تنظیم هوای داخل ساختمان با کنترلر PID بر اساس شبکه عصبی BP در متلب

 • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
 • بازدید 642 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (74 امتیاز از 15 رای)
  Loading...

matlab air 15587 1 تصویر

پروژه تنظیم هوای داخل ساختمان با کنترلر PID بر اساس شبکه عصبی BP با MATLAB

پیاده سازی مقاله Development of Self-Tuning Intelligent PID Controller Based on BPNN for Indoor Air Quality Control

در این پست پروژه تنظیم هوای داخل ساختمان با کنترلر PID شبکه عصبی BP را آماده کرده ایم که در ادامه به توضیحاتی در این باره پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه قرار داده شده است و مقاله اصلی نیز به صورت رایگان قابل دانلود می باشد.

برای کسانی که بیشتر وقت خود را در داخل خانه و یا داخل هر ساختمانی دیگری صرف می کنند، کیفیت هوای داخل ساختمان (IAQ) می تواند بر روی بهره وری و سلامت آنها تاثیر گذار باشد. در این مقاله یک کنترلر PID فازی برای کنترل هوشمند کیفیت هوای داخل ساختمان طراحی شده است.

وجود کنترل کننده های متنوع ستنی PID ، ما را بر آن داشت تا دست به یک اقدام جدید زده و یک کنترلر PID با شبکه عصبی پس انتشار یا BP که مخفف (Back-Propagation Neural Networks – BPNN) می باشد، را به کمک سیستم فازی برای تنظیم خودکار پارامتر های kp, ki, kd طراحی نماییم و سپس این روش پیشنهادی که بیشتر در مقاله بر روی آن بحث شده است، را در شبیه سازی با استفاده از نرم افزار MATLAB تست کنیم.

نتایج شبیه سازی در این پروژه تنظیم هوای داخل ساختمان با کنترلر PID فازی نشان می دهد که الگوریتم کنترل ترکیبی، عملکرد بهتری را در ثبات سیستمیک، مقاومت در برابر اختلال، نرخ پاسخ سریع و از حد خارج شده پایین در مقایسه با کنترل کننده های PID سنتی دارد.

توضیحات بیشتر، دانلود رایگان مقاله، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه تنظیم هوای داخل ساختمان با کنترلر PID با شبکه عصبی پس انتشار در ادامه مطلب.

تعداد فزاینده ای از سیستم های گرمایشی، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) در ساختمان ها به عنوان یک راه ارائه آسایش حرارتی (Thermal Comfort – TC) و بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان (IAQ) برای ساکنان نصب شده است.

در طی دهه های گذشته، قرار گرفتن در معرض آلاینده های هوا در محیط های داخلی به دلیل عوامل مختلفی افزایش یافته است. از جمله این عوامل می توانید به کاهش نرخ به کارگیری تهویه مطبوع (برای صرفه جویی در مصرف انرژی)، ساخت و ساز ها، نزدیکی بیش از حد ساختمان ها به یکدیگر و استفاده از مصالح ساختمانی مصنوعی، مبلمان و همچنین محصولات مراقبت شخصی شیمیایی فرموله شده، آفت کش ها و پاک کننده های خانگی و … اشاره نمود.

موضوع بررسی انواع آلاینده های هوا در محیط داخلی برای کیفیت هوا و به طور کلی نظارت و کنترل، یک موضوع پیچیده می باشد. در منابع ۲ و ۴ ارائه شده در مقاله حاضر، پیشنهاد شد است که اندازه گیری و تجزیه و تحلیل از دی اکسید کربن در محیط داخلی و غلظت (CO2) می تواند برای درک بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان (improving indoor air quality – IAQ) و تهویه اثربخشی (ارائه شده در منابع ۵ و ۷ مقاله حاضر) مفید باشد.

اگر چه افراد سالمی که عوارض جدی آنها را تهدید نمی کند، می توانند در یک سطح CO2 تا ۱۰٫۰۰۰ ppm در دقیقه (تعداد ذرات در میلیون – روشی برای تعیین مقدار غلظت مواد) را تحمل نمایند، سطح CO2 قابل قبول در محیط داخلی باید زیر ۱۰۰۰ ppm یا ۶۵۰ ppm بالاتر از سطح محیط، به منظور جلوگیری از تجمع هر گونه بوی مرتبط با بدن انسان نگهداری شود.

برخی از تصاویری از خروجی پروژه تنظیم هوای داخل ساختمان با کنترلر PID :

تصاویر خروجی این پروژه ۲۶ مورد است که در اینجا ۸ مورد آن قرار داده شده است.

تصویر خروجی ۱:

matlab air 15587 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

matlab air 15587 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

matlab air 15587 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

matlab air 15587 5 تصویر

تصویر خروجی ۵:

matlab air 15587 6 تصویر

تصویر خروجی ۶:

matlab air 15587 7 تصویر

تصویر خروجی ۷:

matlab air 15587 8 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  هنانه جمعه , 4 تیر

  سلام مقاله این پروژتون خیلی به دردم خورد دستتون درد نکنه یه مشکل جزئی داشتم که با مطالعه این مقاله رفع شد .

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  الهام شنبه , 2 مرداد

  سلام هزینه پروژهاتون نسبت به سایت های دیگه عالیه وقت دارید پروژه قبول کنید می خواستم سفارش بدم زیاد فرصت ندارم باید زود تحویل بدم .

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab