تشخیص کاور کتاب با سیستم OCR و یادگیری عمیق در متلب و پایتون

 • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
 • بازدید 13 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (15 امتیاز از 3 رای)
  Loading...

book cover recognition ocr matlab 23609 1 تصویر

تشخیص کاور کتاب با سیستم OCR و یادگیری عمیق

در این بخش دانلود رایگان پروژه تشخیص کاور کتاب با سیستم OCR و یادگیری عمیق (Deep Learning) در متلب و پایتون آماده کرده ایم که در ادامه توضیحاتی از معرفی پروژه ارائه شده و لینک دانلود رایگان مقاله و کد های MATLAB و Python آن قرار داده شده است.

کسب اطلاعات بیشتر از کتاب

با توسعه خرید آنلاین، افراد بیشتری ترجیح می دهند برای خرید کتاب های مورد علاقه خود به صورت آنلاین خرید کنند. با این حال گاهی اوقات ما هنوز می خواهیم از فروشگاه واقعی بازدید کنیم تا جزئیات بیشتری در مورد کتاب ها بدست آوریم. هنگام بازدید از کتاب فروشی ها، مردم همیشه می خواهند جزئیات بیشتری در مورد کتاب مورد علاقه خود پیدا کنند. به طور کلی، ما می خواهیم نظرات بیشتری درباره آن کتاب بدانیم، همچنین ممکن است بخواهیم قیمت های همان کتاب را از فروشگاه های مختلف مقایسه کنیم. به این ترتیب، هدف ما ایجاد یک رابط کاربری گرافیکی است که کاربر از طریق آن بتواند هم از مزایای خرید آنلاین و هم خرید واقعی فروشگاه استفاده کند. بنابراین ، هدف پروژه ما ارائه اطلاعات بیشتر در مورد کتاب (نظرات دیگران و قیمت ها) به خوانندگان است. به این ترتیب مردم می توانند تصمیمات بهتری در مورد خرید کتاب در کتاب فروشی بگیرند.

book cover recognition ocr matlab 23609 2 تصویر

معرفی پروژه

در این پروژه یک رابط کاربری گرافیکی مبتنی بر MATLAB ایجاد شده است تا کاربر بتواند اطلاعات کتاب های مورد نظر را به صورت لحظه ای بررسی کند. محیط گرافیکی GUI به کاربر امکان می دهد تا از جلد کتاب عکس بگیرد. سپس برنامه ویژگی های تصویر ورودی را به طور خودکار تشخیص می دهد. در این برنامه بینایی ماشین (Machine Vision) ، ویژگی های غیر متنی براساس تفاوت مورفولوژیکی بین متن و مناطق غیر متن با استفاده از الگوریتم MSER فیلتر می شود. به منظور بهبود بیشتر نتیجه تشخیص ، یک الگوریتم تراز کردن کاراکتر متن اجرا شده که به طور قابل توجهی دقت تشخیص متن اصلی را بهبود می بخشد. برای عملکرد بهتر تشخیص ، پردازش زبان طبیعی جهت جلوگیری از تشخیص نادرست و تصحیح کلمه پیاده سازی شده است. در نهایت برای شناسایی و تطبیق آنلاین ، نتیجه تشخیص به اینترنت پیوند داده شده است.

تصاویر خروجی پروژه در محیط MATLAB

book cover recognition ocr matlab 23609 3 تصویر book cover recognition ocr matlab 23609 4 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab