بهینه سازی چند هدفه پردازش سیگنال – معیارهای متناقض تعادل در سیستم ۵G با متلب

matlab 5g 20347 1 تصویر

پروژه بهینه سازی چند هدفه پردازش سیگنال – معیارهای متناقض تعادل در سیستم ۵G با MATLAB

پیاده سازی مقاله Multi-Objective Signal Processing Optimization: The Way to Balance Conflicting Metrics in 5G Systems

پروژه بهینه سازی چند هدفه پردازش سیگنال – معیارهای متناقض تعادل در سیستم ۵G را در نرم افزار MATLAB به همراه کامنت گذاری کدها با عنوان مقاله Multi-Objective Signal Processing Optimization: The Way to Balance Conflicting Metrics in 5G Systems آماده کردیم که یک پروژه مناسب در زمینه پردازش سیگنال و مهندسی مخابرات است. در ادامه به توضیحاتی در رابطه با نسل پنجم شبکه تلفن همراه (۵G) و معرفی مقاله مرجع پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه به همراه لینک دانلود رایگان مقاله مرجع قرار داده شده است.

نسل پنجم شبکه تلفن همراه (۵G):

نسل پنجم شبکه تلفن همراه (۵G)، استاندارد های پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار می باشد که بعد از نسل چهارم شبکه تلفن همراه (۴G) فعلی ارائه خواهد شد. هدف و برنامه‌ ریزی شبکه ۵G بر روی بر افزایش سرعت دسترسی به اینترنت از سوی اپراتورها به میزان ۲۰ گیگابیت همراه با افزایش ظرفیت در مقایسه با شبکه ۴G می باشد.

در آینده ای بسیار نزدیک، فراتر از شبکه ۴G، بعضی از اهداف اولیه که نیاز به ارسال شدن دارند ظرفیتشان بیشتر شده و نرخ داده نیز بهبود داده خواهد شد. تاخیر کاهش یافته و کیفیت سرویس دهی نیز مطلوب خواهد شد. در مواجهه با این خواسته ها، پیشرفت های موثر به ساخت معماری شبکه سلولی دارد. با افزایش درخواست کاربران بصورت نمایی، نسل ۴ (۴G) کنونی به آسانی به نسل ۵ (۵G) تغییر می کند.

توضیحات بیشتر، دانلود رایگان مقاله مرجع، مشاهده فیلم و تصاویری از خروجی پروژه بهینه سازی چند هدفه پردازش سیگنال در ادامه مطلب.

افزایش ترافیک داده های بی سیم و سیار:

در طی سال های اخیر، ترافیک داده های بی سیم بسیار افزایش یافته و امروزه کاربران موبایل شبکه سلولی نیازمند data rate بالاتری از قبل هستند. با توجه به ارائه شدن روزانه اپلیکیشن های متعدد (مثال proximity-aware) تکنیک های موجود دیگر قادر نیستن تا نیاز های کاربران را به صورت مناسب برآورده نمائید. از این رو، موجی از علاقه در جستو جوی الگو های نوین به منظور مقابله با این مشکل وجود دارد. در شبکه های سلولی نسل پنجم (۵G)، فناوری های در حال ظهور منجر به تغییرات طراحی در هر دوی معماری و component خواهند شد.

به عنوان مثال، در سیستم های ارتباطی بی سیم ۵G، از آنجا که طیف ها در فرکانس های مایکروویو کم شده اند محققان با پیشینه های گوناگون در حال مطالعه جنبه های ارسال mmWave هستند که فراوان است. Massive multiple-input multiple-output (MIMO) که می تواند throughput سیستم را افزایش دهد به منظور استفاده از تعداد بسیار زیادی آنتن ارائه شده است.

برخی از محققان نیز بر روی تکنیک های محتمل mobile content caching و delivery تمرکز می کنند، که توسط آن داده ها در هوا ذخیره می شوند به طوری که خواسته های کاربران برای محتوای یکسان می تواند به راحتی و بدون ارسال های تکراری تامین شود. ما می دانیم که شبکه های سلولی ۲G-3G4G تحت فرض طراحی شده ی داشتن کنترل کامل بر سمت زیرساخت، ساخته شده اند. در غیر این صورت، این فرض طراحی شده باید در سیستم های ۵G نابود شود. معماری base-station محور سیستم های سلولی ممکن است تغییر کند و هوشمندی در سمت دستگاه درون لایه های مختلف پشته پروتکل باید به کار انداخته شود.

معرفی مقاله بهینه سازی چند هدفه پردازش سیگنال:

در این مقاله، ما شما را با یک بررسی از بهینه سازی چند هدفه (Multi-Objective Optimization – MOO) که یک چارچوب ریاضی برای حل مشکلات طراحی با اهداف متضاد متعدد است، آشنا می کنیم. در مقابل رویکرد اکتشافی معمولی که در آن برخی از اهداف به محدودیت تبدیل می شود، بهینه سازی چند هدفه (MOO) را قادر به طراحی شبکه دقیق می نمائید. بهینه سازی چند هدفه (MOO) در بسیاری از زمینه های مرتبط با مهندسی و اقتصادی مورد استفاده قرار می گیرد اما در بحث پردازش سیگنال و ارتباطات بی سیم، توجه چندانی به آن نشده است. در این مقاله ما به یک بررسی از تعاریف پایه، خواص، و ابزار الگوریتمی در بهینه سازی چند هدفه می پردازیم.

این موضوع نشان می دهد که چگونه الگوریتم های پردازش سیگنال در تجسم متناقض بین اهداف عملکرد سیستم ۵G استفاده می شود. در نتیجه اجازه می دهد تا درک نکات عامل برای طراح شبکه امکان پذیر بوده و به دسترسی به تعادل اهداف در یک راه کارآمد و رضایت بخش، فراهم شود. به وضوح، ما انجام یک مطالعه موردی بر روی سیستم های مخابراتی چند ورودی چند خروجی (MIMO)، که یکی از توانمند ساز های کلیدی در شبکه های سلولی ۵G می باشد را در این مقاله خواهیم داشت.

تصاویری از خروجی پروژه بهینه سازی چند هدفه پردازش سیگنال:

تصویر خروجی ۱:

matlab 5g 20347 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

matlab 5g 20347 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

matlab 5g 20347 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

matlab 5g 20347 5 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab