تشخیص بیماری قلبی با سیگنال ECG با متلب MATLAB

 • سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴
 • بازدید 1,862 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (210 امتیاز از 45 رای)
  Loading...

matlab ecg 12229 1 تصویر

پروژه تشخیص بیماری قلبی با سیگنال ECG با متلب MATLAB

در این پست پروژه تشخیص بیماری قلبی با سیگنال ECG با متلب MATLAB را آماده کرده ایم که دارای محیط گرافیکی GUI می باشد و می توان خروجی را نیز به فایل PDF پرینت کرد.

الکتروکاردیوگرام یا Electrocardiogram که اختصار ECG گفته می شود، ثبت فعالیت الکتریکی قلب در هر انقباض می باشد. هنگامی که یک موج الکتریکی در قلب ایجاد می شود، داخل سلول قلبی به سرعت نسبت به خارج آن مثبت می گردد. تحریک به واسطه موج الکتریکی باعث تغییر در قطبیت سلول می گردد که دپولاریزاسیون نام دارد. بازگشت سلول تحریک شده به حالت استراحت را رپولاریزاسیون می گویند.

از سال ها قبل گرایش روز افزونی در پردازش ECG با استفاده از کامپیوترها وجود داشته است و سیستم های بسیاری طراحی و پیاده سازی شده اند که عملیات پردازش سیگنال های پزشکی را انجام می دهند، مثل آنالیز نوار Holter ، آنالیز ۱۲ ECG لیدی و نمایش وضیعت بیمار بصورت بلادرنگ. تمامی این کاربردها به یک شناسایی دقیق از ترکیب QRS در سیگنال ECG نیاز دارد.

توضیحات بیشتر و فیلم و تصویر خروجی پروژه تشخیص بیماری قلبی با سیگنال ECG با متلب در ادامه مطلب.

طیف توان سیگنال ECG می تواند برای طراحی فیلترهای میان گذر و بالا گذر (مشتق گیر) جهت استخراج ترکیب QRS از سیگنال مؤثر واقع شود. عملکرد یک فیلتر تطبیقی وفقی خطی برای تشخیص ترکیب های QRS در محیط نویزی بهتر از کارکرد فیلترهای میان گذر است.

بیماری های قلب و عروق یکی از بیماری های شایع در جهان و یکی از ۳ عامل اصلی مرگومیر می باشد. به طهور کلی بیماران قلبی، قبل از هر چیز نیاز به انجام یک تست الکتروکاردیوگراف دارند. نوار قلب به صورت غیرتهاجمی توسط دستگاه الکتروکاردیوگراف برای ثبت فعالیت سلول های قلبی انجام می گیرد. سپس متخصص قلب و عروق با توجه به نوار قلب ثبت شده مشکلات قلبی عروقی بیمار را به صورت اولیه تشخیص میدهد.

با این وجود در بعضی موارد از قبیل ۱- بیماری های مادرزادی ۲- بیماری های عروق کرونر قلب، ثبت یکبار سیگنال قلبی منجر به تشخیص صحیح نمی شود. به عنوان مثال، بعضی از بیماران مبتلا به عروق کرونردر اکثر مواقع ریتم طبیعی قلب را دارند فقط بعضی اوقات به صورت ناگهانی آریتمی رخ میدهد.

همچنین تشخیص ریتم غیر طبیعی قلب در برخی از بیماران نیاز به مانیتورینگ طولانی مدت دارد. در چنین مواردی، به طور معمول بیمار باید برای چند روز در بیمارستان بستری شود. بنابراین سیستم های تله مانیتورینگ ECG به بیماران این امکان را میدهد در حالیکه مشغول زندگی روزانه خود است، سیگنال قلبی آن ثبت و به مرکز پزشکی از راه دور ارسال شود.

matlab ecg 12229 2 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  حمید رضا مدیری شنبه , ۲۶ تیر

  سلام وقت به خیر برای این پروژه دیگه از چه سیگنالی میشه استفاده کرد میشه معرفی کنید .

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمییکشنبه , ۲۷ تیر

   این پروژه مخصوص سیگنال ECG انجام شده است.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  محمد سه شنبه , ۲۶ تیر

  سلام خسته باشد ببخشید در این فایل آموزش کامل برای انجام پروژه وجود دارد یا توضیحات کلی هستش؟ چون یه پروژه دارم که مربوط به آریتمی بطن چپ قلب هست میخواستم ببینم اگر خوب باشه دانلود کنم ممنون میشم کمک کنید

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیشنبه , ۲۷ بهمن

   این محصول آموزش یا توضیحات خاصی نداره فقط فایل متلب است.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab