تغییر انداره تصویر با الگوریتم نزدیکترین همسایه و درونیابی دوخطی در متلب

 • دوشنبه 23 جولای 2018
 • بازدید 505 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (50 امتیاز از 10 رای)
  Loading...

resize image knn nilinear interpolation algorithm matlab 22117 1 تصویر

تغییر انداره تصویر با الگوریتم نزدیکترین همسایه و درونیابی دوخطی

در این بخش پروژه تغییر انداره تصویر با الگوریتم نزدیکترین همسایه و درونیابی دوخطی در نرم افزار MATLAB به همراه گزارش کار آماده کرده ایم که در ادامه به معرفی روش KNN و درونیابی دوخطی پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه پردازش تصویر قرار داده شده است.

معرفی الگوریتم نزدیکترین همسایه و درونیابی دوخطی

الگوریتم نزدیکترین همسایه (KNN)

الگوریتم k نزدیک ‌ترین همسایگی (k-Nearest Neighbors) یا KNN یک روش ناپارامتری می باشد که در داده ‌کاوی ، یادگیری ماشین و همینظور تشخیص الگو استفاده می شود. الگوریتم نزدیکترین همسایه یکی از ده الگوریتمی می باشد که بیشترین کاربرد را در پروژه ‌های مختلف یادگیری ماشین و داده‌ کاوی دارد. الگوریتم KNN برای مسائل طبقه ‌بندی و رگرسیون قابل استفاده می باشد اما اکثرا برای مسائل طبقه ‌بندی مورد استفاده قرار می گیرد.

الگوریتم درونیابی دوخطی (Bilinear interpolation)

روش درونیابی دوخطی (Bilinear interpolation) در ریاضیات توسعه درونیابی خطی می باشد که عملکرد آن بر روی دو متغیر در جدول دو بعدی معمولی می باشد. ایده اصلی درونیابی دو خطی به این شکل است که در اول درونیابی در یک جهت صورت می گیرد و سپس از این کار دوباره درونیابی در جهت دیگر هم بدست آید. با توجه به اینکه هر گام الگوریتم خطی می باشد، پاسخ نهایی بدست آمده دیگر خطی نخواهد بود.

معرفی پروژه

استفاده از الگوریتم الگوریتم نزدیکترین

برنامه اصلی پیاده سازی شده برای این الگوریتم در پوشه nearest neighbour scale می باشد. برای اجرا اسکریپت تابع اصلی nn_main.m را در محیط نرم افزار متلب باز نموده و سپس آن را اجرا می نماییم. این برنامه شامل سه قسمت دریافت اطلاعات ورودی از جمله تصویر ورودی که با نام monkey.jpg مشخص شده که در پوشه جاری می باشد. ما می توانیم تصویر دلخواه را در این قسمت وارد نماییم. لازم به توضیح است سایز تصویر ورودی ۵۱۲*۵۱۲  می باشد.

استفاده از الگوریتم درونیابی دوخطی

برنامه اصلی پیاده سازی شده برای این الگوریتم در پوشه bilinear scaler می باشد. اسکریپت تابع اصلی bilinear_main.m را در برنامه متلب باز کرده و سپس آن را اجرا می کنیم. این برنامه نیز همانند برنامه قبل متشکل از سه قسمت اصلی، دریافت تصویر، هسته محاسبات الگوریتم و نمایش خروجی می باشد.

تصاویر خروجی پروژه

resize image knn nilinear interpolation algorithm matlab 22117 2 تصویر resize image knn nilinear interpolation algorithm matlab 22117 3 تصویر resize image knn nilinear interpolation algorithm matlab 22117 4 تصویر resize image knn nilinear interpolation algorithm matlab 22117 5 تصویر resize image knn nilinear interpolation algorithm matlab 22117 6 تصویر resize image knn nilinear interpolation algorithm matlab 22117 7 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab