بهینه سازی الگوریتم کلونی مورچگان برای انتخاب ویژگی با متلب

 • پنج شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴
 • بازدید 797 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (171 امتیاز از 35 رای)
  Loading...

بهینه سازی الگوریتم کلونی مورچگان برای انتخاب ویژگی با متلب

پروژه بهینه سازی الگوریتم کلونی مورچگان با MATLAB

پیاده سازی مقاله Relevance–redundancy feature selection based on ant colony optimization

در این پست پروژه بهینه سازی الگوریتم کلونی مورچگان برای انتخاب ویژگی با متلب به همراه ترجمه مقاله و داکیومنت (توضیح خط به خط کدها) را با عنوان مقاله Relevance–redundancy feature selection based on ant colony optimization آماده کرده ایم که با استفاده از کتابخانه عمومی GUI طراحی و پیاده سازی شده است. در ادامه به شرح مختصری از این پروژه الگوریتم فرا ابتکاری و هوشمند پرداخته و فیلم (چند دقیقه از فیلم آموزشی پروژه) و تصاویر از خروجی آن را قرار داده ایم. مقاله اصلی نیز به صورت رایگان قابل دانلود است.

مرحله اولیه این برنامه، مربوط به الگوریتم مورچگان می باشد که داده های موجود در دیتاسیت های ویژگی اماده را دریافت کرده و در پایان اجرای الگوریتم، به هر یک از ویژگی ها (فیوچرها) یک مقدار برازندگی تخصیص میدهد، بگونه ای که تعدادی از ویژگی ها دارای ارزش عددی بیشتر نسبت به ویژگی های دیگر می گردد، پس از این مرحله نسبت خاصی از ویژگی های کلی را بر اساس برازندگی عددی آنها انتخاب می کنیم.

به طور مثال، اگر ما ۹ ویژگی داشته باشیم، بعد از امتیاز دهی توسط الگوریتم مورچگان، تعداد ۶۰% از کل ویژگی ها که ۵ می شود، را انتخاب می کنیم تا برای خوشه بندی از طریق یکی از الگوریتم های خوشه بندی SVM و DT مورد استفاده قرار گیرد.

توضیحات بیشتر، دانلود رایگان مقاله، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه بهینه سازی الگوریتم کلونی مورچگان برای انتخاب ویژگی با متلب در ادامه مطلب.

در این پروژه بهینه سازی الگوریتم کلونی مورچگان به طور کلی، دو نسخه از الگوریتم مورچگان مورد استفاده قرار گرفته است که تفاوت انها در انتخاب عدد r (برازندگی اولیه) و نحوه جستجو می باشد که در متن برنامه به انها اشاره شده است. خروجی برنامه نرخ خطا می باشد، اما در این پروژه مقادیر خام دقت کلاس بندی نیز قابل استفاده می باشد.

محیط گرافیکی پروژه بهینه سازی الگوریتم کلونی مورچگان :

برنامه به شکل یک نرم افزار کاملا گرافیکی طراحی و اجرا شده است و دارای دو عدد منو می باشد که اولی برای انتخاب تعدادی ویژگی از هر کدام از دیتاست های موجود و سپس تعیین نرخ خطا برای هر یک از نسخه های الگوریتم مورچگان مورد استفاده قرار گرفته است و دومی برای انتخاب تعداد ویژگی های متوالی برای تک تک دیتاست ها به شکل آپشن و سپس تعیین نرخ خطای هر یک، بر اساس تعداد ویژگی ها به ازای نسخه اول و دوم، استفاده شده است.

توضیحات بیشتر و تحلیل کدها، در داکیومنت آمده است.

برخی از تصاویر خروجی بهینه سازی الگوریتم کلونی مورچگان برای انتخاب ویژگی با متلب :

تصویر خروجی ۱:

بهینه سازی الگوریتم کلونی مورچگان برای انتخاب ویژگی با متلب

تصویر خروجی ۲:

بهینه سازی الگوریتم کلونی مورچگان برای انتخاب ویژگی با متلب

تصویر خروجی ۳:

بهینه سازی الگوریتم کلونی مورچگان برای انتخاب ویژگی با متلب

تصویر خروجی ۴:

بهینه سازی الگوریتم کلونی مورچگان برای انتخاب ویژگی با متلب


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  علی پنج شنبه , ۶ خرداد

  سلام ببخشید می تونم بپرسم حجم این پروژه چقده ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیجمعه , ۷ خرداد

   پروژه به همراه فیلم آموزشی و داکیومنت 49 مگابایت به صورت فایل فشرده است.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  سپیده جوادی سه شنبه , ۱۳ مهر

  سلام یه پروژه دارم با متلب می تونید پیاه سازیشو برام انجام بدید ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمییکشنبه , ۱۸ مهر

   توضیحاتش رو در ایمیل ارسال کنید تا بررسی کنیم.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab