بهبود پروتکل AODV در برابر حمله Black hole با NS2

 • جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴
 • بازدید 412 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (111 امتیاز از 25 رای)
  Loading...

ns2 black hole aodv 12707 1 بهبود پروتکل AODV در برابر حمله Black hole با NS2

پروژه بهبود پروتکل AODV در برابر حمله Black hole با NS2

در این پست پروژه بهبود پروتکل AODV در برابر حمله Black hole با NS2 را آماده کرده ایم که در ادامه به توضیح مختصری از آن پرداخت و نمودارهای به دست آمده را با تحلیل قرار داده ایم.

چکیده پروژه بهبود پروتکل AODV در برابر حمله Black hole با NS2 : در طی چندین دهه ‌های اخیر، شبکه ‌های بیسیم موردی (Wireless Ad Hoc Networks) توجه بسیاری از پژوهشگران و علاقمندان را در زمینه تحقیقات محاسبات سیار و بیسیم بخود جلب کرده ‌اند. این شبکه ‌ها در برابر تعدادی تهدیدات امنیتی آسیب پذیر هستند که می تواند به شدت کارایی آنها را تحت تاثیر قرار دهد. این مشکل در زمانی که شبکه برای یک کاربرد حساس داشته باشد، حیاتی‌تر و مهم می شود. شبکه بیسم موردی روشی خاصی به منظور دفاع در برابر حملات ندارد، بنابراین به سادگی در دسترس کاربران شبکه های تهدید کننده و گره های مخرب است. در حضور گره های مخرب، از چالش های مهم در این شبکه، طراحی راه حل های امنیتی ایمن می باشد که می تواند آن را از حملات مختلف مسیریابی محافظت نماید. در این مقاله به تجزیه ‌و تحلیل شبکه های بیسیم موردی و همچنین حمله سیاه چاله (Black hole) و پروتکل مسیر یابی AODV پرداخته می شود و سپس روشی برای مسیریابی AODV جهت دفاع در برابر حمله سیه چاله ارائه می شود تا کارایی این شبکه را بهبود بخشد و در اخر روش ارائه شده به همراه AODV در شبیه ساز شبکه در یک سناریو متغییر شبیه سای شده و بر اساس نتایج بدست امده از شبیه سازی انجام شده پروتکل بهینه معرفی می گردد.

فیلم و نمودارهای به دست آمده و دانلود رایگان مقاله بهبود پروتکل AODV در برابر حمله Black hole با NS2 در ادامه مطلب.

تصویر خروجی ۱:

ns2 black hole aodv 12707 2 بهبود پروتکل AODV در برابر حمله Black hole با NS2

پارامترهای شبکه نوع از A است که در این حالت اندازه محیط ۱۰۰۰ متر در ۱۰۰۰ متر زمان توقف گره ها s 0 و تعدا گره ها در این سناریو (۱۵,۲۰,۲۵,۳۰,۳۵,۴۰,۴۵,۵۰) می باشد و پهنای باند mbps 1 است و زمان شبیه سازی ۰۱۰۰ ثانیه در نظر گرفته شده است. هر گره در شبکه­ نوع A، با ۴ گره دیگر در ارتباط است و محدوده انتقال و تداخل برای همه گره ها یکسان فرض می­شود. محدوده انتقال ۲۵۵ متر و محدوده در نظر گرفته شده است. محاسبات برای استاندارد ۸۰۲٫۱۱IEEE ، انجام می­شود.

تصویر خروجی ۲:

ns2 black hole aodv 12707 3 بهبود پروتکل AODV در برابر حمله Black hole با NS2

(فایل های nam , tr , tcl)

تصویر خروجی ۳:

ns2 black hole aodv 12707 4 بهبود پروتکل AODV در برابر حمله Black hole با NS2

(فراخوانی فایل های فایل های nam , tr , tcl برای اجرا)

تصویر خروجی ۴:

ns2 black hole aodv 12707 5 بهبود پروتکل AODV در برابر حمله Black hole با NS2

نمودار تاخیر انتها به انتها نسبت به تعداد گره ها – این نمودارد نشان دهنده مقایسه سه پروتکل  AODV استاندارد، proposed method و aodv under black hole می باشد. همانطور که در شکل مشاهده می شود پروتکل ارائه شده (proposed method) نسبت به پروتکل aodv under black hole دیگر تاخیر انتها به انتهای ی کمتری دارد و علت این امر استفاده از مسیر های کوتاه و واقعی است که در شبکه وجود دارند.

تصویر خروجی ۴:

ns2 black hole aodv 12707 6 بهبود پروتکل AODV در برابر حمله Black hole با NS2

نرخ تحویل بسته به نسبت تعداد گره ها – این نمودارد نشان دهنده مقایسه سه پروتکل  AODV استاندارد، proposed method وaodv under black hole میباشد. همانطور که در شکل مشاهده می شود  پروتکل ارائه شده (proposed method) نسبت به پروتکل aodv under black hole دیگر نرح تحویل بسته  بهتری دارد و علت این امر استفاده از مسیر های است که در شبکه وجود واقعی دارند.

تصویر خروجی ۵:

ns2 black hole aodv 12707 7 بهبود پروتکل AODV در برابر حمله Black hole با NS2

توان عملیاتی به نسبت تعداد گره ها – این نمودار نشان دهنده مقایسه سه پروتکل AODV استاندارد، proposed method وaodv under black hole می باشد. پروتکل ارائه شده (proposed method) نسبت به پروتکل aodv under black hole دیگر توان عملیاتی بهتری دارد و علت این امر استفاده از روش پیشنهادی برای حذف گره سیاه چاله است است.


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
فیلم آموزش تصویری نرم افزار NS2 به زبان فارسی

فیلم آموزش تصویری نرم افزار NS2 به زبان فارسی

مشاهده آموزش NS2
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

مشاهده مطالب برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab