جزوه بارگذاری برای آزمون محاسبات نظام مهندسی

Nezam Load95 17095 تصویر

جزوه بارگذاری برای آزمون محاسبات نظام مهندسی

در این پست خدمت دوستان دانلود جزوه بارگذاری برای آزمون محاسبات نظام مهندسی از آقای دکتر حسین زاده اصل را قرار دادیم که برای آمادگی در آزمون نظام مهندسی می تواند منبع خوبی باشد. این جزوه برگرفته از مبحث ۶ مقررات ملی ساختمان، به همراه چندین سوال آزمون های محاسبات دوره های مختلف است که پس از تشریح هر قسمت سوالات را در ادامه آن گنجانده است. در ادامه بخش هایی از جزوه را بیان می کنیم.

گروه بندی ساختمان ها و سایر سیتم های سازه ای :

 • گروه بندی خطر پذیری
 • گروه های خطر پذیری گوناگون
 • موادشیمیایی خطرناک، بسیار خطرناک و منفجره

تعریف بار زنده :

بار زنده به بار های غیر دائمی گفته می شود که در حین استفاده از ساختمان یا سایر اعضا به آنها وارد می شود. در واقع بار هایی که در طو ل زمان ثابت نماند.

تعریف بار مرده:

بار مرده به بارهایی گفته می شود که در طول زمان ثابت باشد مانند نیروی اعمال شده از طرف دیوار های پیرامونی و کف سازه.

توضیحات بیشتر و دانلود جزوه بار گذاری برای آزمون محاسبات نظام مهندسی در ادامه مطلب.

بار های جرثقیل:

برای در نظر گرفتن بار های مربوط به جرثقیل موارد زیر بایستی مد نظر قرار گیر

 •  حداکثر بار چرخ جراثقال
 • نیروی ضربه قائم
 • بار جانبی
 • نیروی طولی

بار برف لغزده:

بار حاصل از لغزش برف و ریختن از سقف شیب دار برروی سقف پایین باید برای بام های لغزنده با شیب بیش از ۲ درصد و برای سایر بام های با شیب بیش از ۱۵ درصد در نظر گرفته شود.

بار باد:

ساختمان ها، سازه ها و تمام اجزای آن باید برای اثر ناشی از بار باد مطابق با ضوابط آیین نامه بررسی و طراحی شوند که برای محاسبه بار باد روش های مختلفی وجود دارد.

 • محاسبه بار باد به روش استاتیکی
 • محاسبه بار باد به روش دینامیکی
 • محاسبه بار باد به روش تجربی

بار های وارد بر ساختمان بر اثر انفجار:

برای ساختمان های با گروه خطر پذیری یک در نظر گرفتن بار ناشی از انفجار ضروری است و برای سایر سازه ها در صورت درخواست کارفرما بایستی بررسی شده و در نظر گرفته شود.

جهت دریافت متن کامل جزوه بارگذاری بر روی لینک دانلود کلیک کنید.


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  امیر علی موسوی پنجشنبه , 5 بهمن

  سلام ممنون از اینکه مطالب در اختیار شرکت کننده گان میذارید و من به نوبه خودم کمال تشکر و قدردانی را از شما دارم ولی اگر لطف کنید آخرین ویرایش مطالب بذارید ممنون میشم

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab