تحلیل انتقال حرارت یک بعدی در دیوار بتنی مرکب با نرم افزار متلب

 • چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵
 • بازدید 532 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (93 امتیاز از 19 رای)
  Loading...

heat transfer 19274 تصویر

تحلیل انتقال حرارت یک بعدی در دیوار بتنی مرکب با نرم افزار متلب

در پست فوق پروژه تحلیل انتقال حرارت یک بعدی در دیوار بتنی مرکب با نرم افزار متلب را قرار دادیم که امیدواریم مطالب آن مفید بوده و دوستان را با روند کد نویسی برای تجزیه و تحلیل انتقال حرارت یک بعدی آشنا سازد.

در ادامه توضیحاتی را به همراه خروجی برنامه متلب بیان می کنیم و در انتها نیر فیلم کوتاهی از اجرای نرم افزار متلب، جهت مشاهده گنجانده شده است.

با توجه به شکل فوق، یک دیوار بتنی که در بین آن عایق حرارتی به کار برده شده است و یک منبع داخلی تولید گرما به مقدار ۱۰ وات بر متر مربع در بین بتن و عایق حرارت وجود دارد، دمای فضای داخلی ۲۰ درجه سانتی گراد و دمای فضای بیرونی منفی ۱۷ درجه سانتی گراد است.

در این مسئله لاندا (λ) همان ضریب هدایت حرارتی بر حسب وات برکلوین متر است و برای هر مصالحی متفاوت می باشد، R نشان دهنده مقاومت حرارتی سطح است که بر حسب متر مربع کلوین بر وات است، T بیان کننده مقدار حرارت موجود بر حسب درجه سانتی گراد است.

این دیوار به ۵ المان تقسیم بندی شده است و مانند فنر یک بعدی است، Ki مانند سختی فنر برای هدایت حرارتی به صورت ki =λA/L و برای مقاومت سطح حرارتی به صورت ki = A/R سختی فنر برای هر متر مربع به صورت زیر بر حسب وات بر کلوین است.

k1= 1/0.04 = 25.0 W/K

k2= 1.7/0.070 = 24.3 W/K

k3= 0.040/0.100 = 0.4 W/K

k4= 1.7/0.100 = 17.0 W/K

k5= 1/0.13 = 7.7 W/K

خروجی برنامه متلب پس از تحلیل انتقال حرارت یک بعدی در دیوار بتنی مرکب :

در این خروجی f مربوط هست به منبع گرمایی، a مربوط هست به مقدار درجه حرارت در مقطع دیوار که  با استفاده از کد گذاری از T1 تا T6 در زیر دیوار مشخص گردیده است، r بیانگر مقدار جریان مرزی در بردار  است، و در نهایت q نیز مقادیر نرخ انتقال حرارت هر قسمت را نشان می دهد.

>> clear

>> heattransfer

f =

     ۰

     ۰

     ۰

    ۱۰

     ۰

     ۰

a =

  -۱۷٫۰۰۰۰

  -۱۶٫۴۳۸۴

  -۱۵٫۸۶۰۷

   ۱۹٫۲۳۷۸

   ۱۹٫۴۷۵۴

   ۲۰٫۰۰۰۰

r =

  -۱۴٫۰۳۹۴

    ۰٫۰۰۰۰

   -۰٫۰۰۰۰

         ۰

         ۰

    ۴٫۰۳۹۴

q1 =

   ۱۴٫۰۳۹۴

q2 =

   ۱۴٫۰۳۹۴

q3 =

   ۱۴٫۰۳۹۴

q4 =

    ۴٫۰۳۹۴

q5 =

    ۴٫۰۳۹۴

دوستان می توانند برای دریافت پروژه تحلیل انتقال حرارت یک بعدی در دیوار بتنی مرکب با نرم افزار متلب از باکس دانلود اقدام نمایند، درضمن جزوه انتقال حرارت یک بعدی با تعداد ۴۷ صفحه را نیز می توانید از همان قسمت دریافت نمایید.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس
انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab