تحلیل رفتار پویا در کنترل ازدحام اینترنت در یک منطقه با متلب

 • پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵
 • بازدید 417 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (64 امتیاز از 13 رای)
  Loading...

matlab ezdeham internet 16543 1 تصویر

پروژه تحلیل رفتار پویا در کنترل ازدحام اینترنت با متلب

در این پست پروژه تحلیل رفتار پویا در کنترل ازدحام اینترنت با متلب را آماده کردیم که یک پروژه مناسب در زمینه شبکه های کامپیوتری، مدیریت شبکه و مهندسی کنترل می باشد. در ادامه به توضیحاتی در این باره پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی آن قرار داده شده است. فیلم خروجی به صورت آنلاین نیز قابل مشاهده می باشد.

پروتکل TCP/IP:

امروزه بیشتر شبکه های کامپیوتری بزرگ و اکثر سیستم عامل های که وجود دارند، از پروتکل TCP/IP بهره می برند. اینترنت که بزرگترین شبکه در جهان است، پروتکل TCP/IP را برای ارتباط دستگاه های متفاوت بکار می گیرد.

محدودیت در ظرفیت بافر مسریاب ها و پهنای باند:

محدود بودن ظرفیت بافر مسریاب ها و محدودیت پهنای باند در هنگامی که درخواست سرویس در شبکه افزایش می یابد، باعث می شود تا منابع شبکه قادر به پاسخگویی نباشد و در صورتی که روش مناسبی جهت تنظیم و مدیریت ترافیک نداشته باشیم امکان دارد که شبکه به طور کلی ناپایدار شود. در چنین شرایطی طول صف تشکیل شده در مسیریاب ها که شامل بسته هایی می باشد که قصد دارند از آن مسیریاب عبور نمایند، آنقدر بزرگ می شود که تاخیر رسیدن بسته ها به مقصد از حد مجاز بیشتر شده و حتی این احتمال نیز وجود دارد که شرایطی ایجاد شود که دیگر هیچ بسته داده ای به مقصد مورد نظر نرسد از این رو پایدار سازی طول صف در یک مقدار از پیش مشخص شده موضوع بسیار مهمی می باشد.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه تحلیل رفتار پویا در کنترل ازدحام اینترنت در ادامه مطلب.

کنترل ترافیک در شبکه های مخابراتی:

توانایی ذاتی علم کنترل در زمینه کنترل در بحث پایدار سازی، ورود آن به حوضه ای کنترل ترافیک در شبکه های مخابراتی امری طبیعی به نظر می رسد. اغلب مهمترین بحث در زمینه تئوری کنترل، پایداری و پایدار سازی سیستم های دینامیکی است. با توجه با اینکه شبکه های مخابراتی را می توانیم به صورت یک سیستم دینامیکی مدل سازی کنیم، علم کنترل در این حوضه توانسته است تا در بسیاری از موارد مشکل گشا باشد.

کنترل ازدحام در شبکه:

تا به امروز روش های گوناگونی به جهت پیشگیری و کنترل پدیده ازدحام ارائه شده که اکثرا نیز روش های مهشوری هستند. همچنین از سال ۱۹۹۰ میلادی، ایده استفاده از مفاهیم تئوری کنترل در حل مسئله کنترل ازدحام بوده و هدف از آنها، بکارگیری ابزار های که در مهندسی کنترل برای تحلیل و طراحی کنترل کننده های ازدحام برای شبکه ها به عنوان سیستم حلقه بسته، وجود داردند می باشد.

مدیریت صف فعال (AQM):

به صورت کلی به منظور حل مسئله کنترل ازدحام اینترنت با نگرش سیستمی و بکارگیری تئوری کنترل می توانیم ساختار حلقه بسته فرایند انتقال داده ها در شبکه های کامپیوتری را اینگونه در نظر گرفت که کنترل کننده ای از خانواده مدیریت پویای صف یا مدیریت صف فعال (Active queue management – AQM) جهت پیاده سازی در مسیریاب های شبکه طراحی شده و مابقی شبکه از دید مسیریاب، یک سیستم هدف کنترل یا پلنت تعرف می گردد.

منبع توضیحات:

توضیحات ارائه شده از مقاله ای با عنوان “کنترل مود لغزشی برای ازدحام در شبکه های TCP/IP” می باشد که از لینک زیر می توانید به صورت رایگان دانلود و مطالعه نمایئد.

دانلود مقاله

تصویر خروجی:

matlab ezdeham internet 16543 2 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  ندا دولتی یکشنبه , 28 شهریور

  سلام یه پروزه دارم که باید با متلب نوشته بشه وقت دارید قبول کنید لطفا اگه میشه سریع اطلاع بدید تا جزئیاتو براتون ایمیل کنم .

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمییکشنبه , 28 شهریور

   سلام در ایمیل ارسال کنید تا بررسی کنیم اگر قابل انجام باشه در خدمتیم.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  ندا رضایی دوشنبه , 24 آبان

  سلام خدمت دوستان گرامی . چطوری میشه یک عکس رو به چهار قسمت مساوی تقسیم کردو بعداونا رو با برنامه متلب دید میشه به این سوالم پاسخ بدید متشکر .

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  رویا عدالتخواه یکشنبه , 17 بهمن

  سلام پروژه عالی بود از سفارشم راضیم تنوع کاریتون تو پروژهاتون مخصوصا تو قسمت های کامپیوترخیلی خوبه سایتتونو به دوستام هم معرفی کردم مشتاق شدن یه سری بزنن .

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab