و برقرار می سازد. پروتکل AODV مثالی از این نوع می باشند.

توضیحات بیشتر و تصاویری از خروجی پروژه شبیه سازی بهبود مسیریابی در شبکه MANET در ادامه مطلب.

در الگوریتم های مسیریابی مبتنی بر تقاضا، گره ها صرف نظر از اینکه ترافیک داده ای وجود دارد یا خیر، اطلاعات مربوط به توپولوژی شبکه را به روز کرده و اطلاعات مسیر را نگهداری می کنند. در این اینگونه روش ها، سربار ناشی از به روز نگهداری اطلاعات توپولوژی بسیار بالا و هزینه بر می باشد.

از نمونه این روش ها، روش DSDV و FSR است. در روش های مسیریابی مبتنی بر تقاضا ، مسیرهای شبکه، تنها زمانی مورد جستجو قرار می گیرند که مبدا اقدام به برقراری ارتباط با گره مقصد کند. به عبارتی فرایند کشف مسیر زمانی رخ می دهد که گره ای تقاضا ارتباط با گره ای دیگر را داشته باشد. در شبکه های موردی سیار، احتمال اینکه مسیرهای فعال و مشغول، به علت حرکت گره ها قطع گردند وجود دارد، به همین دلیل نگهداری مسیر یکی از اعمال مهم در پروتکل های مسیریابی است.

روش پیشنهادی:

در این روش به منظور بهبود در پروتکل مسیریابی AODV می توان به همراه انتقال بسته های داده، انتخاب گره های بعدی را محدود تر نمود تا به این طریق مانع از پخش بسته های داده به صورت سیل آسا در شبکه شود.

زیرا در این شبکه ها از GPS استفاده می شود و می توان متغییر هایی مثل سرعت و راستا را نیز دخیل کرد تا گره های های انتخاب شده برای پخش بسته داده ها نیز معتبر ترو هم محدودتر(تعداد کمتر) باشند.

برای اینکار باید زمان انقضای لینک را برای گره های همسایه گره میانی بدست آورد که متغیر های سرعت و راستا نقش اساسی را بر عهده دارند. برای انتخاب گره همسایه زمان انقضای لینک (یا طول عمر یک اتصال) با فرمول زیر محاسبه خواهد شد.

توضیحات بیشتر به همراه پروژه ارائه می گردد.

تصاویر خروجی این پروژه بهبود مسیریابی در شبکه MANET :

تصویر خروجی ۱:

ns2 manet 14302 5 بهبود مسیریابی در شبکه MANET به روش جدید با NS2

تصویر خروجی ۲:

ns2 manet 14302 6 بهبود مسیریابی در شبکه MANET به روش جدید با NS2

تصویر خروجی ۳:

ns2 manet 14302 2 بهبود مسیریابی در شبکه MANET به روش جدید با NS2

تصویر خروجی ۴:

ns2 manet 14302 3 بهبود مسیریابی در شبکه MANET به روش جدید با NS2

تصویر خروجی ۵:

ns2 manet 14302 4 بهبود مسیریابی در شبکه MANET به روش جدید با NS2


جزئیات محصول

قیمت


80,000 تـــــومان

کــد محصــول:14302


توضــیحات:


لینک دانلود:

×

توجه: در صورت سفارش ( انجام شبیه سازی - برنامه نویسی و ...) در موضوعات بالا می توانید به صورت آنلاین با ما در تماس باشید.

×

توجه: اگر در موضوعات بالا تخصص دارید می توانید با ما همکاری کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

socket programing آموزش برنامه نویسی بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه رایگان matlab پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab پروژه کارشناسی به همراه داکیومنت

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو در باره این مطلب ثبت کنید

 • محسن رادمهر

  یکشنبه , ۲ خرداد

  سلام می تونم واسه این پروژه از شما تخفیف بگیرم ؟

 • نوآوران گرمی

  یکشنبه , ۲ خرداد

  سلام هزینه درج شده برای این پروژه واقعا مناسب و منصفانه است.

 • علی

  دوشنبه , ۲۱ تیر

  سلام واسه این پروژه مقاله هم دارین ؟

 • نوآوران گرمی

  چهارشنبه , ۲۳ تیر

  این پروژه نه مقاله ندارد اما پروژه های مشابه زیادی در سایت با NS2 داریم که مقاله هم دارن. در صورت نیاز آدرس ایمیل تون رو بدید لیست براتون می فرستم بررسی کنید. موفق باشید

 • الناز مرادی

  سه شنبه , ۵ مرداد

  سلام می تونید عنوانو به بهبود مسیریابی درشبکه حسکر بیسیم تغییر بدید ؟