ترجمه مقاله فیزیک پدیده روانگرایی پیرامون سازه های دریایی

ترجمه مقاله فیزیک پدیده روانگرایی پیرامون سازه های دریایی

ترجمه مقاله فیزیک پدیده روانگرایی پیرامون سازه های دریایی

ترجمه مقاله Physics of Liquefaction Phenomena around Marine Structures

در این پست برای دوستان ترجمه مقاله فیزیک پدیده روانگرایی پیرامون سازه های دریایی را در قالب فایل PDF آماده کردیم که چکیده و قسمتهایی از متن آن در ادامه گنجانده شده است. در ضمن اصل مقاله نیز قابل دانلود می باشد.

چکیده ای از ترجمه مقاله فیزیک پدیده روانگرایی پیرامون سازه های دریایی:

درک سوابق فیزیک برای تجربیات مهندسی در مورد روانگرایی خاک های ماسه ای، در اطراف و زیر سازه های در یایی، امری ضروری بوده و نیز  انواع متعددی از روانگرایی قابل تمایز است. به طور خلاصه پدیده های فیزیکی مشابه بدین گونه تشریح می شوند ( تراکم پذیری ساختمان خاک، اتساع، فشردگی، تغییر شکل الاستیک در برابر تغییر شکل پلاستیک، اثر متقابل بین آب منفذی و ساختمان خاک، پاسخ سیکلیک در برابر پاسخ یکنواخت، روانگرایی باقیمانده در برابر روانگرایی آنی، زهکشی و پیش برش می باشند).

در هر مورد خاص، تنها تعداد محدودی از پدیده های فوق مرتبط و لازمه مدلسازی می شوند. خلاصه ای از موارد بارز ارائه می شود و پدیده های مربوطه مورد بحث قرار می گیرند. جزئیات بیشتر برای شفاف سازی این موضوع، در سایر مقالات با دقت بیشتری شرح داده می شود.

هدف مقاله فیزیک پدیده روانگرایی پیرامون سازه های دریایی:

روانگرایی پیرامون سازه های دریایی:

روانگرایی، روندی از تغییر شکل است که در طی آن هر ماده ای به مایه تبدیل می شود. این پدیده، غالبا ، پیرامون و زیر سازه های دریایی نقش مهمی را ایفا می کند، بعنوان مثال می تواند در مصالح دانه ای اشباع، و نیمه اشباع، نظیر ماسه بستر دریا، تحت شرایطی نظیر طوفان های شدید و زلزله، رخ دهد. در نتیجه آن مقاومت خاک کاهش می یابد که می تواند عواقب فاجعه آمیزی داشته باشد، نظیر جابجایی افقی وسیع خطوط لوله در بستر دریا، بالا زدگی خطوط لوله دفن شده، واژگونی صندوقه ها، و گسیختگی برشی شیب های موج شکن. ادبیات ژئو تکنیک تخصصی در زمینه روانگرایی بسیار غنی است، بطوریکه در بیش از ۳۰ سال، تحقیقات گسترده ای در این زمینه انجام شده است (ساییکی و میرزا ینسکی، ۲۰۰۶ را ملاحظه کنید).

توضیحات بیشتر و دانلود اصل مقاله انگلیسی در ادامه مطلب.

مقالات مشهور پیرامون روانگرایی:

از جمله قدیمی ترین مقالات مشهور تکنولوژی جدید، در سی و سومین کنفرانس رانکین توسط ایشیهارا (۱۹۹۳) موجود می باشد. اطلاعات کلی جدید را می توان در یود و همکاران یافت (۲۰۰۱). هرچند، بر خلاف مسائل تئوری در حالت محدود یا تئوری تحکیم دانسته های مربوط به روانگرایی وابسته به پدیده ها، هنوز در کتب مرجع زئو تکنیک جایی باز نکرده است.

همچنین این بدین معناست که انجمن مهندسی دریایی با روانگرایی مربوط به مسائل به خوبی اشنایی ندارد.

محدودیت دیگر مهندسی دریایی، در این است که در ادبیات فنی به روانگرایی ناشی از تحریک لرزه ای بطور نسبتا محدودی پرداخته شده است، و با پدیده های بخصوصی توصیف می شود که چندان به  روانگرایی ناشی از تحریک زلزله مربوط نمی شوند، نظیر روانگرایی لحظه ای زهکشی، و پیش برش. مهندسی دریایی به برخی دانسته های مربوط به فیزیک پدیده روانگرایی نیاز خواهد داشت تا بداند چه زمانی باید از متخصصین ژئوتکنیک استمداد جویند و بتوانند با آنها همکاری مفیدی داشته باشند.

هدف این مقاله فراهم آوردن سوابق فیزیکی در زمینه روانگرایی خاک های غیر چسبنده و (تقرییا) اشباع و همچنین پدیده وابسته به آن از جمله فشار آب منفذی در حین بار گذاری ضربه ای، می باشد. دانسته هایی در مورد سوابق فیزیکی لازم است تا بتوان بر اساس آنها احتمال وقوع چنین روانگرایی که سبب کاهش مقاومت پی می شود و ممکن است تغییر شکل های بزرگ و یا گسیختگی کلی را به همراه داشته باشد، ارزیابی کرد.

همچنین این مقاله می تواند در تفهیم مقالات منتشر شده در این موضوع و سایر ضمیمه های ژورنال کمک کند.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    بهرام شاکری چهارشنبه , ۲۸ مهر

    سلام ترجمه خوبی بود تو انجام پروژم خیلی به درد خورداگه میشه باز هم تو این زمینه ترجمه بزارید.

  2. تصویر آواتار کاربر 0
    رویا محمد زاده یکشنبه , ۱۴ آذر

    سلام می تونم بپرسم این ترجمتون تو چه سالی منتشر شده ؟

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab