تعادل بار پویا برای شبکه ترکیبی LiFi و RF داخلی در متلب به همراه فیلم آموزشی

load balancing for li fi and rf networks in matlab 20832 1 تصویر

پروژه تعادل بار پویا برای شبکه ترکیبی LiFi و RF با MATLAB

شبیه سازی مقاله Dynamic Load Balancing for Hybrid Li-Fi and RF Indoor Networks

پروژه شبیه سازی تعادل بار پویا برای شبکه ترکیبی LiFi و RF داخلی را در نرم افزار MATLAB همراه با فیلم آموزشی فارسی با عنوان مقاله Dynamic Load Balancing for Hybrid Li-Fi and RF Indoor Networks آماده کردیم که در ادامه به معرفی فناوری LiFi و این پروژه شبکه پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی آن به همراه لینک دانلود رایگان مقاله مرجع قرار داده شده است.

معرفی فناوری لای فای (LiFi) :

لای فای یا Li-Fi که مخفیف کلمه Light Fidelity است، یک نوع فناوری ارتباطی بی ‌سیم دو سویه پرسرعت، همچون وای فای یا همان WiFi معروف می باشد. شبکه LiFi زیر مجموعه ‌ای از ارتباطات بی ‌سیم نوری (Optical Wireless Communications – OWC) می باشد و قادر است تا مکملی به جهت ارتباطات فرکانس رادیویی یا جایگزینی برای فناوری ‌های همه ‌فرستی باشد. در تکنولوژی وای فای از امواج رادیویی استفاده می ‌شود، در حالی که در تکنولوژی لای فای به منظور انتقال اطلاعات از طیف نور مرئی، فرو سرخ و نزدیک به فرابنفش استفاده می گردد. این تکنولوژی بخشی از تکنولوژی های ارتباطات نور مرئی می باشد که قابلیت حمل حجم بسیار وسیعی از اطلاعات را دارا بوده و به عنوان راه حلی جهت غلبه بر محدودیت ‌های پهنای باند فراکانس رادیویی پیشنهاد شده است.

معرفی پروژه تعادل بار پویا برای شبکه ترکیبی LiFi و RF :

در این مقاله، یک مشکل متعادل کننده بار پویا برای شبکه های ترکیبی LiFi و یک موج RF میانی مورد مطالعه قرار گرفته است. با وجود اینکه شبکه های LiFi می توانند داده های بسیار بالایی را فراهم کنند، توزیع فضایی چنین نرخ های داده بالا ممکن است یکنواخت نباشد. نشان داده شده است که این نوسانات سرعت داده ای فضایی می تواند با موفقیت توسط یک شبکه RF تقویت شده به شبکه LiFi کاهش یابد. در این مقاله، یک الگوریتم متعادل کننده بار پویشی برای تعیین نقطه دسترسی مطلوب (AP) به منظور رفع برخی از محدودیت های میانگین سرعت برای هر کاربر در حین دستیابی به حداقل عملکرد خرابی پیشنهاد شده است. علاوه بر این، آستانه نرخ داده ها تعریف می گردد تا شناسایی شود که آیا کاربران باید توسط یک AP LiFi یا یک RF AP خدمت رسانی شود.

نتایج شبیه سازی در پروژه تعادل بار پویا برای شبکه ترکیبی LiFi و RF :

نتایج شبیه سازی با نرم افزار MATLAB نشان می دهد که این آستانه تأثیر قابل توجهی بر عملکرد ترکیبی شبکه دارد. همچنین نتایج بیشتر نشان می دهد که آستانه بهینه که حداقل احتمال وقفه را کاهش می دهد، بسیار پایین تر از الزامات سرعت داده برای هر کاربر می باشد.

تصاویری از خروجی پروژه :

load balancing for li fi and rf networks in matlab 20832 2 تصویر

تصویر خروجی ۱: سناریو شبیه سازی شده

load balancing for li fi and rf networks in matlab 20832 3 تصویر

تصویر خروجی ۲: احتمال وقفه

load balancing for li fi and rf networks in matlab 20832 4 تصویر

تصویر خروجی ۳: میانگین نرخ داده مورد نیاز

load balancing for li fi and rf networks in matlab 20832 5 تصویر

تصویر خروجی ۴: میانگین بهره وری برای هر کاربر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab