تحلیل دینامیکی و استاتیکی سازه با نرم افزار ETABS 2000

Dynamic and static analysis 17766 تصویر

تحلیل دینامیکی و استاتیکی سازه با نرم افزارETABS 2000

در این پست برای دوستان و کاربران عزیز سایت، آموزش تحلیل دینامیکی و استاتیکی سازه با نرم افزار ETABS 2000 را قرار دادیم که امیدوارم مفید و اقع گردد.

مقدمه ای بر تحلیل دینامیکی و استاتیکی سازه:

اولین قدم برای شروع آنالیز سازه در بحث تحلیل سازه ها بارهای وارده به آن می باشد و در یک طبقه بندی این امر شامل بارهای جانبی، ثقلی و بارهای ضربه ای تقسیم بندی می شود که در مورد بار های ثقلی می توان به بار مرده، زنده و بار برف اشاره نمود و نیز در بارهای جانبی به بار زلزله و در رابطه با بار های ضربه ای می توان به بار آسانسور و بارهای اعمالی به سازه از سمت انفجار اشاره نمود.

بررسی بارهای جانبی در خصوص بحث تحلیل دینامیکی و استاتیکی سازه ها:

در آیین نامه های معتبر برای طراحی سازه ها در برابر بار های جانبی پنج روش متداول موجود است و همه این پنج روش بطور مستقیم و غیر مستقیم بر مبنای سطح عملکرد پی ریزی شده اند. این پنج روش به دو دسته کلی تحلیل استاتیکی و دینامیکی تقسیم می شوند.

توضیحات بیشتر و دانلود جزوه آموزش تحلیل دینامیکی و استاتیکی سازه با نرم افزار ETABS 2000 در ادامه مطلب.

توضیحاتی در مورد تحلیل استاتیکی سازه:

تحلیل استاتیکی معادل که به اختصار تحلیل استاتیکی نامیده می شود، که فقط با در نظر گرفتتن مد اول سازه روش ساده و قابل قبولی را ارائه می نماید.

توضیحاتی در مورد تحلیل دینامیکی سازه:

تحلیل دینامیکی دو روش متداول تحلیل تاریخچه زمانی و تحلیل طیفی است. که در این دستورالعمل بر هر دوی روشهای تحلیل تاریخچه زمانی و تحلیل طیفی در حیطه خطی پرداخته می شود.

انواع طیف های طرح:

 1. طیف طرح استاندارد
 2. طیف طرح ویژه ساختگاه

راه های موجود در تحلیل به روش طیف طرح ویژه ساختگاه:

 • استفاده از طیف طرح موجود در آیین نامه
 • استفاده از رسم طیف پاسخ چند شتابنگاشت

تحلیل تاریخچه زمانی:

تحلیل دینامیکی تاریخچه زمانی بیشتر برای کنترل نتایج حاصل از طراحی مورد استفاده قرار می گیرد ولی در صورت انجام صحیح آن در موارد زیر استفاده از این روش الزامی است. در ضمن بنیاد تحلیل تاریخچه زمانی بر اعمال رکورد حرکت زمین بر سازه می باشد.

 1. سازه دارای نامنظمی در ارتفاع و پلان
 2. وجود خاک نرم در سایت
 3. سازه با اهمیت خیلی زیاد و خاص
 4. سازه های دارای جدا ساز پایه و یا میراگر جاذب انرژی
 5. تحلیل های تحقیقاتی و پژوهشی

برای دریافت اطلاعات کامل جزوه آموزش تحلیل دینامیکی و استاتیکی سازه با نرم افزار ETABS 2000 بر روی لینک دانلود کلیک کنید.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab