تعیین تنش در اطراف تونل با نرم افزار Phase2 به همراه گزارش کار

  • یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵
  • بازدید 256 نفر
  • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (37 امتیاز از 8 رای)
    Loading...

phase2 14705 تعیین تنش در اطراف تونل با نرم افزار Phase2 به همراه گزارش کار

پروژه تعیین تنش در اطراف تونل با نرم افزار Phase2

در این پست برای دوستان پروژه تعیین تنش در اطراف تونل با استفاده از نرم افزار  Phase2 را به همراه گزارش آن در قالب فایل word در ۱۱ صفحه  آماده کردیم که در ادامه نیز به بیان بخشی از آن می پردازیم.

نرم افزار phase2 توسط شرکت نرم افزاری Rocscience  تهیه شده که با روش المان محدود دو بعدی برای محاسبه جابجایی ها و تنش ها در اطراف فضاهای زیر زمینی حفاری شده استفاده می کند. نرم افزار phase2 می تواند مورد استفاده مهندسان معدن، عمران، مکانیک سنگ و غیره قرار گیرد که با ارائه گراف ها و نمودارهای گوناگون می تواند بسیاری از مشکلات را رفع کند.

همینطور بررسی پایداری سازه ها، پایداری شیب و حتی تاثیر آب های زیرزمینی روی شرایط پایداری و مقاومت محل حفاری شده،  بخشی از قابلیت های نرم افزار PHASE2 می باشد.

توضیح در مورد شروع کار با نرم افزار phase2

ابتدا پس از اجرای نرم افزار بدلیل کار در محیط آن بایستی محدوده مورد مطالعه مشخص شود، که به این منظور با استفاده از منوی view  گزینه limit را انتخاب می کنیم. حال محیط برای ترسیم فضای حفاری شده که در این پروژه تونل دایره ای شکل به قطر ۸ متر در نظر گرفته شده است آماده می باشد، برای این منظور با استفاده از منوی تولبار Bouandaries گزینه Add Excavation انتخاب می شود، سپس در صفحه کلیک راست کرده و گزینه Circle را انتخاب می کنیم.

که این امر به دلیل دایره ای شکل بودن تونل مربوطه می باشد و در ادامه نیز شعاع تونل مورد نظر را که در این پروژه ۴ متر می باشد را وارد می کنیم. در پنجره فوق می توان شکل های مختلف از قبیل مربعی ، دایره ای ، پوسته ای و غیره را با مقدارضریب بیرون زدگی انتخاب می کنیم، که در پروژه فوق شکل دایره ای بامقدار ضریب ۱ انتخاب شده است با زدن دکمه ok مرز بندی ظاهر می شود.

توضیحات بیشتر و قسمتی از خروجی پروژه تعیین تنش در اطراف تونل با نرم افزار phase2 در ادامه مطلب.

در صورت وجود درزه  و لایه بندی های مختلف و همچنین وجود آب های زیر زمینی با استفاده از نوار ابزار Bouandaries گزینه های مورد نظر را انتخاب و تاثیرات آنها را نیز به تونل اعمال می کنیم که در پروژه فوق در نظر گرفته نشده است. باتوجه به اینکه حفاری تونل فوق با استفاده ازماشین حفار TBM به صورت یک مرحله ای صورت گرفته است، در موقع اعمال تنظیمات نرم افزار تعداد مراحل حفاری اعمال شده به برنامه یک مرحله بیشتر از تعداد مراحل حفاری شده در سر زمین در نظر گرفته می شود. در نهایت گزارش گیری با کلیک کردن بر روی گزینه Analysis از نوارابزار و انتخاب گزینه  info viewer به صورت زیر نشان داده شده است.

 

Phase2 Analysis Information

 

    Field Stress

    Field stress: constant

    Sigma one: 17 MPa (compression positive)

    Sigma three: 10 MPa (compression positive)

    Sigma Z: 10 MPa (compression positive)

    Angle from the horizontal to sigma 1: 35 degrees (counter-clockwise)

    Mesh

    Mesh type: graded

    Element type: 3 noded triangles

    Number of elements on Stage 1: 612

    Number of nodes on Stage 1: 364

    Number of nodes on Stage 2: 364

 Material Properties

    Material: Material 1

    Initial element loading: field stress only

    Elastic type: isotropic

    Young’s modulus: 20000 MPa

    Poisson’s ratio: 0.3

    Failure criterion: Mohr-Coulomb

    Tensile strength: 0 MPa

    Peak friction angle: 35 degrees

    Peak cohesion: 11 MPa

    Material type: Elastic


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    سودا صمدی یکشنبه , ۱۴ آذر

    سلام این نرم افزارو از کجا می تونم دانلودش کنم می تونید آدرس بدید ؟

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab