لوگوی سایت نوآوران گرمی
نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو

شماره های پشتیبانی

09194751295 - 09365442247

NoavaranGermi@gmail.com

بهبود نتایج درخت پوشای کمینه با الگوریتم ژنتیک تطبیقی در متلب

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (25 امتیاز از 5 رای)
Loading...

matlab mst 14771 1 بهبود نتایج درخت پوشای کمینه با الگوریتم ژنتیک تطبیقی در متلب

بهبود نتایج درخت پوشای کمینه با الگوریتم ژنتیک تطبیقی

در این پست پروژه بهبود نتایج درخت پوشای کمینه با الگوریتم ژنتیک تطبیقی (Adaptive Genetic Algorithm) در متلب را آماده کرده ایم که به توضیحاتی در رابطه با درخت پوشای کمینه پرداخته و فیلم خروجی این پروژه قرار داده شده است.

درخت های پوشای کمینه (Minimum Spanning Trees):

فرض کنید که در برنامه ریزی احداث جاده بین شهرها، می خواهیم تعدادی شهر را با جاده به هم وصل کنیم تا امکان رفتن از هر شهر به شهر دیگر با جاده های احداث شده ممکن شود. چنانچه بحث محدودیت بودجه ای مطرح باشد، بنابراین در این برنامه ریزی می خواهیم حداقل جاده را از نظر طولی احداث کنیم. در ادامه به دنبال الگوریتمی هستیم که مسائلی از این قبیل را حل کند.

اگر ارتباط بین شهرها را با گراف نمایش دهیم، گراف حاصل جهت دار (directed) نیست. چرا که با احداث یک جاده بین هر دو شهر امکان رفت و آمد از هر دو شهر در این جاده وجود دارد. در هر گراف بدون جهت، مسیر عبارت است از دنباله ای از راس ها که بین هر راس و راس بعدی آن یالی وجود داشته باشد. به گراف بدون جهت داری متصل (connected) گفته می شود که مسیری بین هر دو جفت راس وجود داشته باشد.

توضیحات بیشتر و مشاهده فیلم خروجی پروژه بهبود نتایج درخت پوشای کمینه با الگوریتم ژنتیک تطبیقی در ادامه مطلب.

چرخه ساده در درخت پوشای کمینه (simple cycle):

در هر گراف بدون جهت، مسیری از یک راس به خودش است، چنانچه حداقل شامل سه راس باشد و هیچ راس میانی تکراری نباشد.

گراف فاقد چرخه در درخت پوشای کمینه (Acyclic):

گراف فاقد چرخه گرافی غیرجهت دار است که هیچ چرخه ساده ای در آن وجود نداشته باشد. درخت (Tree) گرافی است، غیرجهت دار (undirected)، متصل (connected) و فاقد چرخه (acyclic).

matlab mst 14771 2 بهبود نتایج درخت پوشای کمینه با الگوریتم ژنتیک تطبیقی در متلب

این مساله به این صورت بیان می شود:

حذف یال هایی از یک گراف متصل، وزن دار و غیرجهت دار که زیرگرافی بدست آید تا همچنان تمامی راس ها متصل به هم باقی بمانند و مجموع وزن یال های باقی مانده کمینه گردد.

این مساله می تواند کاربردهای متعددی داشته باشد، مانند: ساخت جاده، ایجاد شبکه های مخابراتی، ایجاد شبکه های لوله گذاری و …

برای اینکه زیرگرافی شرایط گفته شده را داشته باشد حتما باید درخت باشد. چرا که اگر زیرگرافی این شرایط را داشته باشد و درخت نباشد، بنابراین در آن حداقل یک چرخه ساده وجود خواهد داشت که می توانیم یکی از یال های چرخه را حذف کنیم و گراف حاصل همچنان متصل با مجموع وزن یال های کمتر باقی بماند.


جزئیات محصول

قیمت


20,000 تـــــومان

کــد محصــول:14771


توضــیحات:


لینک دانلود:

×

توجه: در صورت سفارش ( انجام شبیه سازی - برنامه نویسی و ...) در موضوعات بالا می توانید به صورت آنلاین با ما در تماس باشید.

×

توجه: اگر در موضوعات بالا تخصص دارید می توانید با ما همکاری کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

socket programing آموزش برنامه نویسی بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه رایگان matlab پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab پروژه کارشناسی به همراه داکیومنت

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو در باره این مطلب ثبت کنید

 • علی محمدی

  شنبه , ۲۹ خرداد

  سلام من این پروژرو از شما خرید کردم ولی متاسفانه تو اجراش دچار مشکل شدم میشه کمی راهنماییم کنید ؟ ممنون

 • نوآوران گرمی

  یکشنبه , ۳۰ خرداد

  دوست عزیز لطفا تصویر خطا را ارسال کنید تا بررسی شود البته دقت شود که ما از ورژن 2013a استفاده کردیم.

 • حمید عادلی

  دوشنبه , ۲۱ تیر

  سلام من یه پروژه دارم که ناقصه می خواستم برام کاملش کنید اگه وقت داشته باشید براتون ایمیل کنم بررسی کنید ببنید قابل انجامه یا نه ؟

 • نوآوران گرمی

  چهارشنبه , ۲۳ تیر

  آقا حمید مشکلی نیست ارسال کنید تا بررسی کنیم سعی میکنیم تا آخر امشب خبر بدیم

 • ملیکا جهانی فر

  دوشنبه , ۵ مهر

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان می خواستم روند کار این پروژرو برام تغییر بدید وقت دارید ؟ این تغییرات چقدر زمان میبره لطفا می تونید کارمو زود راه بندازید .

 • نوآوران گرمی

  جمعه , ۹ مهر

  مشکلی نیست قابل تغییر است