جزوه آموزشی ماشین آلات ساختمانی به صورت pdf

 • شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵
 • بازدید 2,589 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (78 امتیاز از 16 رای)
  Loading...

Construction machinery 16710 تصویر

جزوه آموزشی ماشین آلات ساختمانی به صورت pdf  

در این پست برای دوستان جزوه آموزشی ماشین آلات ساختمانی به صورت PDF را تهیه کردیم که امیدوارم در این زمینه توانسته باشیم اطلاعات مفید و ارزنده ای را در خدمت دانشجویان قرار دهیم. در ادامه قسمتهایی از مطالب جزوه به صورت مختصر توضیح داده می شود .

انجام پروژه های صنعت ساختمان (به معنای عام) به خصوص پروژه های بزرگ مانند سد، راه، سیستم های انتقال آب، ساختمان و بسیاری از پروژه های عظیم دیگر در عصر حاضر با تحولات بی سابقه ای مواجه بوده است.

همچنین می توان ادعا نمود که قسمت عمده ای از هزینه پروژه ها، مربوط به ماشین آلات و تجهیزات می باشد. از اینرو یکی از عوامل مهم در انجام موفق پروژه ها نقش ماشین آلات و تجهیزات و به تبع آن نحوه انتخاب و مدیریت صحیح آنها می باشد.

چند نکته در مورد ماشین آلات ساختمانی:

 • برای حمل خاک در فاصله ۱۰ تا ۹۰ متر استفاده از بولدوزر بیشترین سود را دارد.
 • برای جابجا کردن خاک در فاصله ۹۰ تا ۱۵۰۰ متر استفاده از اسکریپر سودمند است.
 • در مواردی که انجام یک کار توسط ماشین آلات مختلف امکان پذیر است، باید ماشینی را انتخاب نمود که بیشترین بازده و سودمندی را داشته باشد. به عنوان مثال خاکبرداری زیرزمین ساختمان ها را هم می توان با بیل مکانیکی انجام داد و هم با لودر، اما تجربه نشان داده است که بازده و سودمندی لودر بیشتر است.

توضیحات بیشتر و دانلود جزوه آموزشی ماشین آلات ساختمانی در ادامه مطلب.

انواع ماشین آلات تراکم:

تراکم بوسیله اعمال کردن انرژی به خاک با یک یا چندین روش زیر حاصل می شود:

 • اعمال فشار
 • وزن ساکن
 • ویبره (لرزش)
 • تماس (برخورد)

معرفی غلتک ها:

از غلتک ها برای کوبیدن و متراکم کردن خاکها استفاده می شود. و بطور کلی غلتک ها را بر اساس نحوه کوبیدن خاک می توان به شش دسته تقسیم نمود:

غلتک چرخ فولادی

الف)چرخ فولادی سه چرخ
ب) چرخ فولادی تاندم دوچرخ
ج) چرخ فولادی تاندم سه چرخ

غلتک چرخ لاستیکی

الف) سبک وزن
ب) سنگین وزن

غلتک پاچه بزی

غلتک های لرزنده (ویبره)

صفحات (کفشک های) لرزنده

تخماق دستی

بولدوزر: Bulldozer

بولدوزر تراکتوری است که در قسمت جلوی آن تیغه ای نصب شده است و بر حسب اینکه تیغه افقی و ثابت بوده و یا قابل دوران باشد آن را بولدوزر یا انگلدوزر می نامند و به دو صورت چرخ لاستیکی و یا چرخ زنجیری ساخته می شود و با توجه به مکانیزم حرکت تیغه، به دو نوع کابلی و هیدرولیکی قابل تقسیم هستند.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  لیلا پور قاسمی یکشنبه , 28 شهریور

  سلام می خواستم بدونم کتاب آموزشی این جزورو هم دارین اگه تو سایت دارین لطفا نسخه جدیدشو برام معرفی کنین متشکر ؟

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab