ترجمه مقاله ابزاری برای تحلیل قدرت بازار برق در بازارهای انرژی الکتریکی

 • شنبه 31 ژانویه 2015
 • بازدید 532 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (69 امتیاز از 16 رای)
  Loading...

A.Tool.for.the.Analysis.of.Market.Power.Potential.in.Electric.Energy.Markets تصویر

ترجمه مقاله ابزاری برای تحلیل قدرت بازار برق در بازارهای انرژی الکتریکی

A Tool for the Analysis of Market Power Potential in Electric Energy Markets

چکیده
قدرت بازار توانایی یک شرکت برای تغییر قیمت‏ ها از سطوح رقابتی به نحوی که به نفع آن شرکت باشد، بدون آنکه مشتریان خود را از دست بدهد تعریف شده است. قیمت ارائه شده توسط شرکت در حفظ سودآوری بالاتر از سطح رقابتی برای یک دوره زمانی قابل توجه دارای اهمیت است. در بازارهای رقابتی ایده آل، برای کسب سهم بازار بیشتر به قیمت های پایین تر نیاز است.

در بازارهای غیر رقابتی، شرکت هایی که می‏دانند، تولید آنها کاملاً مورد نیاز و یا بدون جایگزین است، می‏توانند به طور موثر تا سطوح بالا افزایش قیمت داشته باشند. فاکتورهای مشارکتی که تعیین کننده رقابت در بازارهای انرژی الکتریکی هستند، شامل سهم بازار، تمرکز بازار، کشش تقاضا، ظرفیت اضافی، ترتیبات قراردادی، فرآیندهای ایجاد قیمت و سهولت ورود به بازار می‏باشند.

ژنراتورها شرکت های تجاری در بازارهای انرژی الکتریکی هستند. تامین کنندگانی که بازار در تصرفشان است می توانند درآمدشان را بدون تاثیرپذیری از درآمد و تولید برق ژنراتورهای دیگر افزایش دهند. هنگامی که یک تولید کننده برق مرکزی در یک بازار برق متمرکز وجود داشته باشد، عملکرد اقتصادی شبکه شفاف و کارآمد است. با این وجود زمانی که یک منبع بر دیگران برتری داشته باشد ممکن است مزایای یک بازار برق رقابتی را به خطر اندازد.

توضیحات بیشتر در ادامه مطلب ….

مشکلات قدرت بازار در بازارهای برق با توجه به ویژگی های خاص برق و شبکه‏ های انتقال بسیار پیچیده است. استفاده از قدرت های متمرکز با تمرکزسازی بالا می‏تواند باعث خستگی سیستم انتقال و همچنین محدودیت در سرویس دادن به بعضی از بارهای واقع در فاصله ‏های دور توسط ژنراتورها شود. مناطقی که ظرفیت انتقال کافی ندارند بدون اینکه ژنراتورها از لحاظ فیزیکی واقع در نزدیک بار باشند، نمی توانند با اطمینان ۱۰۰ درصد بار الکتریکی را تغذیه نمایند که این قضیه بسته باری نامیده می‏شود.

.

A.Tool.for.the.Analysis.of.Market.Power.Potential.in.Electric.Energy.Markets 2 تصویر

جایگزینی برای این نواحی که به ‏صورت بسته باری هستند وجود ندارد. وقتی که ظرفیت تولید محدود باشد و ذخیره انرژی کافی نیز وجود نداشته باشد منابع دیگر نیز ناکارآمد می باشند. واحد‏های تولیدی می ‏توانند هنگام کمبود انتقال در صورتیکه مقداری از انرژی فروخته شده‏ی خود را حفظ کرده باشند افزایش قیمت دهند. محدودیت در شبکه انتقال اجازه می دهد که یک یا تعداد بیشتری از تامین کنندگان رفتار منفعت طلبانه ای به سود خود ایجاد نمایند.

.

A.Tool.for.the.Analysis.of.Market.Power.Potential.in.Electric.Energy.Markets 3 تصویر

ابزارهای بسیاری وجود دارد که استفاده از آنها به طور گسترده ای می‏تواند قدرت بازار برق را شناسایی نماید. کاربرد مستقیم برخی از شاخص ها باعث اعتماد بیشتر می‏شود، بطوریکه از میان شاخص های تامین کنندگان، شاخص هرفیندال، هریشمن، یک تامین کننده یا تعدادی از تامین کنندگان حاکم بر بازار را نشان می‏دهد. این اقدامات ارزشمند هستند، اما اغلب خطا در یافتن درجه صحیح رقابت است.

مقدار متمرکز سازی با توجه به کشش قیمت یا برگشت پذیری از حداکثر تقاضا تعیین نمی‏شود، و ممکن است یک نمایش دقیق از شبکه برق بدست نیاید. در بازار‏های برق مختلف اغلب عملکرد شبکه محدود می‏شود به کسب سود بیشتر فعالان بازار در بخش‏های کوچک یک شبکه، که بوسیله‏ی بازار برق محلی اداره می‏شود. اقدامات متمرکزسازی ممکن است قادر به شناسایی این فعالان در بازار نباشد. سود این شرکت‏ها معمولاً هنگام ارزیابی در یک شبکه متراکم و فشرده مشخص می‏شود.

در یک بازار PJM شامل سه تامین کننده‏ی آزمایشی که گفته شده به طور صحیح متمرکز سازی شده اند، وابستگی فاکتور‏های تولید به میزان حساسیت خطوط و میزان تولید محدود می‏شود. در اینجا برای تعیین اینکه این سه تامین کننده در از بین بردن محدودیت‏ها به طور مشترک چه نقشی دارند هر یک از محدودیت‏ها به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می‏گیرد. در این مقاله الگوریتمی ارائه می‏شود که با حل معادلات چند مجهولی، ناشی از محدودیت همه ‏ی خطوط که در یک زمان مورد ارزیابی قرار گرفته شده اند، بدست می آید.

این کار جدید، از این جهت مهم است که وجود محدودیت های متعدد خطوط می تواند باعث تحریک قدرت بازار شود و این کار می‏تواند در تجزیه و تحلیل محدودیت آشکار باشد. هدف از این پایان نامه طرح الگوریتمی است که تجزیه و تحلیل مدل‏های اقتصادی و فیزیکی را با حساسیت ویژه ای به بهره برداری برساند.

.

A.Tool.for.the.Analysis.of.Market.Power.Potential.in.Electric.Energy.Markets 4 تصویر

حداکثر تقاضای بار ثابت فرض می شود و تنها اثر پیشنهاد قیمت در بازار بررسی می شود. محدودیت ها در خطوط انتقال به راحتی شناخته شده اند و یک برنامه نویسی خطی بهینه برای این جریان اجرا شده است. ماتریس های پیشنهاد قیمت /تولید همچنین پیشنهاد قیمت /سود، حساسیت هایی هستند که محاسبه شده اند و سپس برای ارزیابی بیشتر برجسته شده اند تا، تامین کنندگان قادر به عملکرد درست و به نفع خود در بازار باشند.

این تحلیل می‏تواند ابزاری در اختیار ما قرار ‏دهد تا بتوان بوسیله‏ ی آن دریافت که تولیدکنندگان دارای قدرت تا چه اندازه می‏توانند قدرت بازار را تحت تاثیر قرار دهند. نتیجه‏ی این کار بازده و قابلیت اطمینان در شبکه برق را بهبود خواهد بخشید.


اصل این مقاله با ۵۶ صفحه به صورت PDF به زبان انگلیسی می باشد که می توانید در ادامه مطلب آن را به طور رایگان دریافت نمائید. همچنین ترجمه فارسی و روان این مقاله را نیز آماده داریم که در ۴۴ صفحه به صورت فایل ورد است.


خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab