تشخیص فاصله قرنیه و عدسی چشم با متلب

 • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵
 • بازدید 641 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (30 امتیاز از 6 رای)
  Loading...

matlab eye 14933 7 تصویر

پروژه تشخیص فاصله قرنیه و عدسی چشم در MATLAB

در این پست پروژه تشخیص فاصله قرنیه و عدسی چشم با استفاده از با فیلتر های پردازش تصویر در متلب را آماده کرده ایم که در ادامه به شرح عملکرد این پروژه پردازش تصویر و بینایی ماشین پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی آن قرار داده شده است.

در این پروژه در صورتی که بخواهید عکسی را بارگذاری کنید، در کنار پروژه فایلی با نام iris.bmp قرار دارد که  شما باید این فایل را تحت یک نرم افزار گرافیکی مانند Adobe Fire Works یا Adobe Photoshop یا هر نرم افزار دیگری باز کنید و عکس مورد نظر خودتان را روی آن قرار دهید و با همان نام ذخیره کنید یا اینکه نام فایل ذخیره شده و بارگذاری شده را از داخل فایل frequencydem.m تغییر دهید و فایل iris.bmp نیز همنام فایل فراخوان شده از کد باشد.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه تشخیص فاصله قرنیه و عدسی چشم در ادامه مطلب.

زمانیکه frequencydem.m را اجرا می کنید، خروجی زیر را مشاهده می کنید:

تصویر خروجی ۱:

matlab eye 14933 1 تصویر

در قسمت image می توانید هر عکس دلخواهی را مانند فایل iris.bmp در کنار پروژه قرار داده و نام آن را در کارد متن (text box) وارد نمایید. دقت کنید که فایل عکس مورد نظر حتما در سایز iris.bmp باشد، پسوند آن حتما مهم نیست (در کدها نیز آمده است) و تصویر سیاه و سفید (grayscale) و یا رنگی (RGB) باشد.

برای فهم بهتر و درک صحیح نوع فیلتر ها در بخش Filter Type کتاب پردازش دیجیتالی رافائل گونزالس از صفحه ۳۰۵ الی ۳۱۱ را مطالعه بفرمایید. این فیلترها عبارتند از فیلتر پایین گذر ایده آل (Ideal Low-Pass Filter) ، فیلتر بالا گذر ایده آل (Ideal High-Pass Filter) ، فیلتر پایین گذر گوسی (Gaussian Low-Pass Filter) ، فیلتر بالا گذر گوسی (Gaussian High-Pass Filter) ، فیلتر پایین گذر باترورث (Butterworth Low-Pass Filter) ، فیلتر بالا گذر باترورث (Butterworth High-Pass Filter) .

Cutoff Distance یک مقدار که فاصله بین چشم بیرونی و درونی (قرنیه و عدسیه) را تشخیص دهد و میزان آن برای برنامه جهت بینایی را مشخص می کند. یک میزان اعمال فیلتر وجود دارد که اصولا برای فیلترهای باترورث استفاده می شود. تصویر ورودی از بعد از خوانده شدن در Original Image نمایش داده می شود. نتایج روی Filtered Image و Normalized Difference Image جهت نمایش تصاویر و نمایش به صورت شبکه ای روی دو بخش ۲ و ۳ بعدی نشان داده می شود.

می توانید نتایج پروژه تشخیص فاصله قرنیه و عدسی چشم را مشاهده کنید (با فیلتر های گوناگون برای عکس تست).

تصویر خروجی ۲:

matlab eye 14933 2 تصویر

تصویر خروجی ۳:

matlab eye 14933 3 تصویر

تصویر خروجی ۴:

matlab eye 14933 4 تصویر

تصویر خروجی ۵:

matlab eye 14933 5 تصویر

تصویر خروجی ۶:

matlab eye 14933 6 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  mohsen mohammadi یکشنبه , 2 خرداد

  من این پروژه رو از سایت شما خریداری کردم میشه یه پروژه دیگه مشابه این پروژه بهم معرفی کنید ؟ ممنون

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمییکشنبه , 2 خرداد

   از آدرس های زیر می تونید پروژه های مشابه رو مشاهده کنید. http://www.noavarangermi.ir/?p=13311 http://www.noavarangermi.ir/?p=9757 http://www.noavarangermi.ir/?p=8634

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  فرزاد دوشنبه , 7 تیر

  سلام دستتون درد نکنه مشکل دانلودم حل شد.

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  مینا لطفی دوشنبه , 4 مرداد

  سلام ببخشید می خواستم بدونم این پروژرو پیاده سازی هم می کنید ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیدوشنبه , 4 مرداد

   همین مورد رو با با متلب آماده داریم در صورت نیاز اطلاع بدید

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab