بهینه سازی تخصیص ماشین آلات خاک برداری با تئوری صف در ارنا

 • سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵
 • بازدید 889 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (132 امتیاز از 27 رای)
  Loading...

arena khakbardari 15309 1 تصویر

پروژه بهینه سازی تخصیص ماشین آلات خاک برداری با تئوری صف در Arena

شبیه سازی مقاله کاربرد تئوری صف در بهینه سازی تخصیص ماشین آلات خاک برداری

در این پست پروژه بهینه سازی تخصیص ماشین آلات خاک برداری با تئوری صف در نرم افزار Arena را با عنوان مقاله کاربرد تئوری صف در بهینه سازی تخصیص ماشین آلات خاک برداری آماده کردیم که در ادامه به توضیحاتی در این باره پرداخته و تصاویر خروجی این پروژه مهندسی صنایع با Arena قرار داده شده است. مقاله اصلی نیز به صورت رایگان قابل دانلود می باشد.

در پروژه های راه سازی عمده حجم فعالیت ها مربوط به عملیات خاکی خصوصا بارگیری و حمل خاک می باشد که بعضا مشاهده می شود درصد وزنی آن به ۷۰ درصد می رسد. لذا به نظر می رسد بررسی و تحلیل در خصوص تعداد بهینه ماشین آلایت مورد نیاز امری اجتناب ناپذیر بوده زیرا بار مالی فراوانی برای پروژه خواهد داشت. در این مقاله سعی بر آن است که با استفاده از تئوری صف (مدل تک سرویس دهنده) روش محاسبه تعداد بهینه ماشین آلات حمل در عملیات خاکی که بر اساس مقایسه هزینه ها صورت می گیرد مطرح شود و تصمیم گیری بهینه برای مسئله نمونه اختاذ گردد.

توضیحات بیشتر، دانلود رایگان مقاله و تصاویر خروجی پروژه بهینه سازی تخصیص ماشین آلات خاک برداری با تئوری صف در ادامه مطلب.

گوگش و تلاش ارلنگ (A.K Erlang) در سال ۱۹۰۹ میلادی برای آنالیز تراکم خط تلفن با تقاضا های نا مشخص در سیستم کپنهاگن تحت عنوان تئوری جدید صف یا خط انتظار نتیجه داد. در حال حاضر این تئوری یک ابزار با ارزش در حرفه های مختلف می باشد، زیرا بسیاری از مسائل و مشکلات را می توان با تئوری صف شبیه سازی و مرتفع ساخت.

به عنوان مثال در پروژه های عمرانی خصوصا راه سازی در قسمت عملیات خاکی می توان به صورت مطلوب از تئوری صف استفاده کرد سیستم صف با جمعیت متقاضی، چگونگی ورود و خدمات دهی ظرفیت سیستم و نظام صف مشخص می شود.

تئوری صف با مدل تک سرویس دهنده:

در سیستم صف با مدل تک سرویس دهنده، جمعیت متقاضی نامحدود است. یعنی اگر نفر جمعیت متقاضی را ترک کند و به صف انتظار ملحق شود یا به حمل دریافت خدمت برود هیچ گونه تغییری در آهنک ورود سایر متقاضیان نیازمند خدمدت روی نخواهد داد.

به علاوه در این سیستم ورودی ها هر بار یکی و آن نیز به صورت تصادفی رخ می دهد و اگر وارد شوندگان به صف انتظار ملحق شوند سرانجام خدمت دریافت خواهند کرد. سیستم صف واحد در حال دریافت خدمت و آن هایی را که در صف انتظار هستند را در بر می گیرد. سرانجم متقاضیان به ترتیب ورود از یک خدمت دهنده خدمت می گیرند.

گزارش پروژه شبیه سازی بهینه سازی تخصیص ماشین آلات خاک برداری با تئوری صف:

در پروژه بهینه سازی تخصیص ماشین آلات خاک برداری با تئوری صف، ابتدا یک لودر وجود دارد که وظیفه خاک برداری را دارند و برای هر خاک برداری مدت زمان ۱۰ دقیقه برای هر کامیون نیازمند است. در این شبیه سازی از ساعت ۸ تا ۱۲ تعداد ۱۵ دستگاه کامپیون سرویس می گیرند و همچنین از ساعت ۱۴ تا ۱۹ نیز به همین صورت تعداد ۱۵ دستگاه کامیون در هر ساعت سرویس می گیرند.

در ادامه چهار جایگاه مختلف تشکیل شده و کامیون ها در آن قرار می گیرند و هر یک منتظر می شوند تا سرویس قبلی انجام و سپس نوبت به آن ها برسد، در ادامه کامیون ها پس از این که بارگیری را انجام دادند هر یک به سمت محل خاک ریزی می روند. به ترتیب برای جایگاه اول ۵ دقیقه زمان نیاز دارد، برای جایگاه دوم ۱۰، برای جایگاه سوم ۱۵ و برای جایگاه چهارم ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارد که هر یک سرویس خود را شروع کنند.

همچنین یک جایگاه نیز به عنوان جایگاه انتظار در نظر گرفته می شود که اگر جایگاه های بالا پر باشند کامیون ها در آن قرار گرفته و پس از این که نوبت به آن ها رسید به ابتدای سیستم جهت خدمت گیری وارد می شوند. بعد از این کاه کامیون ها بار زده شدند همگی درون یک صف وارد می شوند تا عملیات تخلیه سازی را انجام دهند که مدت زمان در نظر گرفته برای این کار ۵ دقیقه می باشد.

پس از این که عملیات تخلیه به پایان رسید همه کامیون ها به ابتدای سیستم باز می گردند جهت سرویس دهی مجدد و همچنین عده ای از کامیون ها نیز ممکن است به سفر بروند و پس از انجام عملیات مجددا به سیستم باز گردند و یا از سیستم خارج شوند که میزان میزان کامیون هایی که به سفر می روند و آن هایی که به ابتدای سیستم باز می گردند ۵۰ درصد در نظر گرفته شده.

همچنین مدت زمان سفر برای هر کامیون ۱ ساعت در نظر گرفته شده است و در نهایت ۳۰ درصد از سیستم خارج شده و ۷۰ در صد دیگر به ابتدای صف جهت سرویس گیری وارد می شوند. توضیحات کامل صورت مسئله را نیز می تونید در مقاله پروژه بهینه سازی تخصیص ماشین آلات خاک برداری با تئوری صف مطالعه نمایئد.

تصاویر خروجی پروژه بهینه سازی تخصیص ماشین آلات خاک برداری با تئوری صف:

تصویر خروجی ۱:

arena khakbardari 15309 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

arena khakbardari 15309 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

arena khakbardari 15309 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

arena khakbardari 15309 5 تصویر

تصویر خروجی ۵:

arena khakbardari 15309 6 تصویر

تصویر خروجی ۶:

arena khakbardari 15309 7 تصویر


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  امید ندایی جمعه , 4 تیر

  سلام ببخشید واسه این پروژتون داکیومنت هم دارید ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیجمعه , 4 تیر

   بله این پروژه گزارش کار از روند شبیه سازی داره و مقاله فارسی اونم توضیحات کامل رو ارائه کرده.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  الهه رادمهر دوشنبه , 29 شهریور

  سلام یه کتاب آموزشی خوب در مورد نرم افزار ارنا سراغ دارین برام معرفی کنید ممنون میشم .

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیدوشنبه , 29 شهریور

   کتاب شبیه سازی سیستم های گسسته - پیشامد ترجمه دکتر محلوجی رو پیشنهاد می کنم.

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  یاسر قیصری یکشنبه , 14 آذر

  سلام برای خرید این پروژه رمزدوم لازمه من ندارم چیکار باید بکنم لطفا راهنماییم کنید؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمییکشنبه , 14 آذر

   بعد از واریز مبلغ به صورت کارت به کارت اطلاع دهید ارسال شود.

 4. تصویر آواتار کاربر 7
  رسول سیفی زاده شنبه , 18 دی

  سلام یه سوال در مورد ارنا داشتم می تونم کمی وقتتونو بگیرم می تونین به طور کلی بگین که از ارنا در چه زمینه هایی میشه استفاده کرد.

 5. تصویر آواتار کاربر 0
  محمد حسین نادمی جمعه , 15 بهمن

  سلام راجبه opt quest تو شبیه ساز ارنا اطلاعاتی دارید در اختیار بنده قرار بدید تو کتاب زیاد در مورد این موضوع توضیح داده نشده ؟

 6. تصویر آواتار کاربر 0
  شهاب مدیری سه شنبه , 26 بهمن

  سلام پروژه جدید می خوام با نرم افزارارنا فرقی نمی کنه عنوانش چی باشه توضیحاتش هم بیشتر باشه اما مقاله داشته باشه برام خیلی مهمه برای کی وقت میدین ؟ (هزینشو هم قید کنید منتظرم ممنون )

 7. تصویر آواتار کاربر 0
  خسرو کامرانی دوشنبه , 2 اسفند

  سلام یه برنامه مدیریت بانکداری می خوام با نرم افزار ارنا همچین چیزی تو ارنا امکان داره ؟

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab