تحلیل خطی کمانش صفحه با ABAQUS به صورت تصویری

abaqus plate 17152 6 تصویر

دانلود آموزش تحلیل خطی کمانش صفحه با نرم افزار ABAQUS

در این پست برای کاربران عزیز مراحل تحلیل خطی کمانش صفحه با ABAQUS به صورت تصویری و در قالب فایل پی دی اف به تعداد ۱۲ صفحه را قرار دادیم که امیدوارم مفید واقع گردد. در ادامه قسمتهایی از مراحل انجام پروژه را توضیح می دهیم.

صورت مسئله تحلیل خطی کمانش صفحه با ABAQUS به صورت تصویری:

صفحه ای به طول ۲۰ سانتیمتر و عرض ۱۰ سانتیمتر با ضخامت ۱ میلیمتر که دو عدد دایره ای به قطر ۲ سانتیمتر در آن ایجاد شده است تحت بررسی قرار می گیرد، با هدف اینکه بار بحرانی کمانش صفحه را بدست آوریم.

تحلیل خطی کمانش صفحه با آباکوس در هفت مرحله قابل انجام است:

 • مدل کردن صفحه
 • مشخص کردن مواد صفحه
 • اسمبلی کردن
 • طراحی مراحل حل – STEP
 • تعریف بارگذاری به مدل
 • مش بندی صفحه
 • تحلیل مدل

توضیحات بیشتر و دانلود تحلیل خطی کمانش صفحه با ABAQUS به صورت تصویری در ادامه مطلب.

توضیح مدل کردن صفحه:

پس از اجرای نرم افزار ABAQUS از قسمت module گزینه part را انتخاب کرده و بر روی آیکن create part  کلیک کنید تا پنجره زیر باز شود سپس مقادیر را وارد کنید.

 

abaqus plate 17152 5 تصویر

 

در قسمت Approximate size مقدار ۰٫۳ را وارد نموده سپس بر روی کلید Continue کلیک می کنیم تا وارد قسمت Sketch شود که با توجه به شکل زیر طراحی را انجام می دهیم.

 

abaqus plate 17152 4 تصویر

 

در قسمت Sketch از منو ابزار کناری گزینه rectangle را انتخاب می کنیم و نقاط مربوط به صفحه را وارد می کنیم. (۰۵٫ و ۱٫-) و (۰۵٫- و ۱٫).

 

abaqus plate 17152 3 تصویر

برای ترسیم دایره های موجود در داخل صفحه نیز مراحل با لارا این بار با انتخاب گزینه Cercle در نقطه (۰ و ۰۵ .) تکرار می کنیم و شعاع (۰ و ۰۵٫-) را برای یک دایره وارد می کنیم تا شکل زیر رسم شود.

abaqus plate 17152 2 تصویر

برای در یافت متن کامل تحلیل کمانش صفحه با نرم افزار آباکوس بر روی لینک دانلود کلیک کنید.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  الهام خبیری پنجشنبه , 11 آذر

  سلام خسته نباشید آموزش خوبی بود بی نهایت سپاسگذارم .

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  کریمی سه شنبه , 29 بهمن

  سلام سوالی داشتم همه تحلیل های کمانشی که من دیدم به صورت shell بوده و هیچ جا extrude ندیدم چرا؟ منظورم فیلم های آباکوس در اینترنته.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab