تجزیه و تحلیل خرپای فضایی با آباکوس (ABAQUS)

truss3d ABAQUS 18472 1 تجزیه و تحلیل خرپای فضایی با آباکوس (ABAQUS)

تجزیه و تحلیل خرپای فضایی با آباکوس (ABAQUS)

در این پست تجزیه و تحلیل خرپای فضایی با آباکوس (ABAQUS) را قرار دادیم که امیدواریم مطالب آن برای دوستان در روند مدلسازی پروژه ها کمک کرده باشد.

در ادامه قسمتهایی از مراحل مدلسازی و تحلیل خرپای فضایی با نرم افزار آبا کوس را بیان می کنیم و در انتها نیز جهت مشاده دوستان فیلم کوتاهی از صفحات این گزارش کار را گنجانده ایم.

مفروضات مسئله برای تجزیه و تحلیل خرپای فضایی با آباکوس (ABAQUS):

 1. با توجه به شکل ارائه شده خرپای فضایی موردنظر از شش عضو تشکیل شده است
 2. طول هر عضو برابر ۱٫۲۲ متر می باشد
 3. نیروی متمرکز رو به پایین در گره A به خرپا اعمال می شود که مقدار نیروی داخلی عضو AD را می خواهد
 4. قطر اعضا ۵ سانتیمتر انتخاب شده است
 5. مدول الاستیسیته اعضا ۲۰۰*۱۰^۹ پاسکال می باشد
 6. مقدار ضریب پواسون برابر ۰٫۳ در نظر گرفته شده است

 شروع روند کار برای تجزیه و تحلیل خرپای فضایی شش عضوی با استفاده از روش المان محدود:

پس از اجرای برنامه در پنجره باز شده Start Session بر روی گزینه with standard /Explicit model کلییک نمایید تا وارد محیط نرم افزار آباکوس شوید.

شروع به ایجاد هندسه مدل خرپای سه بعدی در محیط نرم افزار آباکوس:

ابتدا وارد ماژول Part می شویم و بر روی Create Part کلیک می کنیم تا پنجره مربوطه ظاهر شود، در قسمت Name نام مناسبی برای مدل خرپاس سه بعدی تایپ می کنیم.

در قسمت Modeling Space فضای ترسیمی ۳D را انتخاب می نماییم، در قسمت Type گرینه Deformable را انتخاب کرده و در قسمت Base Feature گزینه Wire را بر می گزینیم.

مقدار Approximate size را برابر ۶ قرار داده و بر روی گزینه Continue کلیک می کنیم تا صفحه مختصات دو بعدی برای ترسیم هندسه مدل نمایش داده شود.

truss3d ABAQUS 18472 2 تجزیه و تحلیل خرپای فضایی با آباکوس (ABAQUS)

توضیحات بیشتر را می توانید با دریافت متن کامل از باکس دانلود، که فایل اصلی آن به تعداد ۲۷ صفحه و در قالب فایل PDF هست اقدام نمایند.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab