تحلیل تیر طره ای دو بعدی با متلب (MATLAB)

 • پنج شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵
 • بازدید 690 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (54 امتیاز از 11 رای)
  Loading...

Cantilever beam 18673 1 تصویر

تحلیل تیر طره ای دو بعدی با متلب (MATLAB)

با توجه به شکل مورد نظر این پست مربوط هست به تحلیل تیر طره ای دو بعدی با متلب (MATLAB) و نیز مشخص است تیر طره ای (یک سر گیردار) از نظر تحلیلی معین می باشد که نیرویی به مقدار ۲۰۰۰ کیلوگرم در انتهای آزاد تیر به صورت متمرکز اعمال شده و نیز بیشترین تغییر مکان به وجود آمده در همان نقطه از تیر ایجاد می شود.

در روی تیر طره ای دو بعدی، سه نود (گره) انتخاب شده و کد گذاری گردیده است که مطابق شکل زیر در این نقاط مقدار جابجایی و نیرو های به وجود آمده محاسبه می گردد.

در کد نویسی برای تحلیل تیر یک سر گیردار دو بعدی با متلب (MATLAB) از روش المان محدود استفاده گردیده، که با تشکیل روابط به صورت ماتریس، محاسبات را انجام داده سپس نتایج را نمایش می دهدکه در این پروژه نیروهای تکیه گاهی و تغییر مکانهای به وجود آمده در تیر را محاسبه و نمایش می دهد.

اطلاعات ورودی تیر طره ای دو بعدی:

۱-مساحت مقطع تیر                  A= 20cm^2

۲- ممان اینرسی تیر                I= 1000cm^4

۳-طول دهانه تیر                          L=160cm

۴- مدول الاستیسیته تیر  E= 2*10^6 kg/cm6^2

مطابق شکل زیر نامگذاری عکس العمل های تکیه گاهی، جابجایی و دوران گره ها (نود ها) از شماره ۱ تا ۶ بوده که برای عکس العمل ها به ترتیب شماره ۱ بیانن کننده نیروی تکیه گاهی قائم و شماره ۲ نیز مقدار لنگر ایجاد شده در محل گره مورد نظر است که به همین روال تا انتها پیش می رود.

برای مشخص کردن محل جابجایی و دوران نیز به ترتیب گفته شده در بالا عدد ۱ بیانگر مقدار جابجایی قائم و عدد ۲ نیز مقدار دوران می باشد که در خروجی برنامه  این مقادیر قابل روئیت است.

Cantilever beam 18673 تصویر

خروجی نرم افزار برای تحلیل تیر طره ای دو بعدی با متلب (MATLAB) :

در خروجی نشان داده شده نیرو های تکیه گاهی حاصل از تحلیل بر حسب کیلوگرم، تغییر مکان ها بر حسب سانتی متر، لنگر ایجاد شده برحسب کیلوگرم در سانتیمتر و مقدار دوران بر حسب رادیان می باشد.


Number of

  ۱

  ۲

  ۳

  ۴

  ۵

  ۶

Displecment and Rotations (تغییر مکان و دوران)

u =

    ۰

    ۰

   -۰٫۴۲۶۷

   -۰٫۰۰۹۶

   -۱٫۳۶۵۳

   -۰٫۰۱۲۸Reactions (forces and Moments)(نیرو های تکیه گاهی و لنگر )

f =

۱٫۰e+05 *

    ۰٫۰۲۰۰

    ۳٫۲۰۰۰

         ۰

         ۰

   -۰٫۰۲۰۰

         ۰

دوستان می توانند برای دریافت پروژه تحلیل تیر طره ای دو بعدی با متلب از باکس دانلود اقدام نمایند.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس
انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab